اشتراک گذاری

آموزش نحوه وصل کردن آیپد به تلویزیون

با وصل کردن آیپد به تلویزیون به عنوان یکی از قابلیت های پرکاربردی که با ظهور دستگاه های هوشمند و گسترش فناوری امکان پذیر تر شده است، می توان از تماشای محتوا های تصویری و ویدئویی بر نمایشگری بزرگ تر و با کیفیت تر لذت برد. اما برای اتصال آیپد به تلویزیون، خصوصا تلویزیون هایی غیر از اپل تی وی ها کاربران شاید با مشکلاتی مواجه شوند و از نحوه دقیق این اتصال اطلاعات زیادی نداشته باشند.

برای بسیاری این سوال مطرح می شود که آیا می توان آیپد را به تلویزیون وصل کرد؟ در ادامه این مطلب می خواهیم به روش ها و اما و اگر های نحوه وصل کردن آیپد به تلویزیون بپردازیم. با استفاده از روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، کاربران آیپد ها هم می توانند به راحتی تبلت اپل خود را به تلویزیون های مختلفی به غیر از اپل تی وی وصل کنند و از تماشای محتوا های تصویری و ویدئویی روی نمایشگر بزرگ تر تلویزیون لذت ببرند.

وصل کردن آیپد به تلویزیون

روش های مختلف وصل کردن آیپد به تلویزیون

برای اتصال آیپد به تلویزیون روش های متعددی را می توان امتحان کرد که بنا به مدل تلویزیون مورد نظر و اتصالات و دسترسی هایی که دارد، یکی از این روش ها کاربرد خواهد داشت. اگر تلویزیون مورد نظر اپل تی وی باشد، که اتصال راحت و بی دردسر خواهد بود.

اما در خصوص روش های اتصال به سایر تلویزیون ها نیز می توان هم از طریق اتصالات فیزیکی و هم از طریق برنامه و نرم افزار، خصوصا برنامه های اختصاصی ارائه شده توسط کمپانی تولید کننده تلویزیون، آیپد را به آن وصل کرد. در ادامه کاربردی ترین روش های فیزیکی و با برنامه وصل کردن تبلت اپل به تلویزیون را بررسی می کنیم.

اتصال آیپد به اپل تی وی

اول از همه نحوه وصل شدن آیپد به اپل تی وی را بررسی می کنیم. در این شرایط وصل کردن آیپد به تلویزیون کار به مراتب ساده تری خواهد بود. می توان خیلی راحت از طریق مشخصه ایر پلی که در اپل تی وی ها لحاظ شده، آیپد را به تلویزیون وصل کنید. این ویژگی مبتنی بر فناوری روز خیلی سریع و راحت آیپد و آیفون را به اپل تی وی وصل می کند.

این روش اتصال، نوعی اتصال بی سیم پیشرفته است که در محصولات اپل در نظر گرفته شده و به کمک آن محتوای آیپد روی نمایشگر اپل تی وی آینه می شود. اتصال از طریق ایر پلی را می توان در برخی مدل ها و برند های دیگر تلویزیون نیز مشاهده کرد. اما این قابلیت چگونه کار می کند؟

نحوه وصل کردن آیپد به تلویزیون از طریق ایر پلی

نحوه آینه کردن محتوا های ویدئویی و تصویری از طریق ایر پلی در تلویزیون های مختلف خصوصا اپل تی وی به این صورت است که ابتدا باید مطمئن شوید نمایشگر تلویزیون با ایر پلی سازگاری دارد. در مرحله بعدی باید هم آیپد و هم تلویزیون را به یک شبکه وای فای مشترک وصل کرد.

حال باید وارد منوی اصلی آیپد شوید و گزینه screen Mirroring را انتخاب کنید. در بخش بعدی گزینه ایر پلی را در لیست پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. بعد از این که ایر پلی را انتخاب کردید، لیست تلویزیون های در دسترس برای شما نمایش داده خواهد شد. حال با مشاهده نام تلویزیون مورد نظر، آن را انتخاب کرده تا به این ترتیب آیپد به تلویزیون وصل شود.

وصل کردن آیپد به تلویزیون از این طریق به سرعت وای فای بالایی نیاز دارد. می توان از این طریق علاوه بر محتوای نمایشی درون آیپد، سایر پلتفرم ها مانند یوتیوب و نتفلیکس را هم روی تلویزیون نمایش داد. اخیرا تلویزیون های سامسونگ نیز در کنار اپل تی وی ها مجهز به ایر پلی شده اند.

