اشتراک گذاری

تعمیر تبلت اچ پی

تبلت های برند اچ پی با وجود کیفیت و کارایی خوبی که دارند، ممکن است در اثر استفاده نادرست یا به هر دلیل دیگری دچار مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری متعددی شوند. برای تعمیر تبلت اچ پی در صورت بروز هر گونه ایراد و اختلالی، باید از مراکز تعمیرات تخصصی تبلت های اچ پی کمک گرفت.

برند اچ پی یکی از برند های شناخته شده ای است که طیف وسیعی از گجت های الکترونیکی را تولید می کند. علاوه بر لپ تاپ های پر طرفدار برند اچ پی، تبلت های این شرکت نیز در زمره تبلت های بسیار کاربردی و پر استفاده بازار محسوب می شوند. با این وجود، این تبلت ها نیز مانند دیگر برند ها ممکن است دچار یک سری مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری متعدد شده و نیاز به تعمیر و عیب یابی آن ها وجود داشته باشد. برای تعمیر تبلت اچ پی ابتدا باید دستگاه به دقت توسط کارشناس مربوطه بررسی و عیب یابی شود تا بر اساس نوع ایراد و اختلالی که در آن ایجاد شده است، فرایند مناسب برای تعمیر دستگاه اتخاذ شود. در ادامه به بررسی انواع مشکلات ایجاد شده در دستگاه و راهکار هایی برای تعمیر تبلت HP متناسب با مشکل آن می پردازیم.

تعمیر تبلت اچ پی

مشکلات نرم افزاری متعددی که در تبلت های برند اچ پی دیده می شود

در بسیاری از موارد مشکلاتی که در تبلت های اچ پی مشاهده می شود از دسته مشکلات و اختلالات نرم افزاری است. این اختلالات می تواند کار با تبلت اچ پی را دشوار و حتی در مواردی غیر ممکن کند. برای تعمیر تبلت اچ پی باید ابتدا تشخیص داد که مشکل نرم افزاری ایجاد شده در دستگاه از چه نوعی است و به چه دلیلی این اختلال ایجاد شده است. موارد زیر از جمله عمده مشکلات نرم افزاری متداولی است که در تبلت های برند اچ پی دیده می شود:

 • بالا نیامدن برنامه های دستگاه
 • فریز شدن دستگاه روشن نشدن آن
 • عدم امکان نصب برخی از نرم افزار ها روی دستگاه
 • کندی در عملکرد سیستم عامل دستگاه و با تاخیر بالا آمدن آن
 • هنگ کردن تبلت به صورت مداوم و در حین اجرای برنامه های مختلف
 • خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار با آن و ریستارت شدن مدام آن
 • اختلالاتی که در بخش های اتصالی دستگاه مانند بلوتوث، وای فای، موبایل دیتا و … ایجاد می شود
 • داغ کردن تبلت
 • ویروسی شدن تبلت
 • از کار افتادن مشخصه ویبره دستگاه
 • بوت شدن تبلت اچ پی در حین اجرای برنامه ها
 • آنتن دهی ضعیف تبلت در زمان استفاده از دیتای دستگاه
 • کند شدن دستگاه حین اجرای برخی از برنامه ها و بازی ها

هر یک از این اختلالات و مشکلات ایجاد شده در تبلت های برند اچ پی که در دسته اختلالات نرم افزاری دسته بندی می شوند ممکن است به دلیل استفاده از برنامه های نامطلوب، بد افزار ها، ویروسی شدن دستگاه، باز کردن صفحات نا ایمن وب، به روز نبودن سیستم عامل، نصب برنامه های بسیار سنگین و مواردی از این قبیل ایجاد شود. برای رفع مشکل و تعمیر تبلت اچ پی، باید با تشخیص نوع مشکل و دلیل بروز آن برای رفع ایراد ایجاد شده اقدام کرد.

