اشتراک گذاری

آشنایی با دلایل شارژ نشدن موبایل

گوشی های همراه ممکن است به دلایل مختلفی شارژ نشوند. هر کدام از این موارد به نوبه خود روی سرعت و میزان شارژ دستگاه موثر خواهند بود. در نتیجه با توجه به دلیل شارژ نشدن موبایل ، می توان برای رفع آن اقدام کرد.

در بسیاری از موارد اکثر گوشی های همراه با مشکلاتی در ارتباط با شارژ شدن مواجه می شوند. معمولا باتری این گوشی ها یا اصلا شارژ نمی شوند یا این که به کندی شارژ آن ها کامل می شود. در نتیجه می توان شارژ نشدن گوشی های همراه را یکی از عمده مشکلاتی دانست که کاربران تلفن های همراه با آن رو به رو می شوند. شما می توانید مهمترین نکات نگهداری از باتری گوشی خود را در مطلب نگهداری باتری موبایل و تبلت مطالعه کنید.

اما این امر می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. در واقع مشکلات متعدد سخت افزاری می تواند به عنوان دلیل بروز این حالت در گوشی ها در نظر گرفته شود. با وجودی که مشکل شارژ نشدن موبایل را بیش تر در گوشی های اندرویدی می بینیم، اما ممکن است در طیف گسترده ای از مدل های تلفن همراه با این حالت برخورد کنیم. در نتیجه در ادامه می خواهیم دلایل متفاوتی که برای بروز این حالت در گوشی ها وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم تا از این طریق بتوان به راهکار هایی برای رفع مشکل شارژ نشدن تلفن همراه رسید.

آشنایی با دلایل شارژ نشدن موبایل

بررسی سلامت باتری گوشی به عنوان اولین قدم

چیزی که در خصوص شارژ نشدن باتری گوشی از جمله باتری گوشی ایسوس می تواند به عنوان اولین دلیل در نظر گرفته شود، خراب بودن یا از کار افتادن باتری دستگاه است. همان طور که می دانید، باتری از قطعات مصرفی موبایل محسوب می شود. به همین دلیل هر باتری موبایلی یک طول عمر مفید دارد.

بر اساس زمانی که گوشی خود را خریداری کرده اید و مدت زمان استفاده از موبایل، نحوه استفاده از گوشی و رعایت اصول نگهداری گوشی و مواردی از این قبیل، هر باتری یک طول عمر مشخص دارد. در نتیجه اگر مدت زمان زیادی از عمر باتری شما می گذرد، به احتمال بسیار زیاد دلیل شارژ نشدن موبایل تان، از کار افتادن باتری آن است.

علاوه بر این برخی مواقع با وجودی که باتری مورد استفاده تازه خریداری شده است و مدت زمان زیادی از خرید آن نمی گذرد، باتری درست شارژ نمی شود. دلیل آن هم استفاده نادرست از باتری موبایل است. برای مثال کار کردن با موبایل زمانی که در شارژ است و مواردی از این قبیل می توانند موجب شوند بعد از مدتی با شارژ نشدن موبایل خود مواجه شوید.

خرابی آداپتور شارژر، دلیل شارژ نشدن موبایل ایسوس

شارژر گوشی های همراه یکی دیگر از قطعات مصرفی است که در صورت خراب شدن آن، شاهد دیر شارژ شدن یا شارژ نشدن باتری گوشی خواهیم بود. شارژر ها از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند. یک قسمت آداپتور شارژر است و قسمت دیگر نیز سیم شارژر است.

اگر آداپتور خراب شود، معمولا متوجه می شویم که گوشی در حالتی که به برق است هم شارژ نمی شود. برای بررسی سالم بودن یا نبودن آداپتور، کافی است از یک آداپتور دیگر برای شارژ کردن گوشی استفاده کنیم. اگر گوشی با دیگر آداپتور ها شارژ شد، می توان فهمید که دلیل شارژ نشدن موبایل، خرابی آداپتور ان است و باید آن را تعویض کرد.

گاهی مشکل از سیم شارژر گوشی ایسوس است

در مقابل خراب شدن آداپتور، خرابی و قطعی سیم شارژر وجود دارد. در این حالت بیش تر قطع شدن جریان برق ورودی به موبایل و عدم شارژ یکپارچه گوشی را می بینیم. در این موقعیت معمولا آداپتور سالم است و در همان ابتدای اتصال گوشی به برق، دستگاه شارژ می شود. اما دائما جریان برق ورودی به دستگاه قطع و وصل می شود. در نهایت به دلیل تکمیل نشدن فرایند شارژ دستگاه، بعد از گذشت چند ساعت وصل بودن گوشی به برق متوجه شارژ نشدن موبایل خود خواهید شد.

