اشتراک گذاری

تبلت بخریم یا گوشی؟

تبلت بخریم یا گوشی؟ انتخاب تبلت یا گوشی دو راه پیش روی تمام خریدارانی است که به دنبال دستگاه مناسب هستند. کمپانی های گوشی پس از استقبال مردم از انواع گوشی های هوشمند اقدام به تولید محصولی با ابعاد بزرگ تر کردند که با عنوان تبلت وارد بازار شد. پس از تولید آن سوالات زیادی کاربران مختلف را به خود مشغول کرده است.

مثلا اینکه کاربری که گوشی هوشمند دارد، آیا نیازی به تبلت دارد؟ تبلت ها و گوشی ها چه تفاوتی با هم دارند؟ تبلت بهتر است یا گوشی؟ و …  به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد جهان، بسیاری از مردم به دنبال یک انتخاب از میان این دو گزینه ی می باشند. وقتی که کاربران به استفاده از اینترنت پر سرعت رو آوردند به اینچ بالای صفحات دستگاه مورد استفاده افزایش پیدا کرد. در ادامه به تفاوت ها و شرایط انتخاب تبلت یا گوشی می پردازیم.

تبلت بخریم یا گوشی؟

آغاز ورود تبلت به خط تولید کمپانی ها

تبلت و گوشی ها با قابلیتی نظیر اینترنت پر سرعت وارد بازار شدند. همین ویژگی، شرایطی را ایجاد می کرد که امکان تماشای ویدئو، کلیپ، شبکه های تلویزیون، محتویات رسانه ای و … را برای کاربران فراهم کند. به همین دلیل گرایش مردم به سمت محصولاتی رفت که دارای کیفیت و صفحه نمایش بزرگتری بودند. به این طریق که فیلم ها و تصایر با رزولوشن بالا در این دستگاه ها به نمایش در آیند.

صفحات بزرگ تر جزئیات بیشتری را نمایش می داد به همین دلیل کمپانی ها به فکر بزرگ تر کردن صفحات گوشی های هوشمند بودند و این آغاز ورود تبلت به خط تولید کمپانی ها بود و آغاز جدال میان انتخاب تبلت یا گوشی. در انتخاب تبلت یا گوشی، کاربران تنها به دنبال وضوح یا کیفیت تصویر در صفحه نمایش بزرگ تر نبودند. کاربران دستگاهی می خواستند که عموم نیاز های آن ها را برطرف کند. در مطلب بعد به مقایسه ی این دو محصول می پردازیم و این که تبلت بخریم یا گوشی؟

تبلت بخریم یا گوشی؟ تفاوت بین تبلت و گوشی

 با تولید تبلت ها دو طیف از کاربران در دو جبهه به مخالف هم شکل گرفتند: طرفداران گوشی، طرفداران تبلت. هر کدام از این دو گروه دلایل خاص خود را داشتند که به رحجان محصول کاربردی خود به آن استناد می کردند.

تماس

یکی از ایراداتی که طرفداران گوشی به تبلت دارند، اندازه ی بالای آن برای پاسخگویی به تماس های تلفنی است. حجم بالای این محصول برای نگهداری کنار صورت، و در مکالمه های طولانی دردسر ساز است. اما طرفداران تبلت اظهار داشتند که با استفاده از هندزفری یا هدست های بلوتوث مشکل برطرف خواهد شد. از طرفی وقتی تماس ویدئویی وارد ایران شود کارایی و اندازه ی اینچ صفه نمایش تبلت بیشتر مزیت خود را نشان خواهد داد و انتخاب تبلت یا گوشی را برای کاربر آسان خواهد کرد.