تعمیر تبلت اچ پی در صورت وجود مشکلات نرم افزاری در دستگاه

بعد از بررسی دقیق دستگاه توسط تعمیرکار و تشخیص این که منشا مشکل ایراد نرم افزاری است یا خیر، اقداماتی را می توان برای تعمیر تبلت HP مورد نظر انجام داد. برای مثال برخی مواقع مانند زمانی که سیستم مدام هنگ می کند یا ریستارت می شود، ممکن است ویروسی شدن و نصب برخی از بد افزار ها عامل بروز مشکل باشد. در این حالت برای رفع مشکل و تعمیر تبلت اچ پی، معمولا دستگاه را فلش کرده و یک آنتی ویروس مطمئن نیز روی آن نصب می کنند. یک راهکار قابل استفاده دیگر در صورت وجود اختلالات نرم افزاری، ریست فکتوری کردن دستگاه است. این راهکار با وجودی که در اکثر مواقع باعث از بین رفتن کل داده ها و اطلاعات می شود، اما غالبا کلیه اختلالات نرم افزاری احتمالی را برطرف خواهد کرد.

انجام برخی تنظیمات مانند زمانی که دستگاه به وای فای وصل نمی شود یا بلوتوث آن مشکل دارد، به روز کردن سیستم عامل دستگاه، خاموش و روشن کردن آن، بررسی و انجام مجدد تنظیمات آنتن دستگاه در صورت آنتن ندادن آن، حذف برخی برنامه ها و بازی های بسیار سنگین، بستن برنامه های اضافی و صفحات وب و مواردی از این قبیل می تواند اکثر اختلالات نرم افزاری ایجاد شده در دستگاه را برطرف کند. در خصوص بوت نشدن دستگاه نیز اگر دلیل آن نرم افزاری باشد، با استفاده از راهکار فلش کردن تبلت می توان اقدام لازم جهت تعمیر تبلت اچ پی را انجام داد. در بیش تر موارد تعمیر تبلت HP در صورتی که منشا مشکل نرم افزاری باشد، کار به مراتب راحت تر و آسان تری خواهد بود.

مشکلات سخت افزاری ایجاد شده در تبلت های برند اچ پی

هر دستگاه الکترونیکی مانند تبلت شامل یک بخش نرم افزاری و یک بخش سخت افزاری است که همین امر روی روند و راهکار های مفید برای تعمیر تبلت اچ پی تاثیر می گذارد. در کنار مشکلات نرم افزاری متعددی که در تبلت های برند اچ پی دیده می شود، گاهی اوقات ایرادات سخت افزاری منشا بروز مشکل در دستگاه مورد نظر است. بخش های سخت افزاری دستگاه های هوشمند از جمله تبلت، به دلیل پیچیدگی های بیش تری که دارند، روند عیب یابی و تعمیر پیچیده تری نیز خواهند داشت. یک تبلت از هر برندی که باشد از جمله برند اچ پی ممکن است با مشکلات سخت افزاری زیر مواجه شود:

 • پارگی فلت
 • از کار افتادن تاچ تبلت
 • خراب شدن ال سی دی دستگاه
 • قطع شدن آی سی های دستگاه
 • شکستن و آسیب دیدن گلس تبلت
 • خراب شدن دکمه های پاور، هوم و صدای دستگاه
 • آسیب دیدن برد تبلت
 • خرابی باتری دستگاه
 • خرابی میکروفون تبلت
 • خرابی اسپیکر تبلت اچ پی
 • خرابی هارد و مواردی از این قبیل
 • خرابی شارژر، خرابی سوکت محل شارژ دستگاه و دیر شارژ شدن تبلت اچ پی

