اشتراک گذاری

چگونه گوشی در آب افتاده را از خراب شدن نجات دهیم؟

یکی از مسائلی که ممکن است برای هر نوع موبایلی رخ دهد، افتادن در آب و خیس شدن آن است. آب خوردگی موبایل سونی باعث می شود در زمان کوتاهی دستگاه موبایل به کلی از کار بیفتد. با توجه به ضد آب نبودن اغلب موبایل ها، انجام برخی اقدامات اورژانسی در چنین شرایطی، برای نجات موبایل شما حیاتی خواهد بود. سعی کنید این اقدامات را به خاطر بسپارید تا در صورت بروز چنین اتفاقی، سریعا بتوانید موبایل را از آسیب دیدگی و خسارات بیشتر در امان نگه دارید. در ادامه اقداماتی که پس از آب خوردگی موبایل سونی باید انجام دهید، بیان می شود.

چگونه گوشی در آب افتاده را از خراب شدن نجات دهیم؟

اقدامات ضروری در صورت آب خوردگی موبایل سونی

مهمترین نکته برای نجات گوشی در صورت آب خوردگی موبایل سونی، حفظ آرامش و رعایت نکات زیر است. توجه داشته باشید سرعت عمل در این بخش تاثیر زیادی در نتیجه کار خواهد داشت:

چه کارهایی انجام ندهید: پس از آب خوردگی موبایل سونی، برای نجات آن نیاز است از انجام برخی کارها اکیدا خودداری کنید؛

 • اگر موبایل خاموش است درهیچ شرایطی آن را روشن نکنید.
 • دکمه های پاور و سایر دکمه ها را فشار ندهید.
 • از وسایلی همچون سشوار، و وسایل گرمایشی مثل اجاق گاز، بخاری و غیره برای بخار کردن آب استفاده نکنید.
 • از تکان دادن موبایل خودداری کنید.
 • استفاده از کیسه برنج ممنوع 

نجات گوشی آبخورده

چه کارهایی انجام دهید: برای نجات و احیای موبایل خیس شده در صورت آب خوردگی موبایل سونی اقدامات زیر را یک به یک انجام دهید:

 • سریعا موبایل را از آب خارج کرده و با یک حوله آن را خشک کنید.
 • اگر گوشی روشن است سریعا آن را خاموش کنید.
 • سایر اجزای گوشی همچون حافظه، سیمکارت و باتری را از آن خارج کنید.
 • رطوبت داخل گوشی را با استفاده از یک جوله جاذب پاک کنید.
 • از یک دستگاه مکنده همچون جاروبرقی برای کشیدن رطوبت موجود در لابلای قطعات موبایل استفاده کنید. آب خوردگی موبایل سونی ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به موبایل وارد کند. بنابراین سعی کنید پس از اقدامات لازم تا چند روز از روشن کردن موبایل پرهیز کنید. در این مدت موبایل را برای حذف رطوبت های موجود باید در برنج و یا بسته های سیلیکا ژل قرار دهید.
 • مطمئن ترین راه در این مواقع مراجعه به نمایندگی سونی و استفاده از تجربه ارزشمند کادر تخصصی تعمیرات موبایل سونی می باشد. همکاران ما با تجربه کافی در حل این مشکل، کاربر را یاری می کنند.

نمایندگی تعمیرات سونی

نمایندگی تعمیرات سونی مرکز سخت افزار ایران یکی از معتبر ترین شعب سرویس دهی به کاربران موبایل و تبلت های سونی در ایران است. با توجه به سابقه فعالیت دراز مدت سونی در ایران، همواره نیاز به یک مرکز قابل اطمینان و حرفه ای احساس شده است. نمایندگی تعمیرات سونی جهت رفت مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل و تبلت های سونی در شعب مختلف به صورت همه روزه فعالیت می کند.

همکاران ما در شعب مختلف این نمایندگی با بهره مندی از آخرین تکنولوژی روز دنیا در امر تعمیرات و استفاده از تجهیزات پیشرفته، اقدام به تعمیر قطعات آسیب دیده و یا تعویض آنها می کنند. تعمیر کلیه قطعات آسیب دیده و حل مشکلاتی از قبیل آب خوردگی موبایل سونی از جمله تخصص های نمایندگی تعمیرات سونی است.

خدمات مختلف نمایندگی تعمیرات سونی برای تمامی کاربران در سراسر کشور قابل استفاده خواهد بود. از این رو این عزیزان در هرکجای این سرزمین که باشند، می توانند با ارسال دستگاه آسیب دیده خود به نمایندگی تعمیرات سونی در تهران، نسبت به حل مشکل موجود در تبلت و یا موبایل سونی خود اطمینان حاصل کنند.

تعمیر موبایل آبخوره در نمایندگی سونی

نمایندگی سونی با ارائه خدمات فروش، تعمیرات، خدمات سرویس در محل و تعویض قطعات در قالب بخش های مختلف در شعب تهران و کرج در خدمت هموطنان عزیز خواهد بود. نمایندگی فروش سونی امروزه از همان ابتدای مسیر، از خرید تا تعمیر مشتری را همراهی و پشتیبانی می کند و چه چیزی بهتر از ضمات صد در صدی در خرید کالا؟ همچنین نمایندگی تعمیرات سونی با پذیرش تعمیر موبایل و تبلت های سونی، تمام تلاش خود را برای احیای دستگاه های آسیب دیده شما عزیزان به کار خواهد گرفت.

آنچه امروزه کاربران را بیش از گذشته به سوی نمایندگی سونی سوق می دهد، تجربه ارزشمند تعمیرات تخصصی در بیش از دو دهه فعالیت نمایندگی سونی است. تجربه ای که در کنار تجهیزات مدرن و تکنولوژی روز تعمیرات موبایل و تبلت، مجموعه نمایندگی سونی را به یکی از بهترین گروه های تعمیراتی در ایران تبدیل ساخته است.

Rate this post
اشتراک گذاری