اشتراک گذاری

تعمیر تبلت دل

تبلت های دل از هر نوعی که باشند می توانند بدون نقص فنی خاصی چندین سال همراه شما باشند. ساختار سازنده ی این تبلت ها در انجام فعالیت های دیجیتال کارایی خوبی دارند. کیفیت عنصر اصلی تشکیل دهنده ی تبلت های دل است. اما این کیفیت مصون از خرابی نبوده و گاهی در اثر بی احتیاطی کاربر، نوسانات برق شهری و یا حتی استهلاک قطعات درونی دچار اختلال می شود. برای تعمیر تبلت دل و استفاده ی دوباره از قابلیت های آن، نمایندگی تعمیرات تبلت مناسب ترین گزینه ی پیش رو است. این مرکز مراحل ترمیم و بازیابی تبلت های دل را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. در ادامه ابعاد کلی تعمیر تبلت dell را شرح خواهیم داد.

تعمیر تبلت دل

چه عواملی باعث خرابی تبلت دل می شود؟

همان طور که گفته شد، استهلاک و بی احتیاطی کاربر دو عامل اصلی خرابی تبلت دل است. این تبلت ها فارغ از سال ساخت و تعداد قابلیت های موجود در اثر مواردی چون آبخوردگی، نوسانات ولتاژ، اصابت ضربه، اجرای هر روزه ی بازی های سنگین دچار اختلال می شوند. در این بین حضور ویروس بد افزارهای گوناگون نیز می تواند باعث شکل گیری مشکلاتی چون هنگ کردن تبلت و روشن نشدن تبلت باشد. بنابراین تعمیر تبلت دل به دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود.

دقت کنید که بسیاری از اختلالات احتمالی تبلت های dell دارای یک نشانه ی واحد هستند. برای مثال روشن نشدن تبلت جدا از اینکه تحت تاثیر ویروس های موجود در سیستم ایجاد می شود؛ ممکن است ناشی از خرابی های سخت افزاری مختلفی چون خرابی برد، دکمه ی پاور، سوکت شارژ و… باشد. از این رو باید تعمیر تبلت dell را به دست کارشناسان مجرب بسپارید.

خدمات تعمیر تبلت دل

زمانی که تبلت های دل دچار مشکل می شوند، در مراکز تعمیرات تخصصی این دستگاه ها انواع خدمات تخصصی لازم متناسب با نوع مشکلی که در این دستگاه ها ایجاد شده، ارائه خواهد شد. از بررسی و عیب یابی آن گرفته تا ارائه انواع سرویس ها و تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری و تعویض قطعات، همگی در لیست خدمات تعمیر تبلت دل قرار می گیرند.

تعمیرات نرم افزاری تبلت دل

در لیست سرویس های نرم افزاری برای تعمیر تبلت دل می توان به به روز رسانی سیستم عامل، رفع باگ های نرم افزاری، ریست فکتوری کردن، ویروس یابی و حذف ویروس ها و بد افزار های دستگاه و نصب و به روز رسانی نرم افزار ها و برنامه های مختلف اشاره کرد.

تعمیرات سخت افزاری و تعویض قطعات تبلت دل

دسته دوم انواع خدمات تعمیر تبلت دل شامل انواع سرویس ها و تعمیرات سخت افزاری می شود که این مورد را می توان به زیر مجموعه های متعددی دسته بندی کرد. عیب یابی تخصصی با ابزار های مخصوص، تعمیر قطعات مختلف تبلت و تعویض قطعات از جمله این موارد است. تعمیر آی سی شارژ، تعمیر هارد تبلت دل، تعمیر برد تبلت دل، تعمیر دوربین، تعمیر ال سی دی تبلت دل و تعمیر دکمه های تبلت از جمله مهم ترین موارد در لیست خدمات سخت افزاری ارائه شده برای تعمیرات تبلت های دل هستند.

تعمیر آی سی شارژ تبلت دل

یکی از مشکلات رایج در خصوص تبلت های دل، شارژ نشدن این دستگاه هاست. شارژ نشدن می تواند به دلایل مختلفی در دستگاه مشکل ساز شود که خرابی شارژر و باتری از مهم ترین آن هاست. اما در مواردی نه شارژر مشکل دارد و نه باتری دستگاه خراب است. تنها دلیل شارژ نشدن تبلت دل، خرابی سوکت شارژ این دستگاه است.

در اکثر مواقع با تست باتری با ابزار های تخصصی و بررسی شارژر با سایر تبلت ها، می توان متوجه شد که احتمالا سوکت شارژ معیوب است. در مراکز تخصصی تعمیر تبلت دل، سوکت شارژ بررسی شده و در صورت خرابی تعمیرات لازم برای آن انجام خواهد شد. در مواردی هم ممکن است تنها راه حل برای رفع مشکل شارژ نشدن تبلت دل، تعویض سوکت شارژ آن باشد.

تعمیر هارد تبلت دل

یکی از موارد مهم دیگر در بحث تعمیرات تبلت دل، بحث تعمیر هارد در این دستگاه هاست. هارد قطعه ای است که تمام داده ها روی آن ذخیره می شود. در نتیجه خرابی و از کار افتادن هارد یکی از مهم ترین موارد در بین انواع خرابی های تبلت دل است. در این صورت دسترسی به اطلاعات غیر ممکن می شود و دستگاه دائما هنگ می کند. معمولا ضربه های شدید به تبلت و زمین خوردن دستگاه یا ورود آب و رطوبت به آن می تواند موجب آسیب دیدن هارد شود. در بحث تعمیر تبلت دل در صورت خرابی هارد اولویت اول کاربران بازیابی اطلاعات شان است.

