اشتراک گذاری

چرا تبلت هنگ میکند ؟

عملکرد روان و سریع گوشی موبایل و تبلت ، یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هایی ست که هر کاربر و خریداری پیش از خرید دستگاه مورد نظر خود، به آن توجه میکند. اما همه ی ماجرا خرید گوشی مجهز و پرچم دار نیست. چرا که همه ی گجت ها ، ممکن است به دلایل مختلفی با ضعف در سرعت پردازش اطلاعات و عملکرد مواجه شوند. 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مدتی بعد از خرید تبلت ، متوجه کندی عملکرد دستگاه خود شده باشید. به کندی تبلت ، اصطلاحا هنگ کردن تبلت یا فریز شدن آن نیز میگویند. با توجه به تحقیقات گسترده ی کارشناسان تعمیر تبلت ، هنگ کردن تبلت سامسونگ یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که دارندگان این گجت ها،  با آن مواجه هستند.

چرا تبلت هنگ میکند ؟

 7 دلیل اصلی هنگ کردن تبلت سامسونگ

دلایل هنگ کردن تبلت سامسونگ و راهکار های جبران آن، از سوالات متداولی ست که کارشناسان تعمیرات تبلت سامسونگ ، از سوی کاربران با آن مواجه میشوند. در همین خصوص تصمیم گرفتیم این بخش را به ارائه ی اطلاعات مفید در این زمینه ، اختصاص دهیم.

نصب نرم افزار های سنگین

 یکی از اصلی ترین دلایل هنگ کردن تبلت سامسونگ ، نصب نرم افزارهای سنگین و غیر ضروری بر روی تبلت است. نرم افزارهای سنگین فشار زیادی بر پردازنده و حافظه ی داخلی تبلت وارد می کنند ضمن اینکه ریسک ویروسی شدن تبلت نیز بیشتر می شود. بهتر است نرم افزارهای سنگین و غیر ضروری را حتی الامکان نصب نکنید تا بار اضافی بر تبلت وارد نشود.

ویجت های غیرضروری

تبلت ها و گوشی های سامسونگ دارای ویجت ها و قابلیت هایی مثل Air gestures,Reading Mode و S bike mode است که از قبل روی دستگاه نصب هستند. البته کارآیی اغلب این ویجت ها، بی اهمیت است و بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارد. آن چه هر کاربری لازم است به آن توجه داشته باشد، نقش این ویجت ها در خالی شدن شارژ باتری و هنگ کردن تبلت سامسونگ است.

کم بودن RAM

یکی دیگر از دلایلی که باعث هنگ کردن تبلت سامسونگ می شود کم بودن فضای RAM آن است. البته این مشکل در نسخه های قدیمی بیشتر است و شرکت سامسونگ سعی کرده این مشکل را در نسخه های جدید برطرف کند.

استفاده از سخت افزار های قدیمی

قطعات سخت افزاری قرار گرفته در تبلت ها و گوشی ها، نقش بسیار موثری در سرعت عملکرد آن ها دارد. تبلت های قدیمی به دلیل استفاده از سخت افزارهای قدیمی تر، بسیار با مشکل هنگ کردن تبلت سامسونگ ، مواجه میشوند.

نفود ویروس به دستگاه

یکی دیگر از دلایل هنگ کردن تبلت سامسونگ ، نفوذ ویروس و بد افزار به فضای داخلی آن است. در چنین مواقعی کاهش سرعت عملکرد دستگاه ، مشکلات و دردسر های فراوانی را برای کاربر به همراه می آورد. برای جلوگیری از بروز مشکلاتی از این دست، توصیه میشود از آنتی ویروس های قدرتمند و با کیفیت استفاده کنید.

آپدیت نبودن نرم افزارهای تبلت

یکی دیگر از دلایل متداول هنگ کردن تبلت سامسونگ ، آپدیت نبودن نرم افزارهایی ست که بر روی آن نصب شده است. اگر نرم افزار تبلت سامسونگ خود را به صورت پایدار به روزرسانی نکنید باعث کندی در عملکرد دستگاه می شود.

استفاده از بلوت ویرها

لازم است بدانید، Bloatware ها نرم افزارهایی هستند که حجم زیادی را اشغال می کنند ولی کارآیی و بازدهی اندکی دارند. استفاده از این برنامه ها، میتواند به هنگ کردن تبلت سامسونگ منجر شود و دردسرهایی را به همراه داشته باشد. از این رو توصیه میشود برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی تا حد امکان از بلوت ویرها، استفاده نکنید. بلوت ویرها، علاوه بر اشغال نمودن فضای رم ، فشار مضاعفی را بر روی باتری وارد میکنند.

نمایندگی تعمیرات تبلت سامسونگ

تعمیرات تبلت سامسونگ اعم از تعمیرات سخت افزاری تبلت ، تعمیرات نرم افزاری تبلت ، تعویض قطعات تبلت Samsung  در نمایندگی سامسونگ IHC با پیشرفته ترین ابزار آلات و بهره مندی از دانش روز انجام می گردد. کاربران تبلت های سامسونگ در تهران و کرج می توانند با مراجعه ی حضوری به نمایندگی از خدمات بهره مند شوند. 

اما تعمیرات تبلت سامسونگ در شهرستان ها هم امکان پذیر است. دوستان عزیز شهرستانی می توانند تبلت Samsung  را به نمایندگی مجاز سامسونگ ارسال کرده و پس از طی مراحل تعمیرات سامسونگ دستگاه را درب منزل تحویل بگیرند.

Rate this post
اشتراک گذاری