اشتراک گذاری

تعمیر موبایل ال جی جی 5 مثل آب خوردن!

میزان تعمیرپذیری گوشی‌های ال جی خیلی بالا نیست یا به زبان ساده، تعمیر کردن موبایل‌های ال جی خیلی سخت و پیچیده است به طوری که اشک هر تعمیرکاری را درمی‌آورد! به همین دلیل کاربران گوشی‌های ال جی وقتی که با مشکلی در این دستگاه روبه‌رو می‌شوند به دنبال یک مرکز معتبر در زمینه تعمیرات موبایل ال جی می‌گردند که از پس عیب‌یابی و تعمیر گوشی آن‌ها بربیاید. اما کمپانی ال جی خیلی هم خودخواه نیست چراکه برخی از موبایل‌های این برند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعمیر کردن آن‌ها برای تعمیرکاران خیلی راحت است. مثلاً تعمیر موبایل ال جی جی 5 خیلی سادست به طوری که این گوشی به عنوان تعمیرپذیرترین گوشی سال 2016 معرفی شده است.

تعمیر موبایل ال جی جی 5

رد پای iFixit در کالبدشکافی و تعمیر موبایل ال جی جی 5

شاید بدانید که iFixit از مهندسین خبره‌ای تشکیل شده است که دل و روده‌ همه گجت‌های هوشمند را بیرون می‌ریزند تا خیلی چیزها را بفهمند مثلاً بررسی می‌کنند که تعمیر هر یک از گجت‌های هوشمند سخت است یا آسان؟ یا اینکه به تمامی جوانب مهندسی که در طراحی یک محصول به کار رفته است می‌پردازند. درنهایت نیز براساس معیارهای متعددی که یکی از آن‌ها میزان تعمیرپذیری محصول مورد نظر است به آن امتیاز می‌دهند. گوشی ال جی G5 نیز از آن دسته از دستگاه‌های هوشمندی است که زیر تیغ جراحی iFixit رفته است و خوشبختانه توانسته است که امتیاز بالایی از نظر میزان تعمیرپذیری به دست بیاورد.

تیم iFixit با تکه تکه کردن و تعمیر موبایل ال جی جی 5 به این نتیجه رسیده‌ است که میزان تعمیرپذیری این دستگاه بالا است بنابراین مکانیزم مهندسی در این محصول به گونه‌ای است که باز کردن و تعمیرات آن برای تعمیرکاران به ویژه تعمیرکاران نمایندگی تعمیر موبایل ال جی خیلی ساده است. در ادامه برخی از جوانب مهندسی طراحی این محصول را بررسی می‌کنیم تا متوجه میزان تعمیرپذیری بسیار بالای آن بشوید.

تعمیرپذیری بالای ال جی جی 5 با طراحی ماژولار

درواقع این طراحی ماژولار است که تعمیرات موبایل ال جی جی 5 را برای تعمیرکاران آسان کرده است. مهم‌ترین نکات کلیدی که در طراحی ماژولار ال جی G5 رعایت شده است و کار تعمیر آن را ساده نموده است شامل: قرارگیری کمک فنرهای مکانیکی خاص در لبه‌های گوشی و استفاده از دو پیچ و چند کلیپ برای نگه داشتن ال سی دی در جای خود بدون استفاده از هیچ‌گونه چسبی می‌باشد.

درواقع استفاده از کمک فنرهای مکانیکی در لبه‌های گوشی G5 نه تنها موجب باز کردن راحت‌تر درب پشت این دستگاه برای تعمیرکار می‌شود بلکه موجب قرارگیری محکم باتری در جای خود می‌‌شود. علاوه‌بر این استفاده از دو پیچ بدون هیچ گونه چسبی برای نگه داشتن ال سی دی این موبایل در جای خود، باز کردن ال سی دی را برای تعمیرکار آسان‌تر می‌کنند. البته ما در گذشته شاهد استفاده از مکانیزمی شبیه به این در طراحی ال سی دی لپ تاپ‌های ال جی بوده‌ایم که کار تعویض ال سی دی لپ تاپ ال جی را برای تعمیرکار آسان میکرده است. خوشبختانه اکثر قطعات داخلی LG G5 به صورت ماژولار طراحی شده‌اند به طوری که تعمیرکار می‌تواند هر یک از بخش‌های داخلی این دستگاه را به راحتی جدا کرده و مدل جدید آن را جایگزین کند.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.