اشتراک گذاری

رفع مشکل پریدن آنتن‌ گوشی آیفون

پریدن آنتن گوشی آیفون مشکل نسبتا رایجیست که گاهی کاربران را گرفتار می کند. وقتی آنتن در گوشی وجود نداشته باشد، عملا امکان برقراری هیچ گونه ارتباطی وجود نخواهد داشت. آنتن موبایل بخش بسیار مهمی از دستگاه است که امکان استفاده از اینترنت را نیز فراهم می کند. 

علل مختلفی از جمله ضربه ، خرابی سیم کارت، خرابی جایگاه سیم کارت و آبخوردگی در راستای پیدایش  مشکل پرش آنتن آیفون apple مطرح می شوند. بنابراین نمی توان یک نسخه ی تعمیراتی واحد برای تمامی آیفون هایی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند، ارائه کرد. 

اگر آنتن آیفون شما می‌پرد، ارورهایی مانند No Service نمایان می سازد و  یا گوشی روی حالت Searching باقی می‌ماند و به شبکه سیم کارتتان متصل نمی‌شود، این مقاله برای شما مفید است. در اینجا به شناسایی راهکارهای رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون می پردازیم.

رفع مشکل پریدن آنتن‌ گوشی آیفون

دلایل پیدایش مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون

مشکل پریدن آنتن در آیفون می تواند براساس دلایل گوناگونی شکل گیرد که عبارتند از:

  • فرسودگی سیم کارت
  • اشتباه جا خوردن سیم کارت
  • پانچ اشتباه سیم کارت و ایجاد اختلال در آن
  • مشکل سخت افزاری جایگاه سیم کارت
  • عدم تنظیم صحیح شبکه ی ارتباطی
  • نصب بدافزارها
  • ویروسی شدن گوشی
  • مشکل دکل آنتن در محلی که شما حضور دارید

راهکارهای رفع مشکل پرش آنتن آیفون apple

اختلالات مرتبط با پریدن آنتن گوشی آیفون را می توان با راهکارهای کاربردی زیر رفع کرد. هر یک از روش های زیر را به نوبت امتحان کنید تا موفق به رفع این اختلال شوید. در صورتی که از نبود مشکلاتی نظیر ضربه خوردن آیفون، خرابی سیم کارت، خرابی کیت سیم کارت، مشکلات دکل آنتن مطمئن هستید، این روش ها می توانند مشکل شما را حل کنند.

ری استارت کردن گوشی

در درجه ی اول و قبل از انجام هر اقدامی جهت رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون، پیشنهاد ما به شما این است که گوشی خود را خاموش و روشن کنید و بعد از 30 ثانیه دوباره آن را راه اندازی کنید. در بیشتر مواقع با انجام این کار اختلال پرش آنتن apple حل می شود.

دوباره جا زدن سیم کارت

در صورتی که گوشی آنتن نمی دهد، می توانید سیم کارت را خارج نمایید. سپس سیم کارت را دوباره به محل اول برگردانید و مجددا امتحان کنید تا ارور مرتبط با پریدن آنتن گوشی آیفون شما از بین رود.

فعالسازی دیتا

روشی دیگر برای رفع مشکل پرش آنتن آیفون apple فعال کردن دیتا است. به مسیر Settings > Cellular > Cellular Data بروید و مطمئن شوید که دیتای شما فعال است. سپس به مسیر Settings > Cellular > Data Roaming بروید و از فعال بودن گزینه ی Data Roaming  نیز اطمینان حاصل فرمایید.

فعالسازی دیتا

استفاده از حالت Airplane Mode

روش ساده ی دیگر برای حل مشکل پرش آنتن آیفون apple استفاده از حالت پرواز است. به مدت 30 ثانیه این حالت را فعال کنید و مجددا Airplane Mode را خاموش کنید. وقتی یک بار  Airplane Mode را خاموش و روشن می کنید، در حقیقت سیگنال ها را دستکاری کرده و آن ها را به سمت دستگاه خود هدایت می کنید.

استفاده از حالت Airplane Mode

تغییر Voice & Data

گاهی رفع مشکل پریدن آنتن در آیفون با تغییر Voice & Data امکان پذیر است. برای این کار به مسیر Settings > Cellular > Cellular Data Option > Voice & Data بروید . 

تغییر Voice & Data

اگر از 4G استفاده می کنید به 3G یا برعکس تغییر حالت دهید. سپس روی دکمه Home تپ کنید تا به صفحه اصلی برگردید و وضعیت آنتن دهی گوشی را چک کنید.

تغییر Voice & Data یکی از راهکارهای رفع مشکل پریدن آنتن گوشی

در صورتی که همچنان مشکل پریدن آنتن آیفون به قوت خود باقی ماند، می توانید جهت رفع اختلالات مرتبط با آنتن دستگاه خود با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات اپل تماس بگیرید.

نمایندگی رسمی آیفون اپل

نمایندگی رسمی آیفون اپل، مرکزی معتبر و جامع در راستای ارائه ی خدمات تخصصی در دو حوزه ی فروش و تعمیرات انواع گوشی های پرطرفدار و پر فروش اپل است.  به طور کلی خدمات این مجموعه، شامل عرضه و فروش نسخه های متفاوت آیفون و همچنین عیب یابی و تعمیر این تجهیزات مطابق با استانداردهای جهانی می باشد. 

نمایندگی مجاز اپل به لطف امکانات و تجهیزات کاری ویژه ای که در اختیار دارد، بالاترین سطح کیفی از خدمات تعمیراتی را با کمترین خطای ممکن در اختیار متقاضیان گرامی در جای جای کشورمان قرار می دهد. گارانتی و ضمانت نامه های معتبر نیز از دیگر ویژگی های بارز نمایندگی اپل است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

Rate this post
اشتراک گذاری