اشتراک گذاری

آموزش تعویض باتری موبایل سامسونگ

یکی از اقداماتی که در نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ انجام می شود، تعویض باتری مدل های مختلف این دستگاه است. در این مطلب قصد داریم آموزش تعویض باتری موبایل سامسونگ را به شما نشان دهیم. همانطور که می دانید باتری جزء مهم ترین اجزاء گوشی های هوشمند است و خرابی آن تبعات بسیاری به دنبال دارد. همه باتری ها پس از گذشت مدتی دچار مشکلاتی می شوند. عواملی همچون نوسانات برق و نفوذ رطوبت یا ضربه خوردن نیز همیشه در کمین هستند تا باتری گوشی شما را از کار بیندازند. تلاش همکاران ما در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران این است که باتری را تعمیر کنند. اما گاهی هیچ راهی جز تعویض این قطعه وجود ندارد. در مواردی مثل باد کردگی باطری اگر این قطعه به سرعت تعویض نشود احتمال آسیب دیدگی سایر بخش های موبایل شما به شدت بالا خواهد بود.

گوشی های قدیمی که درب پشتی آنها باز می شد، این امکان را به کاربر می دانند که به راحتی باتری را تعویض کند. اما گوشی های جدید چنین ویژگی ندارند و فرایند تعویض باتری آنها باید توسط تعمیرکاران مجرب و با استفاده از دستگاه های خاصی انجام شود. در ادامه ضمن آموزش تعویض باتری موبایل سامسونگ ، شما را با نکاتی کاربردی در این رابطه آشنا خواهیم کرد.

آموزش تعویض باتری موبایل سامسونگ

فیلم آموزش تعویض باتری موبایل سامسونگ

چنانچه گوشی سامسونگ شما اخیرا بسیار دیر شارژ می شود و یا شارژ آن زودتر از حد معمول خالی می شود، احتمالا باتری آسیب دیده است. برای آشنایی با علائم خرابی این قطعه و نحوه تعمیر باتری موبایل سامسونگ می توانید به مطالب مرتبط در سایت مراجعه کنید. اما گاهی مساله جدی تر بوده و امکان ترمیم باتری وجود ندارد. مثلا اگر متوجه شدید باتری گوشی تان باد کرده باید بلافاصله آن را با یک باطری نو جایگزین کنید. فیلم آموزش تعویض باتری موبایل سامسونگ حاوی تمامی مراحل اجرای این فرایند است. این فیلم که توسط تکنسین های تعمیرات موبایل تهیه شده است، درک بهتری از بخش های مختلف تعویض باتری گوشی های هوشمند به شما می دهد.

تعمیرکار با استفاده از ابزار مخصوص قاب گوشی را باز می کند. سپس پیچ های نگهدارنده قاب باز می شوند تا باتری راحت تر از گوشی خارج شود. پس از بیرون آوردن باتری معیوب و جایگزین کردن قطعه جدید، اتصالات مطابق قبل بسته می شوند. البته شما به عنوان یک کاربر، ابزار مناسب و مهارت کافی برای تعویض این قطعه را ندارید. بنابراین بهتر است تنها به دیدن کلیپ آموزش تعویض باتری موبایل Samsung اکتفا نکرده و انجام این فرایند را به تکنسین های با تجربه و ماهر محول کنید.

مراحل تعویض باتری گوشی سامسونگ

برای تعویض باتری موبایل Samsung یا سایر برندها به ترتیب زیر عمل می شود:

1- آزاد کردن خشاب سیمکارت

2- گرما دادن به قاب پوشی

3- نصب ساکشن کاپ روی درب پشت گوشی

4- کشیدن ساکشن کاپ

5- وارد کردن پیک به لبه زیرین قاب

6- شل کردن لبه های دب پشت گوشی

7- جداسازی درب پشت گوشی سامسونگ

8- باز کردن تمامی پیچ های نگهدارنده فریم میانی

9- بلند کردن لبه زیرین فریم میانی

10- جداسازی فریم میانی

11- باز کردن کانکتور باتری

12- بلند کردن باتری از جایگاهش

13- جداسازی و تعویض باتری موبایل سامسونگ

14- بستن گوشی و بخش های جدا شده برعکس مراحل قبل

آموزش تعمیرات موبایل سامسونگ، شامل آموزش کلیه اقداماتی است که باید برای برطرف کردن ایرادهای عملکردی این دستگاه انجام شود. این نکات در دو دوره مقدماتی و پیشرفته به متقاضیان ارائه می شوند. نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران به عنوان یکی از مراکز برگزار کننده دوره های آموزش تعمیر موبایل شناخته می شود. این مرکز دوره های آموزشی را با استفاده تجهیزات نوین برگزار کرده و بروز ترین اطلاعات را در زمینه تعمیر و تعویض قطعات گوشی های هوشمند به کاربران ارائه می دهد.

دوره های مقدماتی آموزش تعمیر موبایل سامسونگ ویژه کاربران مبتدی است. آنها در این دوره ها با اجزا مختلف گوشی و روش های نگهداری و تعمیر آنها آشنا می شوند. دوره پیشرفته آموزش تعمیرات گوشی سامسونگ نیز برای تعمیرکارانی کاربرد دارد که قصد افزایش دانش فنی و ارتقا سطح کیفی کارشان را دارند. نحوه تعمیر و تعویض قطعات، آشنایی با نقشه شماتیک و نقشه مدارها و موارد تخصصی تر، عمده مباحث دوره پیشرفته آموزش تعمیرات موبایل Samsung به شمار می روند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید.

Rate this post
اشتراک گذاری