اشتراک گذاری

شارژ نشدن موبایل سامسونگ

شاید براش شما هم پیش آمده باشد که پس از اتصال گوشی خود به شارژ، گوشی شارژ نشود. درچنین مواقعی چه اقدامی انجام می دهید؟ چه کاری برای رفع مشکل مربوطه انجام می دهید؟ شارژ نشدن موبایل سامسونگ از مشکلاتی است که وقوع آن می تواند برای شما دردسر ایجاد کند. در ادامه دلایل شارژ نشدن گوشی و تبلت سامسونگ شرح داده می شود.

شما در مطالعه مقاله پیش رو با روش های حل این مشکل آشنا خواهید شد. تعمیرکاران خبره نمایندگی سامسونگ مشکل شما را در کوتاه ترین زمان حل خواهند کرد. وجود ابزارهای پیشرفته در این نمایندگی، تعمیر دستگاه را با بالاترین کیفیت تضمین خواهد کرد. شما با مراجعه به نمایندگی سامسونگ ، پس از عیب یابی دستگاه، علت مشکل را متوجه خواهید شد. تمام مراحل تعمیر با اطلاع و کسب اجازه از شما مشتری محترم صورت خواهد گرفت.

شارژ نشدن موبایل سامسونگ

دلایل مختلف شارژ نشدن موبایل سامسونگ

وجود مشکل در سوکت شارژ گوشی

اگر سوکت شارژ گوشی یا پورت یو اس بی شارژ دچار مشکل شود امکان اختلال در روند شارژ دستگاه وجود دارد. شما می توانید با یک حرکت ساده مشکل شارژ نشدن موبایل سامسونگ را برطرف کنید.

برای این کار پس از خاموش کردن گوشی در صورت امکان باتری آن را خارج کنید. با استفاده از یک شی کوچک ، به عنوان مثال خلال دندان، زائده درون پورت یو اس بی را به مقدار کمی جابجا کنید. توجه داشته باشید با انجام این کار به سوکت شارژ گوشی خود آسیبی نرسانید. پس از این جابجایی باتری را در گوشی قرار دهید و گوشی را به شارژ وصل کنید.

وجود محدودیت در باتری

به دلیل وجود محدودیت در عمر باتری موبایل و تبلت بعد از گذشت زمان عملکرد باتری به شدت افت خواهد کرد. اگر در شارژ باتری های با عمر بالا دچار مشکل هستید ، این اختلال نیز به همین دلیل است. در بعضی از مواقع شارژ نشدن موبایل سامسونگ و تغییر ظاهر باتری نشان دهنده این موضوع است. باتری های فاسد متورم می شوند و در مواقعی باتری دچار نشت مایع خاصی خواهد شد.

در گوشی های با باتری غیرقابل جداسازی دستگاه را روی یک سطح صاف و به پشت قرار دهید. با چرخاندن موبایل متوجه عیب در باتری آن خواهید شد. اگر باتری گوشی شما متورم شده باشد، هنگام چرخش دچار مشکل است.

مشکل در آداپتور

در شارژر هایی که کابل و آداپتور آن جدا می شوند وجود مشکل در آداپتور می تواند باعث بروز اشکال در شارژ و شارژ نشدن موبایل سامسونگ شود. ممکن است آداپتور گوشی در اثر اتصال و جداسازی مداوم خراب شود. همچنین ممکن است شل شدن آداپتور بر اثر این اتصال و جداسازی در فرآیند شارژ مشکل ایجاد کند. بنابراین عملیات شارژ را با یک آداپتور جدید امتحان کنید.

خرابی کابل شارژر

وجود اشکال در شارژ گوشی سامسونگ باعث عدم انتقال انرژی به گوشی می شود. در شارژرهایی که کابل و آداپتور شارژ از یکدیگر جدا می شوند با تعویض کابل با کابل دیگر می توان این مشکل را تشخیص داد. توجه داشته باشید که اگر قصد تعویض کابل شارژ را دارید از خرید محصولات غیر اصل خودداری کنید. این گونه از محصولات باعث آسیب به دستگاه شما خواهند شد. بهترین نوع کابل ، کابل شرکتی است که استاندارد های لازم در آن رعایت شده باشد.

بی توجهی به نکات ایمنی هنگام شارژ

شارژ گوشی باید با رعایت نکات خاص صورت گیرد. اگر شما به نحوه شارژ گوشی خود بی توجه باشید به آن آسیب خواهید رساند. توجه داشته باشید که گوشی را هنگام شارژ در مکان های خیس قرار ندهید. اگر گوشی شما هنگام شارژ در مکان مرطوب و بسیار گرم باشد آسیب خواهید دید. همچنین پس از اتمام شارژ ، گوشی خود را از جریان برق جدا کنید تا در آینده با مشکل شارژ نشدن موبایل سامسونگ رو به رو نشوید. اتصال مداوم گوشی به شارژر می تواند منجر به انفجار باتری شود.

گرد و غبار در سوکت شارژ موبایل

اگر پورت یو اس بی گوشی شما دارای گرد و غبار زیادی باشد در شارژ دستگاه شما اختلال ایجاد خواهد شد. نگهداری گوشی در مکان های دارای گرد و غبار زیاد و پرز می تواند به گوشی آسیب برساند. بدین صورت که با اشغال سوکت شارژ فرایند شارژ دهی را با مشکل مواجه می کند. برای پاک سازی این آلودگی ها از قوطی هوای فشرده یا هر چیز دیگری که با استفاده از کمپرس هوا ، گرد و غبار پورت شارژر را خارج کند ، چاره ساز است. بدین ترتیب مشکل شارژ نشدن موبایل سامسونگ حل خواهد شد.

عدم کالیبراسیون باتری موبایل

اگر باتری گوشی شما کالیبره نباشد عدد صحیح را هنگام شارژ نشان نخواهد داد. در مواقعی با وجود این که گوشی شما میزان بالایی از شارژ را نشان می دهد ولی زوردتر از حد انتظار دشارژ خواهد شد. با انجام کالیبراسیون عملکرد صحیح به گوشی شما بازخواهد گشت.

نمایندگی رسمی سامسونگ

نمایندگی سامسونگ در طول سال های متمادی با اثبات توانایی بالا در تعمیرات موبایل و تبلت محبوبیت زیادی کسب کرده است. این مرکز انتخاب اول بسیاری از افراد هنگام تعمیر موبایل ، تبلت و دیگر محصولات سامسونگ است. نمایندگی تعمیرات سامسونگ متشکل از واحدهای تعمیراتی جداگانه هر محصول می باشد. 

واحدهای تعمیر موبایل سامسونگ و واحد تعمیر تبلت سامسونگ از واحد های تخصصی در نمایندگی تعمیرات سامسونگ می باشد. این واحد ها با بهره گیری از پیشرفته ترین و به روزترین ابزار تعمیرات موایل و تبلت شما را با نهایت دقت و کیفیت انجام خواهند داد. با مراجعه به نمایندگی سامسونگ از خدمات مختلف این نمایندگی بهره مند شوید.

4/5 (6 امتیاز)
اشتراک گذاری