اشتراک گذاری

علت آنتن ندادن گوشی

مشکل آنتن ندادن گوشی را میتوان یکی از متداول ترین و شایع ترین مشکلاتی دانست که کاربر ممکن است با آن مواجه شود. از آن جا که اصلی ترین وظیفه ی یک گوشی موبایل برقراری ارتباط است و به واسطه ی نداشتن آنتن، این وظیفه انجام نخواهد گرفت، میتوان گفت بروز این اختلال می تواند ناراحتی های بسیاری را برای دارندگان گوشی های موبایل در پی داشته باشد. 

دلایل مختلفی میتواند به بروز اختلال در آنتن دهی موبایل منجر شود که پیش از مرتفع سازی آن لازم است به درستی تشخیص داده شود. گاهی این دلایل ممکن است نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. این مشکلات شامل چه مواردی میشوند؟ آیا راهی برای جبران اختلالات پیش آمده وجود دارد ؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی دقیق این موضوع بپردازیم و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

علت آنتن ندادن گوشی

مهم ترین دلایل آنتن ندادن گوشی

به هم ریختگی تنظیمات شبکه ی گوشی

یکی از اصلی ترین دلایل آنتن ندادن گوشی را میتوان به هم ریختگی تنظیمات شبکه ی آن دانست. این مشکل ممکن است در هر گوشی موبایلی و برای هر اپراتوری رخ دهد. برای رفع مشکل پیش آمده میتوان با جستجو در اینترنت پیش فرض صحیح را پیدا کرد و در صورتی که این امر با موفقیت همراه نبود، لازم است تنظیمات مربوط به شبکه به حالت کارخانه برگردد.

تنظیمات و سوئیچ بین شبکه های ۲G ، ۳G و ۴G

از دیگر دلایل آنتن ندادن گوشی سوئیچ و پرس آنتن بین شبکه های ۲G ، ۳G و ۴G است. برای رفع این مشکل و در صورت تمایل به عدم استفاده از شبکه های ۳G و ۴G ، لازم است از دستور Setting > Wireless and networks >More>Mobile Networks پیروی کنید و در بخش بعد گوشی موبایل خود را بر روی شبکه ی ۲G قرار دهید.

مشکل در کیس و لوازم جانبی گوشی

شاید کاربران گوشی های موبایل در مواقع آنتن ندادن گوشی خود توجه کمتری به کیس و لوازم جانبی دیوایس خود داشته باشند. در صورتی که این لوازم در صورت عدم پیروی از استانداردهای ضروری، می توانند آنتن دهی گوشی را با مشکل روبرو سازند.

وارد شدن ضربه به گوشی

یکی دیگر از دلایل مشکل ساز در آنتن دهی گوشی ، وارد شدن ضربه و فشار خارج از حد تحمل دستگاه است. وارد شدن ضربه به موبایل، می تواند آسیب های بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. توصیه میشود در این مواقع حتما به مراکز معتبر نمایندگی تعمیر مراجعه نمایید و از دستکاری ناشیانه ی گوشی خود پرهیز نمایید.

قرار گرفتن در محل بدون آنتن

قرارگیری در محل نامناسب و فاقد شبکه ، میتواند از دیگر دلایل آنتن ندادن گوشی باشد. ممکن است برخی نقاط از سوی اپراتور مورد نظر پشتیبانی نشوند و یا آنتن را ضعیف دریافت کنند. پیشنهاد میشود پیش از هر اقدام محل خود را تغییر دهید و مجددا آنتن گوشی خود را مورد بررسی قرار دهید.

مشکلات سخت افزاری موبایل

همانطور که گفته شد، مشکلات سخت افزاری موبایل هم میتواند موجب آنتن ندادن گوشی شود. این آسیب ها معمولا به دلایل وارد شدن ضربه حاصل میشوند و در بسیاری مواقع چیپ سیم کارت را دچار خرابی میکنند. تعمیر این خرابی ها نیازمند مهارت و تخصص است و لازم است در نمایندگی معتبر انجام بگیرد.

نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ

عیب یابی و رفع مشکلات گوشی های موبایل سامسونگ از اقدامات تخصصی نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ است که با حساسیت های ویژه و مطابق با استانداردهای تعریف شده از سوی کمپانی سامسونگ به کاربران ارائه میشود. سرویس های عیب یابی و تعمیر انجام گرفته از سوی این نمایندگی شامل کلیه ی مشکلات و ناکارآمدی های نرم افزاری و سخت افزاری میشود و هر گونه مشکلی را در بر خواهد گرفت.

کارشناسان نمایندگی تخصصی تعمیرات گوشی سامسونگ با مهارت چندین ساله و تجربه ی بالا در تمام زمینه های مرتبط، خدمات تعمیر مورد نیاز موبایل‌ و گوشی های سامسونگ را با استفاده از قطعات اصلی و لوازم اورجینال برند سامسونگ، در اختیار مشتریان و کاربران عزیز این محصولات قرار میدهند. لازم به ذکر است که این خدمات با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی نیز همراه خواهند بود.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری