اشتراک گذاری

حل مشکل Face ID آیفون ایکس

فیس آیدی FACE ID یکی از قابلیت های به نسبت جدید گوشی های اپل است. همان طور که از اسم این قابلیت مشخص است، فیس آیدی تکنولوژی منحصر به فرد اپل برای تشخیص چهره می باشد. شرکت اپل این قابلیت را به هنگام معرفی آیفون ایکس جایگزین تاچ آیدی (Touch ID) نمود. تاچ آیدی همان ویژگی وابسته به دکمه ی هوم آیفون های قدیمی تر است که وظیفه ی اسکن انگشت و آنلاک نمایشگر را برعهده دارد. کارایی قابلیت Face ID بی نظیر و سریع است، اما گاهی امکان دارد اختلالاتی در آیفون ایکس رخ دهد که مانع از کارکرد صحیح فیس آیدی باشد. عدم تشخیص چهره ی کاربر و بروز خطا یکی از مشکلات رایج استفاده از فیس آیدی است که می تواند بسیار دردسرساز گردد. خوشبختانه حل مشکل Face ID آیفون ایکس همواره نیازمند تعمیرات تخصصی نمی باشد و گاهی با راهکارهای ساده ای برطرف می شود.

با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی این راهکارها بپردازیم.

حل مشکل Face ID آیفون ایکس

راهکارهای حل مشکل Face ID آیفون ایکس

همان طور که گفته شد حل مشکل Face ID آیفون ایکس امکان دارد بر اساس انجام راهکارهای ساده ای قابل اجرا باشد. در صورتی که راهکارهای این مقاله موثر واقع نشدند و مشکل به قدرت خود باقی ماند، می توانید به نمایندگی رسمی اپل مراجعه کنید. کارشناسان مجرب این نمایندگی طی انجام مراحل عیب یابی تخصصی کلیه ی تداخلات مرتبط با فیس آیدی را در مدت زمان کوتاهی برطرف می نمایند.

پاکسازی سنسورهای جلویی آیفون

جهت حل مشکل Face ID آیفون ایکس  پیش از انجام هر کاری ابتدا سنسورهای جلویی آیفون و درزهای محل نصب آن ها را با یک دستمال بدون پرز به خوبی تمیز کنید. در بین سنسورهای جلویی آیفون ایکس، یک لنز اختصاصی تحت عنوان TrueDepth تعبیه شده است که با تشخیص جزییات خاص چهره ی کاربر فرآیند آنلاک کردن گوشی را اجرا می نماید. احتمال اینکه این بخش از آیفون در اثر آلودگی از کارکرد اصلی خود دور بماند و ضعیف عمل کند، بالاست. در نتیجه همواره سعی کنید سنسورهای جلویی گوشی را تمیز نگاه دارید.

خاموش و روشن کردن قابلیت فیس آیدی

حل مشکل Face ID آیفون ایکس نیز مانند سایر مشکلات سطحی گوشی های هوشمند چون عدم اتصال به وای فای یا بلوتوث با یک خاموش و روشن کردن ساده امکان پذیر است. بنابراین وارد منوی Settings شوید. گزینه ی Face ID & Passcode  را انتخاب کنید. سپس پسورد آیفون مورد نظر را وارد سازید و اسلایدر گزینه های مرتبط با فیس آیدی را غیر فعال کنید.

بهتر است گزینه ی Other Apps را نیز لمس کرده و اسلایدر موارد موجود در آن را هم غیرفعال کنید. در این مرحله باید آیفون را ری استارت نمایید و دوباره با مراجعه به بخش Setting و Face ID & Passcode تنظیمات مرتبط با فیس آیدی را فعال کنید. اگر اختلالات فیس آیدی برطرف نگشت، راهکارهای بعدی را امتحان کنید.

حل مشکل Face ID آیفون ایکس با ریست فیس آیدی

جهت حل مشکل Face ID آیفون ایکس این قابلیت را یک بار ریست کرده و مجددا با چهره ی خود آن را تنظیم نمایید. ریست Face ID تقریبا در 80 درصد مواقع منجر به رفع مشکلات و باگ هایی می‌شود که در عملکرد آن به وجود آمده‌اند. این کار به راحتی با استفاده از گزینه ی Reset Face ID قابل انجام است.

به روزرسانی سیستم عامل ios گوشی

آپدیت نبودن سیستم عامل ios آیفون، خود به وجود آورنده ی ایرادات نرم افزاری زیادی از جمله تداخلات فیس آیدی می باشد. سعی کنید به روزترین نسخه ی سیستم عامل قابل دریافت را روی آیفون نصب نمایید تا شاهد تداخلات مختلف نرم افزاری و باگ های گوناگون نباشید.

حل مشکل Face ID آیفون ایکس توسط ریست تنظیمات گوشی

یکی دیگر از راهکارهای حل مشکل Face ID آیفون ایکس ریست تمامی تنظیمات گوشی مورد نظر است. با انجام این کار تمامی تنظیمات شخصی خاصی که روی آیفون اعمال کرده‌اید، حذف شده و به حالت پیش فرض کارخانه بازگردانده می شوند. لازم به ذکر است که اعمال گزینه ی Reset All Settings منجر به پاک شدن اطلاعاتی مانند عکس ها، فیلم ها، برنامه ها و غیره نخواهد شد.

ریست فکتوری کردن آیفون ایکس

اگر ریست تنظیمات جوابگوی اختلالات فیس آیدی نبود؛ به عنوان آخرین راهکار برای حل مشکل Face ID آیفون ایکس از فرآیند بازگشت به تنظیمات کارخانه ی گوشی استفاده کنید. پیش از انجام ریست فکتوری آیفون از اطلاعات مهم داخل دستگاه بک آپ بگیرید.

نمایندگی تعمیرات موبایل اپل در راستای بازیابی صحیح انواع آیفون های مدرن و باکیفیت کمپانی محبوب اپل فعالیت دارد. این مرکز با استفاده از سطح بالای دانش کارشناسان و تکنسین های با تجربه ی خود و به کارگیری تجهیزات تعمیراتی پیشرفته به ارائه ی تخصصی ترین خدمات تعمیر و بازیابی می پردازد. در کارگاه های مجهز نمایندگی تعمیرات آیفون اپل پس از عیب یابی دقیق دستگاه معیوب، مراحل تعمیر طبق پارامترهای استاندارد انجام می شود. لازم به ذکر است که ترفند ها و تکنیک های کاربردی این مرکز باعث شکل گیری فرآیند تعمیرات در حداقل زمان و با کمترین خطای ممکن می گردد.

Rate this post
اشتراک گذاری