برنامه

برای انتخاب اینکه تبلت بخریم یا گوشی؟ طرفداران تبلت معتقدند که استفاده از برنامه های مربوط به تماشای فیلم، مرور وب، کتاب خواندن، روزنامه و مجلات و … نیاز به صفحه نمایش بزرگتر دارد. طرفداران گوشی اظهار داشتند که نسل جدید گوشی های میان رده با صفحات 7 اینچی این مشکل را برطرف کرده است. این گروه اظهار داشتند که انتخاب گوشی برای کاربران علاقه مند به عکاسی مفیدتر است. گوشی های هوشمند دوربین های بهتری نسبت به تبلت ها دارند همچنین به دلیل حمل آسان به راحتی می توان از آن برای ثبت خاطره استفاده کرد.

اندازه

طرفداران گوشی با اظهار اینکه گوشی های هوشمند قابلیت حمل آسانی دارند اظهار داشتند که انتخاب گوشی بر تبلت رجحان دارد. طرفداران تبلت معتقد بودند که این دستگاه لپ تاپ به دوشان را از حمل آن بی نیاز می کند. درست است که تبلت اندازه بزرگتری نسبت به گوشی دارد اما جایگزین مناسبی برای لپ تاپ است.

قیمت

کمپانی های زیادی به دلیل بازر گرم گوشی های معمولی با قیمت مناسب، بیشتر تولیدات خود را به این محصولات اختصاص داده اند. تبلت ها با قابلیت های تقریبا برابر با این مدل گوشی های معمولی از قیمت بالاتری برخوردارند که این مساله در انتخاب تبلت یا گوشی نقش مهمی ایفا می کند.

پیام رسان

اگر این دو دستگاه را از نظر پیام رسانی مقایسه کنیم و این که تبلت بخریم یا گوشی؟ باید بگوییم گوشی ها قابلیت های بهتری برای ارسال و دریافت پیام های متنی و سرویس های پیام رسانی نظیر ایمیل دارند.

تعمیر تبلت سونی در کرج

تعمیر تبلت سونی در کرج با نظارت کامل کارشناسان فنی مرکز تعمیرات موبایل و تبلت انجام می گیرد. تکنسین هایی که در مرکز نمایندگی سونی مشغول به کار هستند دوره های آموزش تخصصی تعمیرات تبلت را در سطح بین المللی گذرانده اند و با نرم افزار و سخت افزار این قبیل محصولات آشنایی و تسلط کامل دارند.

این تعمیرکاران با توانایی بالایی که در امر تعمیر دارند قادرند که هر گونه مشکل در قطعات مختلف نظیر تاچ، ال سی دی، اسپیکر، دروبین، میکروفن و … را با استفاده از دستگاه های مدرنی که مدیران باتجربه ی این مرکز برای کارکنان خود فراهم کرده اند، در کوتاه ترین زمان یافته، با بهترین کیفیت و کمترین قیمت برای رفع آن ها تمام تلاش خود را به کار ببرند. این مجموعه آرشیو قابل توجهی از قطعات اورجینال ساخته شده در کمپانی سونی را فراهم آورده است تا مشکلات سخت افزاری این محصول به بهترین نحو برطرف شود.

تعمیرات سونی

تعمیرات سونی به منظور آسایش حال مشتریان مرکز خود را به سه بخش کاملا مجزا و مستقل که خدمات تخصصی قابل توجهی ارائه می دهند تقسیم کرده اند. سه واحد مجزای این مرکز با ارائه خدمات کاملا تخصصی نظیر مشاوره های کارساز و بی طرف، فروش محصولات کاملا اورجینال به همراه گارانتی های معتبر و مدت دار، انجام امور مربوط به تعمیر انواع قطعات، تعویض با نمونه ای اصل و اورجینال ساخته شده در کمپانی، خدمات تعمیر در محل انواع مدل های تولیدات موبایل و تبلت سونی را در اختیار کاربران عزیز قرار می دهند.

کاشناسانی که در این واحدها مشغول به کاراند دوره های تخصصی بین المللی را گذرانده و با تسلط کامل بر امور مربوط به واحد خود، مشغول به کار اند. تمام هدف این مرکز جلب رضایت شما مشتریان عزیز است. اگر به دنبال خدمات کاملا مردم دار هستید حتما به تعمیرات سونی مراجعه فرمایید.

4.7/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری