اشتراک گذاری

آموزش تعویض باتری موبایل

ناکارآمدی در عملکرد باتری گوشی های موبایل امروزی یکی از متداول ترین مشکلاتی ست که کاربران از بروز آن هرگز در امان نخواهند بود. باتری های تعبیه شده در گوشی های هوشمند امروزی به دلیل محدود بودن عمر خود پس از مدتی با ضعف در عملکرد مواجه میشوند و این مشکل در نهایت تا مرگ کامل باتری ادامه پیدا میکند. این باتری ها لیتیوم یونی هستند و علی رغم وزن و حجم کمشان و جریان مناسب عبوری خود و چگالی بالا، ممکن است به دلایل مختلفی که اغلب آن ها عدم مراقبت صحیح است، با خرابی مواجه میشوند. همین امر سبب شده بسیاری از کاربران به دنبال تعویض باتری موبایل خود باشند و نیاز به دریافت این سرویس بالاتر از همیشه شود.

در همین راستا قصد داریم در این مقاله به آموزش تعویض باتری گوشی موبایل بپردازیم. چنانچه شما عزیزان نیز در کارایی باتری گوشی موبایل خود شاهد ضعف جدی بوده اید میتوانید با تهیه ی باتری اورجینال و با کیفیت افدام به تعویض این قطعه ی حیاتی کنید.

تعویض باتری موبایل

زمان تعویض باتری موبایل

زمانی که باتری موبایل کارایی خود را از دست میدهد و عمر آن به پایان میرسد، لازم است اقدامات لازم جهت تعویض آن به عمل آید. پیش از تعویض باتری موبایل لازم است از نشانه های زیر با خبر باشید :

  1. زمانی که باتری موبایل باد میکند.
  2. زمانی که باتری به طور کامل خیس میشود.
  3. خالی شدن شارژ باتری در زمانی کوتاه.
  4. داغ شدن بیش از حد باتری موبایل و حتی آتش گرفتن آن.

آموزش تعویض باتری موبایل

باتری های موبایل به دو دسته ی قابل تعویض و غیر قابل تعویض تقسیم میشوند. از آن جا که تعویض باتری های قابل تعویض پروسه ای بسیار ساده و پیش پا افتاده است، قصد داریم در این بخش به آموزش تعویض باتری موبایل هایی بپردازیم که از نوع غیر قابل تعویض هستند. برای این کار باید از مراحل زیر پیروی کنید :

1- طریقه ی باز کردن گوشی خود را پیدا کنید: شما عزیزان میتوانید به راحتی با سرچ در اینترنت و وارد نمودن مدل گوشی خود، مراحل باز کردن دستگاه را به به انجام برسانید. طریقه ی انجام این کار به صورت فیلم و کلیپ در سایت های معتبر موجود است.

2- کاور گوشی را خارج سازید: برای ادامه ی مراحل تعویض باتری موبایل ، لازم است کاور را از آن جدا کنید. برای این کار باید پنل های موبایل را باز کرده و آن ها را جدا کنید.

3- پیچ های گوشی را باز کنید : برای باز کردن پیچ های گوشی لازم است از پیچ گوشتی مخصوص و مناسب استفاده کنید. همه پیچ‌ها را به دقت باز کنید تا بتوانید کاور و پنل عقب گوشی را کاملا درآورید.

4- سایر اجزای گوشی را هم باز کنید : پس از جدا کردن پنل پشتی گوشی و باز کردن پیچ های مربوطه، باتری گوشی قابل رویت است. میتوانید با ظرافت و دقت باتری را از دستگاه جدا کنید.

5- باتری جدید را در گوشی قرار دهید : حال با قرار دادن باتری جدید در جای مخصوص، فرایند تعویض باتری موبایل عملا به اتمام رسیده است. پس از آن لازم است با دقت درب گوشی و پیچ هارا ببندید.

نمایندگی تعمیرات موبایل، با هدف گسترش دامنه ی فعالیت های آموزشی خود، برای دوره های جدید آموزش تعمیرات موبایل ال جی، ثبت نام به عمل می آورد. گسترش کاربرد گوشی های موبایل ال جی و سایر برندهای مشابه، حوزه ی تعمیر این تجهیزات را به یکی از مشاغل حساس و پر اهمیت بدل ساخته است.

به سبب استقبال و نیاز کاربران، دوره های آموزش تعمیر موبایل LG، به یکی از پرطرفدارترین دوره های آموزشی در صنعت تعمیرات محصولات عرصه ی تکنولوژی، نیز بدل شده است. آموزشگاه تعمیر موبایل، با برگزاری دوره های عمومی و تخصصی آموزش تعمیر موبایل ال جی، نقش بسیار موثری را در این حوزه ایفا میکند. علاقمندان به شرکت در این کلاس ها میتوانند ضمن اخذ مدرک معتبر به سرعت وارد بازار کار شده و در این حوزه به فعالیت بپردازند.

Rate this post
اشتراک گذاری