شارژ نشدن باتری گوشی به دلیل استفاده از قطعات و لوازم جانبی تقلبی

قطعات اورجینال همیشه از سلامت و کارکرد درست دستگاه های موبایل محافظت می کنند. اما زمانی که عمر آن ها به اتمام می رسد، این امکان وجود دارد که به جای استفاده از قطعات و لوازم جانبی اصلی، از نمونه های تقلبی استفاده شود. استفاده از باتری های تقلبی، آداپتور های غیر اصل و سیم و کابل های شارژ تقلبی از جمله دلایل شارژ نشدن موبایل محسوب می شوند.

شارژ نشدن گوشی به دلیل خرابی و وجود ایراد در پورت شارژ دستگاه

پورت شارژر یا سوکت شارژر گوشی های همراه، جایی است که کابل شارژ به آن متصل می شود. این بخش نیز متاثر از دلایل مختلفی ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. گاهی تنها به دلیل مسدود شدن آن با پرز و گرد و غبار، فرایند شارژ شدن گوشی درست انجام نمی شود. در مواردی نیز ممکن است این بخش خراب شده و نیاز به تعمیرات تخصصی داشته باشد. همین امر می تواند دلیل شارژ نشدن موبایل باشد.

گاهی پریز برق خراب است

شاید دلیل ساده ای به نظر برسد، اما در واقعیت همین دلیل ساده عامل شارژ نشدن باتری گوشی است. در واقع پریزی که به صورت معمول گوشی خود را برای شارژ به آن وصل می کنید، ممکن است به دلایلی خراب شده باشد. به همین دلیل اگر با شارژ نشدن موبایل خود مواجه شدید، بهتر است دیگر پریز های برق را نیز امتحان کنید.

شارژ نشدن موبایل به دلیل باز بودن تعداد زیادی از برنامه های پر مصرف

گاهی اوقات دستگاه خود را به شارژ وصل می کنید، اما گوشی درست شارژ نمی شود. در برخی از موارد اگر تمامی قطعات جانبی آن مانند باتری و شارژر آن سالم باشد، این مشکل می تواند ناشی از باز بودن برنامه های سنگین همچون بازی های مختلف روی گوشی باشد. علاوه بر این، روشن بودن وای فای گوشی، روشن بودن دیتای آن و از همه مهم تر روشن بودن هات اسپات دستگاه روی فرایند شارژ شدن موبایل تاثیر می گذارند.
به همین دلیل بهتر است در هنگام اتصال گوشی به برق، به منظور جلوگیری از شارژ نشدن موبایل خود، تا جای ممکن برنامه های باز گوشی را ببندید. از همه مهم تر در هنگام شارژ شدن از کار کردن با آن خودداری کنید.

مشکل شارژگوشی به دلیل آسیب های سخت افزاری

گاهی اوقات به دلایل مختلفی بخش های سخت افزاری درون دستگاه آسیب می بیند. این قسمت های آسیب دیده ممکن است در ارتباط با عملکرد شارژ شدن گوشی عمل کنند. برای مثال ممکن است مدار های مربوط به شارژ دستگاه در برد آسیب دیده باشد. به همین دلیل شارژ نشدن موبایل اتفاق می افتد. در این حالت گوشی به تعمیرات تخصصی نیاز دارد.

مشکلات نرم افزاری می توانند عامل شارژ نشدن تلفن همراه باشند

در گوشی های هوشمندی که از برنامه های مختلف بهره مند هستند، همیشه اختلالات و ایراد های نرم افزاری می تواند موجب بروز طیف گسترده ای از آسیب ها در گوشی شود. در بین اختلالات متعددی که به دنبال ایراد نرم افزاری در گوشی مشاهده می شود، شارژ نشدن موبایل یکی از این مشکلات است. نصب برنامه های سنگین، به روز نبودن سیستم عامل گوشی و عدم کارکرد صحیح سیستم عامل دستگاه همگی می توانند به عنوان یک عامل بالقوه برای شارژ نشدن باتری گوشی محسوب شوند.

شارژ نشدن تلفن همراه به دلیل بروز آسیب های فیزیکی

برخی اوقات آسیب های فیزیکی مختلفی به دستگاه های موبایل وارد می شود. ضربه خوردن، افتادن گوشی و ورود آب به موبایل همگی می توانند آسیب هایی را گوشی وارد کنند. این آسیب ها می توانند در نهایت موجب بروز اختلال در فرایند شارژ شدن گوشی شوند.

رفع مشکل شارژ نشدن موبایل ایسوس

در نهایت مشاهده کردید که دلایل بسیار متفاوتی می تواند باعث بروز اختلال در فرایند شارژ شدن تلفن های همراه شود. برخی از این موارد به سادگی قابل برطرف شدن هستند. اما در مواقعی برای جبران آسیب های وارد شده به گوشی و رفع مشکل شارژ نشدن موبایل باید به مراکز تعمیرات تخصصی موبایل ایسوس مراجعه کرد. تیم تخصصی ما در مرکز تعمیرات موبایل می تواند به صورت گسترده ای در این خصوص بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

Rate this post
اشتراک گذاری