اشتراک گذاری

دسترسی به فایل منیجر پیش فرض در اندروید چگونه است؟

در نسخه های اندروید 5 به قبل کاربران باید برای ذخیره سازی عکس ها، فیلم ها و سایر برنامه و داده های گوشی خود یک برنامه مدیریت فایل را نصب می کردند. اما در نسخه های اندروید 6 به بالا این امکان وجود دارد تا از فایل منیجر پیش فرض در اندروید برای ذخیره سازی داده و مدیریت فایل های خود استفاده کنند. استفاده از برنامه مدیریت فایل اندروید به صورت پیش فرض کار را برای کاربران به مراتب راحت تر کرده است.

اما با این حال یک مشکل در استفاده از این برنامه وجود دارد و آن هم این است که در اکثر گوشی ها، آیکون فایل منیجر پیش فرض در اندروید به راحتی در دسترس کاربران نیست و آنها برای یافتن این گزینه در گوشی خود مشکل دارند. در این جا نحوه دسترسی به این گزینه در گوشی های اندرویدی را آموزش می دهیم.

فایل منیجر پیش فرض در اندروید

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: حالت تعمیرگاهی اندروید 

اهمیت فایل منیجر پیش فرض در اندروید

پیش از بررسی نحوه دسترسی به این گزینه در سیستم عامل اندروید بهتر است به صورت کوتاه به میزان اهمیت فایل منیجر برای کاربران بپردازیم. در کل در هر سیستم عاملی فایل منیجر اهمیت زیادی دارد و یکی از اصلی ترین گزینه ها در استفاده و مدیریت سیستم عامل محسوب می شود.

با استفاده از این گزینه کاربران می توانند به بهترین شکل ممکن میزان و نوع مصرف حافظه دستگاه را کنترل و مدیریت کرده و از همه مهم تر به داده ها یا فایل هایی که دانلود کرده اند دسترسی پیدا کنند. از این رو نحوه دسترسی به فایل منیجر پیش فرض در اندروید برای کاربران ضرورت بالایی دارد.

این مقاله را از دست ندهید: افزایش سرعت برنامه های اندرویدی

نحوه دسترسی به برنامه مدیریت فایل پیش فرض در اندروید

  • در اولین قدم برای یافتن برنامه مدیریت فایل اندروید، باید به قسمت تنظیمات گوشی اندرویدی مراجعه کنیم.
  • در لیست گزینه های موجود در بخش تنظیمات گوشی اندرویدی، یک گزینه با عنوان Storage & USB وجود دارد که با انتخاب آن وارد یک صفحه جدید می شوید.
  • در این صفحه در قسمت پایین آن باید به دنبال گزینه ای با عنوان Explore باشید.
  • با انتخاب این گزینه می توان به فایل منیجر پیش فرض در اندروید دسترسی پیدا کرد و از قابلیت ها و کارایی های این برنامه به راحتی استفاده کرد.
2.2/5 (6 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.