بیشتر بخوانید: اتصال تبلت به لپ تاپ

نحوه وصل کردن آیپد به تلویزیون از طریق کابل و آداپتور

روش های فیزیکی جهت اتصال آیپد به تلویزیون خصوصا برای تلویزیون های غیر اسمارت، از جمله کاربردی ترین روش ها است. تلویزیون های معمولی و تلویزیون های اسمارتی که فاقد ویژگی ایر پلی هستند را می توان به راحتی از طریق کابل و آداپتور به آیپد وصل کرد.

در این روش وصل کردن آیپد به تلویزیون به یک کابل HDMI و یک آداپتور Lightning Digital AV نیاز است. آداپتور را از یک سمت به آیپد و از طرف دیگر نیز به کابل HDMI وصل کنید. به این ترتیب به راحتی آیپد به تلویزیون وصل شده و می توان محتوای درون آن را در نمایشگر تلویزیون مشاهده کرد.

اتصال از طریق برنامه های مخصوص تلویزیون

روش های دیگری هم برای وصل کردن آیپد به تلویزیون وجود دارد. خصوصا که همیشه تلویزیون ها از تمام قابلیت ها مانند ایر پلی پشتیبانی نمی کنند. در این شرایط برند تولید کننده تلویزیون مورد نظر معمولا یک سری برنامه ها را به صورت اختصاصی ارائه می دهد تا کاربران بتوانند برای اتصال بی سیم دستگاه شان به تلویزیون از آن ها استفاده کنند. این برنامه ها متناسب با مدل تلویزیون و شرکت سازنده عملکرد متفاوتی دارند.

باز هم برای وصل کردن آیپد به تلویزیون از طریق این برنامه های اختصاصی به یک شبکه وای فای قوی نیاز است. حال باید برنامه اختصاصی آن تلویزیون را از طریق اپ استور دانلود کرد و با نصب و اجرای آن روی آیپد مورد نظر، از آن برای اتصال آیپد به تلویزیون استفاده کرد. به این حالت اتصال آینه کردن محتوای آیپد روی تلویزیون گفته می شود. این روش اتصال متناسب با نوع برنامه و میزان کارایی و قدرتی که از نظر رابط کاربری دارد، کارایی های متفاوتی خواهد داشت.

روش های دیگر وصل کردن آیپد به تلویزیون

علاوه بر روش های بالا که روش های اصلی اتصال آیفون و ایپد به تلویزیون هستند، روش های دیگری هم وجود دارند. برای مثال می توان از کابل و آداپتور دیگری هم استفاده کرد. آداپتور لایتنینگ و کابل VGA یا کامپوزیت یکی از این موارد است.

علاوه بر این یکسری برنامه های شخص ثالث هم وجود دارند که می توانید از آن ها برای وصل کردن آیپد به تلویزیون استفاده کنید. این برنامه ها به هیچ یک از برند های آیفون یا مدل تلویزیون اختصاص ندارند و معمولا هم به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارند، مانند برنامه Let’s View. با دانلود و نصب آن روی آیفون می توان کار اتصال را انجام داد.

کدام روش اتصال بهترین گزینه است؟

روش های وصل کردن آیپد به تلویزیون بسیار متفاوت است. اما برای انتخاب بهترین و مناسب ترین روش باید برخی موارد را در نظر گرفت. اول این که آیا تلویزیون اسمارت است یا خیر و این که چه قابلیت هایی دارد. دوم این که آیا به اینترنت پر سرعت و قوی دسترسی دارید یا خیر.

آیا تلویزیون اپل تی وی است یا این که از قابلیت ایر پلی پشتیبانی می کند یا خیر؟ آیا امکان دسترسی به کابل و آداپتور لازم جهت اتصال فیزیکی را دارید یا خیر؟ و در نهایت این که آیا هر دو دستگاه از نظر نرم افزاری و سخت افزاری سالم بوده و مشکلی و اختلالی در خصوص اتصال آن ها وجود ندارد؟ تمام این موارد می تواند تعیین کننده روش صحیح اتصال آیپد به تلویزیون مورد نظر باشد.

برای مثال ممکن است اتصال تبلت اپل مورد نظر به وای فای دچار مشکل شده باشد و همین امر اتصال را مختل کند. در نتیجه باید با تعمیر وای فای تبلت به صورت تخصصی در یک مرکز معتبر، مشکل اتصال را برطرف کرد. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز تخصصی معتبر برای تعمیر مدل های مختلف تبلت از جمله آیپد است.

 

Rate this post
اشتراک گذاری