اشتراک گذاری

چطور حالت مهمان را در اندروید فعال کنیم؟

حالت مهمان در اندروید، زمانی کاربرد دارد که گوشی خود را به هر دلیلی در اختیار شخص دیگری قرار می دهید. در این صورت اگر وضعیت مهمان را فعال کرده باشید، نگرانی بابت دسترسی افراد به محتوای گوشی خود نخواهید داشت. درواقع با فعال کردن این قابلیت که اندروید در اختیار کاربرانش قرار داده است، امنیت گوشی و تبلت را افزایش داده و مانع از دسترسی دیگران به فایل های شخصی خود می شوید.

در ادامه این مقاله، نحوه فعال سازی حالت مهمان در اندروید را به شما آموزش می دهیم. چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر در این زمینه دارید، با نمایندگی تعمیر تبلت  در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید؛ کارشناسان مجرب تعمیرات تبلت، به شما مشاوره رایگان می دهند.

چطور حالت مهمان در اندروید فعال کنیم؟

حالت مهمان در اندروید چیست و چه کاربردی دارد؟

حالت مهمان، یکی از قابلیت های کاربردی سیستم عامل اندروید است که دسترسی های اضافه را محدود می کند. درواقع با فعال سازی این آپشن، یک حساب جدید ایجاد می شود که تنها برنامه ها و اپ های پیش فرض در آن نمایش داده می شوند. در حساب جدید، هیچ کدام از اپلیکیشن هایی که نصب کرده اید و یا فایل های صوتی و تصویری و … نمایش داده نمی شوند.

کاربر مهمان می تواند برنامه های جدیدی را از طریق گوگل پلی نصب کند که بعد از غیر فعال شدن حالت مهمان در اندروید، لغو نصب می شوند. البته اپلیکیشن هایی که قبلا نصب کرده اید دیده می شوند؛ اما کاربر نمی تواند آنها اجرا کند. در نهایت شما می توانید موبایل خود را بدون هیچ اطلاعاتی در اختیار دیگران گذاشته و پس از اتمام کار با تنظیمات و اطلاعات گذشته خود تحویل بگیرید.

نحوه فعال و غیرفعال سازی حالت مهمان در گوشی های اندروید

فعال سازی حالت مهمان در اندروید، برای گوشی های برندهای مختلف، به شکل متفاوت انجام می شود. با این حال روند کلی کار تا حدودی یکسان بوده و به ترتیب زیر است:

  • در نوار اعلانات، روی آیکون پروفایل ضربه بزنید.
  • حساب خود را تغییر داده و روی Guest قرار دهید.
  • برای غیرفعال کردن حالت مهمان، مجدداً نوار اعلانات را باز کرده و بر روی آیکون پروفایل ضربه بزنید.
  • در گام بعدی، حساب شخصی خود را انتخاب کرده و یا بر روی گزینه Remove guest ضربه بزنید.
  • به این ترتیب به صفحه قفل تبلت  یا گوشی هدایت می شوید و در آنجا با وارد کردن رمز عبور یا الگوی خود، می توانید از حالت مهمان در اندروید خارج شوید.
نحوه فعال و غیرفعال سازی حالت مهمان در گوشی های اندروید

تنظیم حالت مهمان اندروید با نرم افزار

چنانچه حتی در بخش تنظیمات هم گزینه ای برای فعال سازی حالت مهمان در اندروید پیدا نکردید، برای استفاده از این قابلیت نیاز به نصب نرم افزارهای مخصوص دارید. برنامه هایی همچون SwitchMe Multiple Account، SAFE Internet Security، AUG Launcher، Kids Place و Guest Mode، چند مورد از بهترین اپ هایی هستند که می توانید از آنها برای فعال کردن وضعیت میهمان در گوشی یا تبلت اندرویدی خود استفاده کنید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری