اشتراک گذاری
 • خانه
 • مقالات
 • علت خطای Unknown Sources و نصب نشدن برنامه در تبلت چیست؟

علت خطای Unknown Sources و نصب نشدن برنامه در تبلت چیست؟

نصب نشدن برنامه در تبلت هنگامی رخ می ‌دهد که بخواهید اپلیکیشن مورد نظر خود را از منابعی غیر از گوگل پلی دانلود کنید. در چنین شرایطی عدم توانایی در نصب نرم ‌افزار در قالب ارور Unknown Sources نشان داده می ‌شود. مجموعه ای از عوامل در بروز این مسئله نقش دارند. 

برای مثال ممکن است فایل نصبی خراب بوده یا این که دستگاه شما به اندازه کافی حافظه نداشته باشد. تصمیم داریم در ادامه علل خطای Unknown  Sources را بررسی کنیم.

علت خطای Unknown Sources و نصب نشدن برنامه در تبلت

مهم ترین دلایل نصب نشدن برنامه در تبلت

نصب نشدن برنامه در تبلت یکی از مشکلات سیستمی پیچیده است که دلایل مختلفی در بروز آن دخیل هستند. در زیر اصلی‌ ترین عوامل به وجود آورنده این مشکل و نحوه برطرف کردن آن ها را بیان کرده ایم.

این مقاله برای شما مفید است : آموزش ساخت فایل pdf در آیپد

فعال نبودن  Unknown sources

یکی از قابلیت ‌های امنیتی که برای تبلت‌ های اندرویدی در نظر گرفته شده، Unknown sources است. هنگامی که قصد دارید نرم‌ افزاری را از یک منبع ناشناخته دانلود و نصب کنید، ویژگی Unknown sources از این کار ممانعت می ‌کند. بنابراین لازم است قابلیت مذکور را مطابق مراحل زیر فعال سازید:

 • به منوی Settings تبلت اندرویدی خود مراجعه کنید.
 • سپس وارد بخش Lock screen and security شوید.
 • اکنون باید در صفحه پیش روی خود Unknown sources را فعال نمایید.
فعال نبودنsources Unknown یکی از مهم ترین دلایل نصب نشدن برنامه در تبلت

عدم وجود فضای کافی در تبلت

احتمال دارد مشکل نصب نشدن برنامه در تبلت به خاطر عدم وجود فضای کافی در آن باشد. به همین دلیل بکوشید از نصب نرم ‌افزارهای سنگین خودداری نمایید. همچنین می‌ توانید از کارت های SD برای ذخیره‌ سازی فایل‌ های مورد نظر خود کمک بگیرید. البته لازم به ذکر است اگر کارت حافظه ایراد پیدا کند، اپلیکیشن ‌ها از دسترس خارج می‌ شوند.

نیاز به ریست در بخش تنظیمات

امکان دارد تنظیمات تبلت را به نحوی انجام داده‌ باشید که منجر به بروز ارور Unknown Sources شده است. در چنین شرایطی با ریست کردن تنظیمات برنامه‌ ها به صورت زیر می‌ توانید این کد خطا را برطرف کنید:

 • وارد منوی تنظیمات تبلت شوید.
 • سپس در جهت پایین اسکرول نمایید تا گزینه Apps را بیابید.
 • در این مرحله باید روی آیکون سه نقطه عمودی بزنید و از بین گزینه ‌های ظاهر شدهReset app preferences را برگزینید.
ریست در بخش تنظیمات یکی از راه های رفع مشکل نصب نشدن برنامه در تبلت

دانلود نرم ‌افزارها از منابع نامعتبر

هنگامی که قصد دارید نرم ‌افزار مورد نظر خود را دانلود کنید، کافی است در اینترنت سرچ نمایید. خواهید دید انبوهی از سایت های مختلف به عنوان منبع دانلود به شما معرفی می شوند. اما بد نیست بدانید بسیاری از این وب سایت‌ ها نامعتبر هستند و شما را گرفتار ارور nknown Sources خواهند کرد. به همین دلیل توصیه می ‌شود برای دانلود اپلیکیشن ها از طریق منابع معتبر یعنی گوگل پلی اقدام نمایید.

نیاز به دسترسی برای نصب اپلیکیشن

گاهی اوقات مشکل نصب نشدن برنامه در تبلت به این دلیل اتفاق می افتد که دستگاه نیازمند دسترسی برای نصب اپ ‌های مورد نظر است. اگر نرم‌ افزار را از طریق وب سایت‌ های معتبر یا گوگل پلی دانلود کنید، چالشی در این رابطه نخواهید داشت.

اما در صورتی که منبع دانلود شبکه‌ های اجتماعی باشند، نیاز به فعال سازی آیتم Install unknowm apps دارید. برای ایجاد دسترسی به منظور نصب اپلیکیشن‌ ها لازم است وارد قسمت APP در تبلت خود شوید. سپس در بخش تنظیمات آیتم Install unknowm apps را فعال نمایید.

عدم شناسایی SD کارت

خیلی از مواقع نصب نشدن نرم‌ افزار در تبلت به دلیل عدم شناسایی کارت حافظه است. در چنین شرایطی برای رفع مشکل لازم است مموری کارت را طبق مراحل زیر Mount کنید:

 • به قسمت Settings تبلت اندرویدی مراجعه نمایید.
 • سپس گزینه SD card را برگزینید.
 • اکنون باید در بین آیتم‌ های ظاهر شده، mount را لمس کنید.
 • در آخر برنامه مورد نظر را مجدداً نصب نمایید.
عدم شناسایی SD کارت

عدم آپدیت نسخه نصب شده برنامه

یکی از دلایل مهمی که باعث نصب نشدن برنامه در تبلت می‌ شود، عدم به روز رسانی نسخه مورد نظر است. چنانچه نرم‌ افزار مربوطه خیلی قدیمی باشد، نصب آن به دلیل ارائه نشدن پشتیبانی و وجود باگ های فراوان با اختلال روبرو می ‌شود. بنابراین باید نسخه قدیمی را پاک کرده و از ورژن جدید برنامه استفاده کنید.  

اینو بخون حتما به کارت میاد : علت عدم نمایش سابقه تماس در تبلت اندروید چیست ؟

ویروسی بودن نرم افزارهای نصب شده

وجود بدافزارها در برنامه یا خودِ دستگاه می‌ تواند پروسه نصب را با چالش ‌های فراوان مواجه نمایند. لذا باید در اسرع وقت نسبت به ویروس کشی تبلت خود اقدام کنید.

نیاز به کش کردن  Package installer

گاهی اوقات بروز خطای Unknown Sources به فرآیند نصب برنامه مربوط می‌ شود. در چنین شرایطی بهتر است اقدام به کش کردن Package installer نمایید. همچنین می ‌توانید حافظه کش را مطابق مراحل زیر حذف کنید:

 • وارد منوی تنظیمات دستگاه شوید و به جستجوی عبارت Package Installer بپردازید.
 • سپس به بخش Storage مراجعه کرده و حافظه کش را حذف کنید.
 • در نهایت مجدداً نرم ‌افزار مورد نظر را نصب نمایید.
نیاز به کش کردن Package installer
Rate this post
اشتراک گذاری