اشتراک گذاری

ریست کردن تبلت سونی

تبلت های سونی یکی از محصولات محبوب شرکت سونی هستند. سیستم عامل این سری از محصولات همانند گوشی های سونی، اندروید است. تبلت های سونی به دلایل مختلفی ممکن است دچار مشکل هنگ کردن شوند و یا گاها ممکن است رمز تبلت خود را فراموش کنید. 

احتمالا پیشنهادی که در این مواقع متخصصان تعمیرکار به شما بدهند، ریست کردن تبلت سونی است. عمل ریست کردن تبلت سونی منجر به حذف تمامی اطلاعات موجود بر روی تبلت می شود. بنابراین کاربرانی که قصد فروش تبلت خود را داشته باشند، معمولا اقدام به ریست کردن می کنند. همچنین زمانی که ایرادات پیش آمده به هیچ عنوان قابل حل نباشند، معمولا ریست کردن تبلت سونی انجام می شود.

ریست کردن تبلت سونی در واقع در دو گروه  دسته بندی می شود. ریست سخت افزاری یا همان هارد ریست و ریست نرم افزاری که سافت ریست نامید شده است. بنابراین با توجه به نوع مشکلی که در تبلت سونی پیش آمده باشد و نیز تشخیص کارشناس تعمیرات، هر یک از ریست های بیان شده ممکن است انجام شود. در این مطلب عملیات ریست کردن تبلت سونی را به طور کامل بیان می کنیم.

ریست کردن تبلت سونی

راهنمای هارد ریست کردن تبلت سونی

فرایند ریست کردن تبلت سونی می تواند توسط خود کاربر هم انجام بگیرد. تنها کافیست مراحل ریست را گام به گام با ما همراه باشید. توجه داشته باشید اگر در هریک از مراحل ریست، با خطا و هشدارهای مختلفی روبرو شدید، می توانید از طریق تماس با همکاران ما از خدمات مشاوره با نمایندگی تعمیرات تبلت سونی بهره مند شوید. ریست کردن تبلت سونی به دو روش انجام می شود.

روش اول با مراجعه به بخش تنظیمات دستگاه و انتخاب گزینه ریست و تاییدیه های بعدی انجام می شود. اما روش دوم در مواقعی کاربرد خواهد داشت که تبلت خاموش باشد و یا دچار هنگ کردن های طولانی شده باشد. در ادامه هر دو روش را بیان می کنیم. پیش از ریست کردن سیستم تبلت خود توجه داشته باشید که پس از ریست کردن تبلت سونی، تمامی اطلاعات موجود در آن را از دست خواهید داد. بنابراین تا زمانی که ناچار به ریست کردن نشده اید، دست به چنین کاری نزنید.

ریست کردن از طریق سیستم نرم افزاری

 • در این روش می بایست وارد بخش تنظیمات Settings شوید.
 • سپس گزینه Backup & reset را انتخاب کنید.
 • در منوی باز شده گزینه Reset Tablet یا Reset phone را انتخاب کنید تا دستگاه فرایند ریست کردن را آغاز کند.
 • پیش از شروع مراحل اصلی ریست، معمولا دستگاه از شما یک رمز می خواهد. این رمز را وارد کنید و آخرین مرحله را هم تایید کنید.
ریست کردن از طریق سیستم نرم افزاری

ریست کردن از طریق سیستم سخت افزاری

 • ریست سخت افزاری منجر به حذف تمامی اطلاعات موجود در تبلت خواهد شد. بنابراین اگر اطلاعات مهمی دارید، سعی کنید آنها را به سیستم دیگری منتقل کنید.
 • ریست کردن با این روش به این صورت است که باید تبلت خاموش باشد. بنابراین اگر تبلت به دلایل مختلفی روشن نمی شود، این روش در این حالت پاسخگوست. اما اگر تبلت روشن است، ابتدا آن را خاموش کنید.
 • ابتدا دکمه Volume Down را فشار داده و نگه دارید. در همین حال Power را فشار دهید تا تبلت روشن شود. این دو دکمه را تا زمانی که لوگوی سونی بر روی صفحه نمایان شود، نگه دارید.
 • در صفحه نمایان شده گزینه Factory Reset را انتخاب کنید( در این روش انتخاب گزینه ها با استفاده از بالا و پایین رفتن توسط دکمه های صدا انجام می شود.).
ریست کردن از طریق سیستم سخت افزاری

ریست کردن تبلت با استفاده از کامپیوتر

یکی دیگر از راه های هارد ریست کردن سیستم تبلت، ریست کردن از طریق کامپیوتر است. این روش برای مواقعی که تبلت آسیب دیده باشد و امکان ریست های مستقیم وجود نداشته باشد، قابل انجام است.

 • ابتدا باید نرم افزار PC Companion را بر روی کامپیوتر خود نصب و اجرا کنید.
 • گزینه Support Zone New در نرم افزار را انتخاب و استارت را بزنید.
 • در پنجره باز شده بر روی گزینه Tablet Software Update کلیک کنید.
 • در این مرحله گزینه repair my tablet را انتخاب کنید و در ادامه مدل تبلت را وارد کنید.
 • اکنون کافیست تبلت را با استفاده از USB به کامپیوتر اتصال دهید. در این مرحله صبور باشید تا فرایند هارد ریست کردن تبلت سونی به پایان برسد.
ریست کردن تبلت با استفاده از کامپیوتر

نمایندگی تبلت سونی

نمایندگی تبلت سونی مرکز سخت افزار ایران با در اختیار داشتن کادر حرفه ای تعمیرات قطعات تبلت های سونی آماده ارائه خدمات مختلف تعمیر و تعویض قطعات مختلف تبلت های سونی می نماید. این مرکز از جدیدترین تجهیزات تعمیراتی در شعب مختلف نمایندگی تبلت سونی در تهران و کرج بهره می برد. 

قابل ذکر است که تمامی اعضای تیم تعمیراتی این مرکز دارای مدارک معتبر بین المللی در زمینه تعمیر قطعات پیچیده سونی هستند. این مرکز برای افزایش سطح دانش گروه تعمیراتی خود هرساله دوره های آموزشی مطابق با استانداردهای بین المللی تعمیرات تبلت برگزار می کند.

Rate this post
اشتراک گذاری