اشتراک گذاری

آموزش عیب یابی و تعمیر برد تبلت

آموزش عیب یابی و تعمیر برد تبلت یکی از مهم ترین بخش های دوره های تخصصی آموزش تعمیرات تبلت است. برد تبلت قطعه ای الکترونیکیست که اجزای مختلفی دارد. این قطعه در واقع مغز دستگاه است و با سایر قطعات در ارتباط می باشد. کانکتور بسیاری از قطعات اصلی تبلت های هوشمند شامل ال سی دی، سیم آنتن، سوکت شارژ، دوربین و … بر روی برد نصب شده‌اند. بنابراین در صورتی که هر یک از اجزای برد و یا اتصالات آن ها دچار خرابی شوند، عملکرد کلی تبلت مختل می شود. در چنین حالتی این امکان وجود دارد که تبلت دیگر روشن نشود.

به طور کلی تعمیر برد امری حیاتیست که نیازمند دانش به روز تعمیرکاران ماهر دارد. از این رو نمایندگی رسمی تبلت با ارائه ی دوره های کاربردی در راستای به روز رسانی دانش تعمیرکاران مبتدی و حرفه ای خدمت رسانی می کند. این دوره های آموزشی دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی مشکلات بردهای تبلت های هوشمند موجود در بازار از جمله تبلت های برند اپل، تبلت سامسونگ، لنوو، ال جی، ایسوس و… را نیز در بر می گیرد.

آموزش عیب یابی و تعمیر برد تبلت

چرا آموزش عیب یابی و تعمیر برد تبلت امری ضروریست؟

همان طور که اشاره شد برد مهم ترین قطعه ی ساختار فنی تبلت به شمار می رود. عملکرد صحیح این قطعه بسیار آسیب پذیر است و به سرعت بر اثر عوامل مخربی چون آبخوردگی، ضربه، نفوذ مایعات شیمیایی و حتی فرسودگی اجزا با اختلالات متعددی رو به رو می شود. آموزش عیب یابی و تعمیر برد تبلت از آنجایی ضرورت می یابد که بسیاری از این خرابی های برد ممکن است کاملا ناگهانی به وجود آیند.

برای مثال احتمال اینکه کاربری در حین کار قهوه ی خود را بر روی سیستم تبلت بریزد و باعث اختلالات جدی در برد تبلت گردد، غیر قابل پیش بینیست. در چنین شرایطی انجام سریع اقدامات تعمیراتی می تواند از سرایت خرابی به قطعات مختلف دستگاه جلوگیری کند. از این رو اهمیت آموزش عیب یابی و تعمیر برد تبلت نه تنها برای تعمیرکاران این حوزه، بلکه برای کاربران عادی نیز افزایش می یابد. تدریس مراحل عیب یابی و تعمیر برد تبلت در نمایندگی مجاز تبلت براساس پارامترهای استاندارد بوده و در بالاترین سطح کیفی ارائه می شوند. طبق این آموزش ها کارآموزان می توانند به راحتی تمامی مشکلات احتمالی در بردهای تبلت های گوناگون را در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع سازند.

مراحل کاربردی آموزش عیب یابی و تعمیر برد تبلت

دوره های تعمیرات تبلت در بخش آموزش عیب یابی و تعمیر برد تبلت از مراحل تخصصی متفاوتی تشکیل می شوند. هر یک از این مراحل با تدریس اساتید مجرب در کارگاه های مجهز شکل می گیرند. دوره های آموزشی مرتبط با تعمیر برد با تدریس جز به جز ابزارآلات مرتبط با عیب یابی برد معیوب تبلت ها و نحوه ی استفاده ی صحیح از آن ها آغاز می شود.

سپس نوبت به علائم و نشانه های خرابی های مرتبط با اجزای برد می رسد که تا مراحل مرتبط با تعویض و تعمیر تخصصی قطعات ازکار افتاده اعم از دیودها، خازن ها و ترانزیستورهای معیوب ادامه می یابد. زبان ساده ی تدریس و انجام تعمیرات آزمایشی با نظارت مستقیم استادهای حوزه ی بازیابی کارکرد تبلت، کارآموزان را آماده ی مواجه با هرگونه ایراد فنی در برد تبلت ها می سازد.

آموزش تعویض برد تبلت

عموما در طی فرآیند بازیابی برد تبلت پس از جایگزینی خازن ها با نمونه های اورجینال مشابه و یا تعمیرات تخصصی مرتبط با سیم پیچ، دیود و ترانزیستور، برد تعمیر شده و کار آن به حالت عادی باز خواهد گشت. اما این تعمیرات تنها در شرایطی اثربخش هستند که برد نسوخته باشد. گاهی ممکن است آسیب وارده بر تبلت به حدی شدید باشد که به طور کلی برد سیستم بسوزد و غیر قابل تعمیر گردد. در این حالت تنها راهکار بازیابی عملکرد تبلت، تعویض برد آن است.

فرآیند تعویض نیز مانند تعمیرات باید در فضایی استاندارد و با کیفیت شکل گیرد. در این میان سرعت انجام پروسه ی جایگزینی قطعه ی ناکارآمد هم حائز اهمیت است. دوره های کاربردی آموزش عیب یابی و تعمیر برد تبلت چگونگی انجام تعویض بردهای انواع تبلت های موجود در بازار را به صورت کاملا عملی و کاربردی شرح می دهد. در این میان نکته ای که کارشناسان ما همواره در تدریس های خود بر آن تاکید ویژه دارند، استفاده از قطعات اورجینال سازگار با نوع تبلت معیوب می باشد. از این جهت نحوه ی شناسایی قطعات اورجینال نیز یکی دیگر از بخش های آموزشی فرآیند تعویض برد است که بخشی از زمان کلاس های آموزشی نمایندگی تعمیرات تبلت را به خود اختصاص می دهد.

مرکز آموزش تعمیر تبلت در راستای ارائه ی دوره های کاربردی تعمیرات این تجهیزات هوشمند خدمت رسانی می کند. این مرکز با استفاده از کارگاه های مجهز و به کارگیری دانش به روز اساتید برتر حوزه ی ترمیم و بازیابی سیستم تبلت ها فعالیت حرفه ای دارد. لازم به ذکر است که کلیه ی مراحل تدریس دوره های مرکز آموزش تعمیر تبلت برای کسب رضایت هر چه بیش تر کارآموزان به صورت عملی شکل گرفته و براساس پارامترهای استاندارد عرضه می گردند.

Rate this post
اشتراک گذاری