در نتیجه باز هم روند تعمیر تبلت اچ پی متناسب با نوع قطعه سخت افزاری آسیب دیده، سطح خرابی و امکان یا عدم امکان تعمیر انجام خواهد شد. در برخی مواقع نیز ممکن است آسیب وارد شده قابل جبران نباشد و تنها راه تعویض قطعه باشد. مشکلات سخت افزاری ایجاد شده در تبلت های اچ پی نیز ممکن است در اثر زمین خوردن دستگاه، وارد شدن فشار و ضربه به آن، آب خوردگی تبلت اچ پی، نوسانات برقی، استفاده از شارژر و باتری های غیر اورجینال و نامتناسب با دستگاه و مواردی از این قبیل ایجاد شود. دلیل بروز مشکلات سخت افزاری هر چه که باشد، در صورت وقوع هر یک از این ایراد ها نیاز به تعمیر تبلت HP به صورت تخصصی و در مراکز معتبر وجود دارد.

رفع مشکل از کار افتادن تاچ تبلت اچ پی

تبلت ها که مجهز به قابلیت لمسی هستند، در برخی مواقع دچار مشکل می شوند و تاچ دستگاه از کار می افتد. در اثر ضربه، زمین خوردن، ورود آب به درون دستگاه، فشار آمدن به صفحه تبلت و دیگر مشکلات سخت افزاری احتمالی، قابلیت تاچ دستگاه از بین می رود یا در بهترین حالت ضعیف می شود که باز هم کار با آن را دشوار خواهد کرد. در این خصوص تعمیر کار تبلت باید با بررسی و عیب یابی دقیق دستگاه، برای تعمیر تبلت اچ پی اقدام کند. در صورت کار نکردن دستگاه ممکن است ایراد از موارد زیر باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض این قطعات وجود داشته باشد:

 • شکستن گلس تبلت که در این صورت باید گلس را تعویض کرد.
 • خرابی پنل تاچ تبلت، در این صورت یا با تعمیر این قطعه یا با تعویض آن مشکل را برطرف می کنند.
 • قطع شدن آی سی های متصل به صفحه نمایش، با تعمیر یا تعویض آی سی کار تعمیر تبلت اچ پی را انجام می دهند.
 • پارگی فلت متصل به نمایشگر تبلت، در صورت امکان دوباره آن را تعمیر کرده و در غیر اینصورت آن را تعویض می کنند.
 • خرابی ال سی دی تبلت اچ پی و نیاز به تعمیر آن؛ در صورت بروز این مشکل دستگاه باید به دقت توسط تعمیر کار بررسی شده تا سطح آسیب برآورد شود. برای تعمیر تبلت HP در این صورت یا با تعمیر ال سی دی دستگاه یا در بدترین حالت تعویض ال سی دی تبلت اچ پی، مشکل را برطرف می کنند.

تعمیر تبلت HP در صورت بروز مشکل در ال سی دی دستگاه

ال سی دی یکی از اصلی ترین بخش های تبلت و دیگر دستگاه های هوشمند مشابه بوده که بروز مشکل در آن امکان استفاده از دستگاه را مختل می کند. مشکلات متعددی اعم از مخدوش شدن تصویر، لکه افتادن روی تصویر، بلند شدن ال سی دی، از کار افتادن خاصیت لمسی دستگاه، عدم نمایش تصویر، پریدن و لرزش تصویر و در بدترین حالت شکستن ال سی دی دستگاه از جمله مشکلات رایجی است که در اثر خرابی ال سی دی ایجاد می شود.

برای تعمیر ال سی دی تبلت، باید میزان آسیب را بررسی کرد و در صورت امکان تعمیر، آن را تعمیر کرد. در برخی مواقع نیز تنها راه برای تعمیر تبلت اچ پی، تعویض کامل ال سی دی دستگاه است که این کار هزینه بیشتری را به همراه دارد.

