اشتراک گذاری

چگونه روی آیپد رمز عبور قرار دهیم؟

رمز گذاری روی دستگاه های هوشمند مانند تبلت، گوشی یا لپ تاپ برای حفظ حریم خصوصی امری مهم است.  اگر از کاربران تبلت های اپل باشید، قطعا به آموزش نحوه رمز گذاشتن روی آیپد نیاز خواهید داشت. بسته به مدل و ساختاری که آیپدهای اپل دارند، می توان از روش های مختلفی برای رمز گذاشتن روی تبلت اپل استفاده کرد؛ از گزینه های فیس آیدی و تاچ گرفته تا قرار دادن پسورد یا انتخاب یک پترن برای ورود به دستگاه.

با تنظیم پسورد برای آیپد، می توان از اطلاعات درون دستگاه محافظت کرد و مانع از دسترسی دیگران به این داده های مهم و شخصی شد. در نتیجه به دلیل اهمیت انجام این کار و به دلیل گزینه های مختلفی که برای رمز گذاشتن روی ipad وجود دارد، در ادامه این مطلب، شما را با نحوه رمز گذاشتن روی آیپد آشنا می کنیم.

مراحل رمز گذاشتن روی آیپد

مراحل رمز گذاشتن روی آیپد

برای تنظیم پسورد در آیپد، خصوصا برای نخستین بار باید یک سری مراحل را به صورت منظم دنبال کرد. در این مراحل با انتخاب یک passcode که معمولا به صورت چند عدد است، می توان برای ورود به آیپد یک رمز عبور اختصاص داد. برای رمز گذاشتن روی آیپد مراحل زیر را دنبال کنید:اگر در   طول رمز گذاری دچار مشکل شدید می توانید با نمایندگی تعمیر آیپد  تماس بگیرید.

  • بسته به مدل آیپد ( مجهز به تاچ آیدی یا بدون تاچ آیدی) باید وارد محیط تنظیمات آیپد شده و در آنجا گزینه Touch ID & Passcode یا passcode را انتخاب کنید.
  • حالا گزینه turn passcode on را انتخاب کرده و آن را روی حالت فعال قرار دهید.
  • با انتخاب این گزینه باید یک پسورد 6 رقمی را برای ورود به آیپد انتخاب کنید.
  • در ادامه برای رمز گذاشتن روی تبلت اپل خود باید یک بار دیگر رمز انتخابی را وارد کرده و آن را تایید کنید؛ به این ترتیب رمز آیپد فعال می شود.
مراحل رمز گذاشتن روی آیپد
مراحل رمز گذاشتن روی آیپد

اگر قصد دارید رمز انتخابی برای ورود به آیپد به جای 6 رقم، چهار رقمی باشد، باید با انتخاب passcode option، گزینه رمز چهار رقمی را انتخاب کرده و مجددا یک پسورد 4 رقمی را برای ورود به آیپد انتخاب کنید.

نکته دیگر این که ممکن است برای رمز گذاشتن روی ipad خود به وارد کردن پسورد اپل آیدی  نیز احتیاج باشد. بنابراین در صورت نمایش عبارت Apple ID Password باید ابتدا رمز اپل آیدی را وارد کنید تا بتوانید در نهایت رمز مد نظرتان را برای آیپد تعیین کنید.

انتخاب سایر گزینه ها برای پسورد گذاشتن روی iPad

قرار دادن رمز عبور به صورت عدد، یک گزینه ضروری جهت ورود به آیپد است. اما می توان برای دسترسی راحت تر به دستگاه از سایر گزینه ها نیز کمک گرفت. رمز گذاشتن روی آیپد را می توان بعد از پسورد با گزینه هایی مانند فیس آیدی یا تاچ و پترن نیز انجام داد. کافی است بعد از گذاشتن رمز عبور در بخش انتخاب فیس آیدی، تاچ یا پترن یکی از این گزینه ها را انتخاب کرده و آنها را فعال کنید.

در نظر داشته باشید که برای فعال کردن این گزینه ها حتما باید ابتدا پسورد انتخابی برای آیپد را وارد کنید تا بتوانید برای ورود به آیپد از سایر گزینه ها نیز استفاده کنید. با وجود این که استفاده از سایر گزینه ها برای ورود به آیپد راحت تر است، اما همیشه تنظیم پسورد برای آیپد، بهترین و امن ترین گزینه است.

نحوه تغییر رمز عبور تبلت اپل

بعد از رمز گذاشتن روی آیپد، ممکن است در دفعات بعدی به تغییر دادن رمز تعیین شده نیز احتیاج داشته باشید. به منظور تغییر و تنظیم پسورد برای آیپد به صورت مجدد، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا وارد منوی تنظیمات آیپد شده و در لیست نمایش داده شده، گزینه Touch ID & Passcode یا Face ID & Passcode را انتخاب کنید.
  • بعد از انتخاب این گزینه، در پایین صفحه گزینه Change password را انتخاب کنید تا امکان تغییر رمز آیپد را داشته باشید.
  • ابتدا رمز عبور فعلی را وارد کرده و بعد از آن رمز جدید را وارد نمایید.
  • رمز جدید را مجددا وارد کرده و آن را تایید کنید تا به این ترتیب، رمز آیپد با موفقیت تغییر پیدا کند.
نحوه تغییر رمز عبور تبلت اپل
نحوه تغییر رمز عبور تبلت اپل
Rate this post
اشتراک گذاری