اشتراک گذاری

چگونه یک گوشی سرقت شده یا گم شده را پیدا کنیم؟

گم شدن یا ربوده شدن گوشی موبایل از بدترین اتفاقاتی ست که ممکن است کاربران را با نگرانی های فراوانی روبر کند. علاوه بر هزینه ای که برای خرید گوشی موبایل پرداخت شده است، از دست دادن برخی از اطلاعات شخصی موجود بر روی گوشی موبایل میتواند مشکل آفرین باشد. معمولا بسیاری از کاربران پس از مواجهه با چنین مشکلی راه های بازگردانی گوشی موبایل خود را بررسی میکنند و در صدد پیدا کردن گوشی سرقت شده یا گم شده ی خود بر می آیند. با توجه به امکاناتی که در گوشی موبایل جدید قرار گرفته است، شانس رد یابی دستگاه برای کاربران وجود دارد.

در همین راستا قصد داریم به بررسی راه های پیدا کردن گوشی سرقت شده بپردازیم. شما عزیزان همچنین میتوانید با دنبال کردن این مقاله از راه های پیدا کردن گوشی گم شده نیز آگاهی کسب کنید.

شخصی سازی تنظیمات ذنفون

راه های پیدا کردن گوشی سرقت شده یا گم شده

به طور کلی برای پیدا کردن گوشی سرقت شده یا گم شده چند راه اساسی وجود دارد که دارنده ی دستگاه بنا به شرایط میتواند آن ها را مورد استفاده قرار دهد. در ادامه به بررسی متداول ترین و مهم ترین این روش ها خواهیم پرداخت.

یافتن گوشی موبایل از طریق اینترنت

 به طور کلی یکی از راه های پیش روی کاربر برای پیدا کردن گوشی سرقت شده یا گم شده ، استفاده از اینترنت است. برای این کار میتوان از اکانت گوگل کمک گرفت. این روش برای گوشی های اندرویدی بسیار مفید است. توجه داشته باشید برای این که در چنین مواقعی بتوانید از قابلیت Android Device Manager که یکی از مفید ترین قابلیت‌های کاربردی شرکت گوگل است، بهره مند شوید، حتما باید یک بار از گوشی اندرویدی خود وارد اکانت جی‌میل خود شوید.

ردیابی گوشی گم شده با استفاده از کد IMEI و مراجع قضایی

  از دیگر راه های پیدا کردن گوشی سرقت شده یا گم شده ، استفاده از کد IMEI و مراجعه به مراکز قضایی است. کد IMEI یک شناسه ی جهانی تعریف شده برای انواع گوشی موبایل است. این شماره یک کد به خصوص است و کاربران میتوانند برای پیگیری و ردیابی گوشی موبایل گوشی سرقت شده ی خود، این کد را استعلام کرده تا از طریق اپراتور در فهرست سیاه قرار بگیرد. در چنین صورتی دیگر دزدها و افراد سودجود قادر نخواهند بود از دستگاه استفاده کنند. در این مواقع حتی تعویض سیم کارت هم برای این افراد غیر قابل اجرا است.

استفاده از GPS SMS Phone Finder

 نرم افزاری تحت عنوان GPS SMS Phone Finder، میتواند در پیدا کردن گوشی سرقت شده یا گم شده  موثر واقع شود. میتوانید با دانلود و نصب این برنامه و ارسال عبارت locate me YOUR_KEY از طریق یک خط موبایل دیگر، اقدام به تعریف یک رمز عبور کنید. در نهایت به وسیله ی این برنامه موقعیت گوشی موبایل مورد نظر در اختیار کاربر قرار میگیرد.

استفاده از سایر اپ های موجود

برای پیدا کردن گوشی سرقت شده یا گم شده استفاده از برخی اپ ها میتواند تاثیر گذار باشد. این برنامه ها لازم است پیش از دزدیده شدن یا گم شدن گوشی بر روی گوشی نصب شده باشند. از پرکاربردترین آن ها میتوان به Find My Phone و Find My Lost Phone اشاره نمود.

خدمات تخصصی ارائه شده از سوی نمایندگی تعمیر موبایل ال جی شامل کلیه ی سرویس های عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات این گوشی های موبایل خواهد شد. این سرویس ها علاوه بر تعمیر گوشی های موبایل ال جی به فروش و عرضه ی  انواع این گجت ها نیز اختصاص یافته است.

کارشناسان تعمیر نمایندگی موبایل ال جی با مهارت چندین ساله و تجربه ی بالا در تمام زمینه های مرتبط ، خدمات مورد نیاز کاربران را در انواع مدل ها و تجهیزات با استفاده از قطعات اصلی و لوازم اورجینال برند ال جی و مطابق با استانداردهای این کمپانی، در اختیار مشتریان و کاربران عزیز این محصولات قرار میدهند. کلیه ی این سرویس ها با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه است.

Rate this post
اشتراک گذاری