خرابی اسپیکر های تبلت

اسپیکر های تبلت اچ پی ممکن است در اثر آسیب های سخت افزاری اعم از ورود آب، گرد و خاک یا ضربه خوردن به دستگاه دچار مشکل شوند. این مشکلات موجب بی کیفیت شدن صدای پخش شده از اسپیکر ها می شوند. صدا به صورت ضعیف یا خش دار شنیده می شود و گاهی نیز کلا اسپیکر ها کار نمی کنند و صدا شنیده نمی شود. در این صورت برای تعمیر تبلت اچ پی، باید مشکل اسپیکر ها را با عیب یابی دقیق تشخیص داد و با تعمیر اسپیکر تبلت، مشکل دستگاه را برطرف کرد.

گاهی با تمیز کردن مسیر ها و مدار های مرتبط با اسپیکر مشکل حل می شود و در مواردی نیز نیاز به تعویض آی سی های صدا، مدار های آنتن و میکروفون دستگاه وجود دارد. به صورت کلی در صورت خرابی اسپیکر ها، دستگاه باید حتما توسط یک تعمیرکار حرفه ای بررسی و عیب یابی شود، چرا که اسپیکر ها قطعات بسیار ظریف و حساسی هستند.

رفع مشکلات باتری و شارژ تلت Hp

برخی مواقع مشکلاتی که در تبلت های برند اچ پی مشاهده می شود، مربوط به باتری و شارژر این دستگاه ها است. زود خالی شدن باتری، شارژ نشدن تبلت یا دیر شارژ شدن آن، باد کردن باتری تبلت، خاموش شدن ناگهانی تبلت در حالی که شارژ آن کامل است، روشن ماندن دستگاه تنها در صورت اتصال به شارژ، داغ شدن بیش از حد نرمال بدنه تبلت و مواردی از این قبیل از جمله مشکلاتی است که در صورت بروز مشکل در باتری تبلت اچ پی یا شارژر آن مشاهده می شود.

برای تعمیر تبلت اچ پی در این صورت، تعمیر کار با بررسی ظاهر باتری، شارژر، استفاده از دیگر شارژر ها برای تست باتری و شارژر دستگاه و همچنین بررسی محل شارژ تبلت، دلیل اصلی مشکل را تشخیص می دهد و برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام می دهد. گاهی باید برای رفع مشکل اقدام به تعویض باتری تبلت اچ پی نمود، گاهی نیز با تعویض شارژر یا انجام برخی تنظیمات نرم افزاری در دستگاه، مشکلات باتری و شارژ دستگاه برطرف شده و به این ترتیب تعمیر تبلت HP انجام می شود.

رفع مشکلات سخت افزاری تبلت اچ پی

دستگاه های هوشمند از جمله تبلت های برند اچ پی ممکن است با مشکلات متعدد سخت افزاری و نرم افزاری مواجه شوند. در صورت بروز دیگر مشکلات احتمالی از جمله خرابی برد یا هارد دستگاه، تعمیر کار می تواند با استفاده از ابزار های دقیق عیب یابی و بررسی دستگاه، دلیل اصلی بروز مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف کند. برخی مواقع ممکن است نیاز به تعویض برد یا هارد دستگاه نیز وجود داشته باشد.

به هر حال مشکل از هر منبعی که باشد، این کار تعمیر کاران حرفه ای تبلت های برند اچ پی است که با بررسی کامل دستگاه و با استفاده از لوازم و ابزار های اصلی، کار تعمیر تبلت اچ پی را در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام دهند. علاوه بر انجام خدمات تعمیر دستگاه به دلیل مشکلات سخت افزاری، دیگر خدمات در زمینه اختلالات نرم افزاری را نیز باید از مراکز تعمیر تخصصی تبلت های اچ پی دریافت کرد. خدماتی از قبیل فلش تبلت اچ پی، نصب نرم افزار های اصلی تبلت، به روز رسانی و نصب سیستم عامل دستگاه و مواردی از این قبیل را می توان به عنوان مجموعه خدمات تعمیر تبلت اچ پی در مراکز تعمیر تخصصی دریافت نمود.

Rate this post
اشتراک گذاری