در نتیجه اول از همه باید داده های ذخیره شده روی هارد بازیابی شده و در مکانی امن ذخیره شود. در درجه بعدی نیز امکان تعمیر و بازگردانی هارد دستگاه بررسی می شود. گاهی اوقات هارد آسیب دیده امکان تعمیر شدن را دارد و در مواردی خصوصا در صورت سوختن هارد تبلت دل، ممکن است تعمیرکار ناچار به تعویض هارد شود. برای اطمینان از بازیابی کامل اطلاعات مراجعه کردن به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر در زمینه بازیابی اطلاعات هارد اهمیت بسیار زیادی دارد.

تعمیر برد تبلت دل

خرابی برد در دستگاه های هوشمند به معنی مرگ دستگاه و خاموش شدن آن است. برد نقش مرکزی را در تبلت ها ایفا می کند و مدیریت بخش های مختلف و مهم دستگاه و برقراری ارتباط بین این قسمت ها بر عهده برد است. بنابراین در صورت خرابی این قطعه، عملکرد های اصلی تبلت دل تحت تاثیر قرار می گیرد. روشن نشدن تبلت، خاموش و روشن شدن مداوم دستگاه، فریز شدن تبلت دل، کند شدن آن و خاموشی ناگهانی دستگاه از مهم ترین نشانه های خرابی برد تبلت دل است.

در نتیجه برای تعمیر تبلت دل مورد نظر باید تمام این نشانه ها توسط تعمیرکار رصد شده و با یک عیب یابی تخصصی برد دستگاه تعمیر شود. تعویض خازن ها، دیود ها، مقاومت ها، تعمیر و تعویض مدار ها و آی سی های مرتبط با برد و تعویض برخی قطعات مرتبط با آن مانند سی پی یو تبلت، از جمله مهم ترین موارد در بحث تعمیر برد تبلت دل هستند. گاهی نیز برای رفع مشکل دستگاه نیاز است برد به صورت کامل تعویض شود.

تعویض ال سی دی معیوب تبلت دل

متاسفانه ترک خوردن ال سی دی تبلت، رایج ترین مشکلی است که در اثر عدم استفاده ی صحیح از تبلت رخ می دهد. در این شرایط بسیاری از افراد با همان ال سی دی ترک خورده از تبلت استفاده کرده و پروسه ی تعمیر تبلت دل را نادیده می گیرند.

اما باید بدانید که تداوم استفاده از ال سی دی معیوب باعث خرابی تاچ سیستم شده و هزینه های تعمیراتی را افزایش می دهد. شکستگی ال سی دی می تواند با تیرگی نمایشگر تبلت نیز همراه شود. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تعمیرات تبلت، فرآیند تعویض ال سی دی تبلت دل را با استفاده از نمونه ی اورجینال انجام داده و به همراه گارانتی عرضه می کند.

تعمیر دوربین تبلت dell

دوربین های تبلت دل کیفیت خوبی در ثبت ویدئو و تصاویر دارند. اختلالات دوربین تبلت نیز می تواند جنبه ی نرم افزاری یا سخت افزاری داشته باشد. تاری عکس و فیلم ثبت شده، باز نشدن صفحه ی برنامه ی دوربین، عدم کارکرد فلاش دوربین، سیاه نشان دادن تصویر و.. برخی از مشکلات متداول دوربین تبلت های هوشمند است.

پیشنهاد می کنیم برای تعمیر تبلت دل و رفع ایرادات برنامه ی دوربین از حالت safe mode استفاده کنید و وضعیت نرم افزاری تبلت را چک کنید. اگر بد افزار خاصی دلیل خرابی دوربین تبلت نیست؛ به نمایندگی تعمیرات تبلت مراجعه نمایید تا طی مدت زمان کوتاهی کارایی دوربین تبلت تعمیر شود.

تعمیر و تعویض باتری تبلت دل

استفاده از قابلیت های تبلت دل در گرو سلامت باتری آن است. فراموش نکنید که باتری یک قطعه ی مصرفی است. شارژ اشتباه، نوسانات برق شهری، استفاده نادرست کاربر، اجرای بازی های سنگین به هنگام شارژ و گذر زمان دلایل ضرورت یافتن تعمیر تبلت دل جهت رفع خرابی باتری آن می باشد. بی توجهی به خرابی باتری می تواند فشار زیادی به اجزای اصلی تبلت نظیر پردازنده و تراشه ی گرافیکی وارد سازد. نمایندگی تعمیرات تبلت دل ساختار کلی باتری معیوب را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را با نمونه ی مشابه تعویض می نماید. در این بین احتمال دارد ایرادات نرم افزاری نیز موجب خالی شدن سریع شارژ باتری شده باشند. به هر حال مشکل هر چه باشد در نمایندگی تعمیر تبلت قابل حل است.

هزینه ی تعمیر تبلت دل چه قدر است؟

هزینه ی تعمیر تبلت دل به عوامل مختلفی چون نوع اختلال موجود در تبلت، شدت خرابی تبلت و البته مدل و سال ساخت دستگاه بستگی دارد. مسلما نمی توان هزینه ی دقیقی برای رفع یک مشکل کلی در نظر گرفت. اما می توانید مطمئن باشید که با حضور در نمایندگی تعمیرات تبلت بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی دریافت می کنید. استفاده دوباره از کیفیت اولیه ی تبلت های دل با مراجعه به نمایندگی تعمیرات تبلت دور از تصور نیست.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.