اشتراک گذاری

تعمیرات تبلت شیائومی

بسیاری از کاربران تبلت های شیائومی از بروز مشکلاتی در این محصول شکایت دارند که البته تنها منحصر به محصولات این برند نیستند. ایرادات موبایل و تبلت کلی هستند و در محصولات های تمامی برندها به شکل های مختلف مشاهده می شوند. شرکت چینی شیائومی به ویژه در دو سال  گذشته بازار گوشی های هوشمند ارزان قیمت را در دست گرفته است. این کمپانی با تولید انبوه موبایل و تبلت در مدلهای مختلف و با کیفیت خوب، بسیاری از کاربران را مجاب به استفاده از گوشی های اقتصادی اش کرده است.

علیرغم قیمت پایین، کیفیت ساخت تولیدات این برند روز به روز افزایش یافته و شاهد استفاده از تکنولوژی های جدید در تولیدات شیائومی هستیم. اخیرا تبلت های این برند هم محبوبیت یافته اند و افراد زیادی از آنها برای بازی و دیگر کاربری ها استفاده می کنند. اگر شما هم جزء طرفداران تبلت های این کمپانی هستید، برای آشنایی با تعمیرات تبلت شیائومی همراه ما باشید.

تعمیر تبلت شیائومی

خدمات تعمیرات تبلت شیائومی

خدماتی مثل مشاوره های تخصصی، تعمیر و تعویض ال سی دی، تعمیر و تعویض باتری، تعمیرات برد، تعویض خازن های آسیب دیده، تعمیر آی سی تغذیه، تعمیر ویبره، رفع مشکلات آنتن دهی، تعمیر قاب، تعمیر و تعویض میکروفن و اسپیکر، تعمیرات تاچ، تعویض گلس، رفع مشکلات نرم افزاری، بروز رسانی برنامه ها، فلش نرم افزاری، ویروس کشی و … بخشی از خدماتی هستند که واحد تخصصی تعمیر تبلت به دارندگان این دستگاه ارائه می دهد. با توجه به این که این سرویس ها دارای ضمانت نامه رسمی مرکز سخت افزار ایران هستند، مشتریان محترم می توانند هرگونه مسئله ای را در زمان مناسب پیگیری کنند.

تعمیرات برد تبلت شیائومی

بسیاری از معایب گوشی و تبلت به دلیل خراب شدن برد یا حتی سوختن این قطعه ایجاد می شوند. خرابی برد به این صورت است که اجزاء آن شامل چشمی، سنسور و … معیوب می شوند. همچنین ممکن است برد به طور کلی سوخته باشد که در این صورت قابل ترمیم نیست و باید تعویض گردد.

تیم تعمیرات تبلت شیائومی برای تعمیر برد، اول مقاومت را به عنوان یکی از اجزاء مهم برد بررسی می کنند تا روند پخش جریان برق را با تعویض آن به حالت عادی باز گردانند. سپس خازن های معیوب یا باد کرده تعویض می شوند تا منبع تغذیه ولتاژ نیز عملکردی عادی و بی عیب داشته باشد. سپس سیم پیچ، دیود و ترانزیستور بررسی شده و اگر خراب باشند، با نمونه های جدید و سالم جایگزین می گردند. اگر برد سوخته باشد، امکان تعمیر برد تبلت شیائومی وجود ندارد. در این صورت یک برد جدید و اصل در دستگاه نصب می شود تا روند کاری تبلت به حالت عادی باز گردد.

تعویض گلس تبلت شیائومی

تعویض گلس تبلت شیائومی زمانی انجام می شود که صفحه شکسته باشد اما تاچ کار کند. این نشان می دهد که ال سی دی سالم است و تنها گلس آسیب دیده است. البته منظور ما از این گلس، لایه شیشه ای است که تولید کننده آن را روی نمایشگر پرس کرده تا از شکستگی و … در امان باشد.

کارشناسان تعمیر تبلت شیائومی، عملیات تعویض گلس با استفاده از دستگاه لمینت انجام می شود تا هوا زیر گلس باقی نماند و تعویض به بهترین شکل انجام شود. این مساله اهمیت زیادی دارد چرا که اگر هوا بین گلس و نمایشگر باقی بماند، در درازمدت ممکن است به تاچ و عملکرد آن آسیب وارد شود.

تعمیرات تبلت شیائومی

تعمیر و تعویض باتری تبلت شیائومی

خرابی باتری یا ورم کردن آن مسئله ای است که باید بدون فوت وقت، بررسی و برطرف شود. اگر ایرادهای این قطعه ادامه داشته باشند، قطعات دیگر تبلت هم در معرض خطر قرار می گیرند. از طرفی اگر باتری باد کرده باشد، خطر انفجار آن نیز وجود دارد. معمولا باتری تبلت و موبایل در اثر شارژ شدن زیاد، نوسانات برق، استفاده از شارژرهای متفرقه، نفوذ گرد و خاک و رطوبت و … خراب شده و به تدریج از کار می افتند.

با توجه به این که باتری معمولا قابل تعمیر نیست، بیشتر تعمیرکاران اقدام به تعویض این قطعه می کنند. اگر تبلت شما شارژ نشده و یا بسیار دیر شارژ می شود، بهتر است به فکر تعویض باتری آن باشید. در هر صورت ضروری است که برای تعمیر و تعویض باتری از تکنسین های مجرب تعمیرات تبلت شیائومی کمک بگیرید. چراکه شما مهارت کافی و ابزار مورد نیاز برای انجام این کار را ندارید.

تعمیر تاچ تبلت شیائومی

نحوه تعمیر تاچ تبلت شیائومی، بستگی به نوع و شدت خرابی این بخش دارد. اگر صفحه شکسته و تاچ عمل نمی کند، راهی جز تعویض ال سی دی تبلت وجود ندارد. گاهی ممکن است تنها هنگام باز کردن یا در حین اجرای یک برنامه خاص، شاهد بروز مشکل در عملکرد تاچ باشید. در این صورت، باید برنامه معیوب شناسایی شده و حذف گردد.

گاهی هم اقداماتی همچون ریستارت کردن و یا ریست فکتوری مشکل تاچ را برطرف می کنند. در نهایت اگر هیچ یک از روش های ذکر شده تاثیرگذار نبود، کارشناسان تعمیرات تبلت شیائومی برای ارائه خدمات تخصصی تر در خدمت شما عزیزان هستند.

چگونه تبلت شیائومی را عیب یابی کنیم؟

عیب یابی را می توان مهم ترین مرحله تعمیر تبلت، موبایل و هر دستگاه الکتریکی دیگری به شمار آورد. تعمیرکاران برای این که بدانند کدام بخش های دستگاه معیوب شده و نیاز به ترمیم یا تعویض دارند، اول آن را عیب یابی می کنند. آنها با توجه به علائم موجود، بخش های نرم افزاری و سخت افزاری تبلت را به دقت بررسی می کنند تا اجزاء آسیب دیده را شناسایی کنند. اگر فرایند عیب یابی درست انجام شود، تعمیرات تبلت شیائومی هم مسیر درستی را طی می کند.

 مشکلاتی همچون شارژ نشدن، روشن نشدن، خاموش شدن ناگهانی، از کار افتادن تاچ، نصب یا اجرا نشدن برنامه ها و … در عیب یابی مورد توجه قرار می گیرند. پس از این که منشأ ایرادات مشخص شد، اقدامات مناسب برای تعمیر تبلت شیائومی و برطرف کردن مشکلات عملکردی انجام می شود.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری