اشتراک گذاری

چرا گوشی ال جی روشن نمی شود؟

روشن نشدن گوشی اتفاقی است که بسیاری از کاربران با آن مواجه شده اند. روشن نشدن گوشی ال جی یا تبلت ال جی و خاموش شدن گوشی به صورت ناگهانی، چندان ارتباطی  به سیستم عامل و یا نوع برند گوشی  ندارد؛ بلکه دلیل  این اتفاق می تواند سخت افزاری و یا تداخلات نرم افزاری باشد. بارها شنیده ایم که به محض شارژ کردن گوشی، گوشی خاموش می شود. اما دلیل این اتفاق چیست؟

در مطلب امروز قصد داریم با کمک تکنسین های نمایندگی تعمیر موبایل ال جی در مرکز سخت افزار ایران، دلایل این اتفاق و روش های رفع مشکل را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه مشکل حاد بوده و با هیچ یک از راه حل های ذکر شده برطرف نشد، همکاران ما در این مجموعه، ضمن تعمیر و تعویض قطعات معیوب و رفع ایرادهای نرم افزاری، مساله را برطرف خواهند نمود.

روشن نشدن گوشی ال جی

مهم ترین دلایل روشن نشدن گوشی ال جی

به عنوان بخشی از مهم ترین دلایل روشن نشدن گوشی LG می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خرابی دکمه ی پاور

از کار افتادن دکمه پاور نیز یکی از رایج ترین دلایل روشن نشدن گوشی ال جی است. این مساله می تواند ناشی از کار کردن بیش از حد با این دکمه و یا فشار آوردن به آن باشد. توصیه ای که داریم این است که کمی با پاور بازی کنید و آن را چند ثانیه بگیرید تا بتوانید آن را روشن کنید.

فریز شدن گوشی

کسانی که از گوشی های اندرویدی استفاده می کنند، بعضا  دچار اتفاقی  به اسم فریز شدن گوشی می شوند. به خاطر همین ، برای روشن کردن گوشی به طور عادی تقریبا نمی توان کاری کرد و تلاش نا موفق است. در این حالت چند بار دکمه پاور را بگیرید و تا ۱۵ ثانیه نگه دارید و رها کنید. بعد از گذشت مدت زمانی، اگر صدای ویبره روشن شدن گوشی به گوشتان نخورد، دنبال علت خاموش شدن و راه درست کردن آن باشید.

برای تعمیر تبلت ال جی خود میتوانید با ما در ارتباط باشید

ریست فکتوری

ریست فکتوری آخرین روش نرم افزاری برای رفع مشکل روشن نشدن گوشی ال جی می باشد. شاید با خودتان بگویید که چگونه  وقتی گوشی روشن نمی شود، آن را ریست فکتوری کنیم؟ برای این کار، باید گوشی را ریست نمایید و نسبت به راه اندازی مجدد  آن اقدام کنید. اما توجه داشته باشید که ریست فکتوری، اطلاعات گوشی را پاک کرده و دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازگردانی می کند؛ لذا لازم است که پیش از انجام دادن آن، از اطلاعات خود بک آپ داشته باشید.

خرابی باتری

یکی از دلایل روشن نشدن موبایل ال جی ، خرابی باتری آن است. روشی که کمک می نماید تا گوشی های خاموش شده، دچار شوک شده و روشن شوند، جدا کردن  باتری از گوشی است. البته این راه برای کاربرانی که دارای گوشی هایی با باتری تعویض شدنی هستند ، کاربرد دارد.

اغلب این راه زمانی خیلی کاربرد دارد که شما توانسته اید گوشی خاموش شدتان را روشن نمایید، اما صفحه گوشی همچنان سیاه است و روشن نمی شود و حتی لوگو ال جی را هم نتوانستید ببینید. برای گوشی هایی که باتری جدا نشدنی دارند، باید پاور گوشی را ۳۰ ثانیه نگه دارید تا خاموش شده و پس از چند ثانیه آن را روشن کنید.

نداشتن شارژ کافی

همه ما می دانیم که وقتی شارژ گوشی تمام شود ، گوشی  خاموش می شود. خیلی از مواقع پیش می آید که ما متوجه تمام شدن شارژ گوشیمان نیستیم و این موضوع می تواند هنگام خاموش شدن گوشی و روشن نشدن آن، ما را دچار نگرانی و استرس بکند. در واقع می توان چنین گفت که مرسوم ترین علت روشن نشدن موبایل ال جی، همین مسئله بی توجهی افراد به تمام شدن  شارژ باتری است.

این اتفاق به خصوص وقتی می افتد که  در گوشی در حال استفاده از اپلیکیشنی هستیم که مصرف باتری بالایی دارد . پس هر وقت این اتفاق برایتان افتاد، اول بگذارید گوشی دو ساعتی شارژ شود و بعد از این مدت پاور را بزنید و گوشی را روشن کنید. اگر گوشی روشن شد که مشکلی جدی وجود ندارد؛ در غیر این صورت، راه حل های بعدی مثل تعویض کابل یا خود شارژر گوشی  را هم امتحان کنید.

4/5 (5 امتیاز)
اشتراک گذاری