اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • وضعیت نابسامان بازار تبلت و کروم بوک‌ها در سال ۲۰۲۲

وضعیت نابسامان بازار تبلت و کروم بوک‌ها در سال ۲۰۲۲

افت فروش تبلت و کروم بوک در سال 2022، نتیجه ای است که از گزارش اخیر IDC استنباط می شود. براساس گزارشی که از سه ماهه پایانی سال 2022 منتشر شده است، بازار تبلت ها در سال گذشته با افت ۳٫۳ درصدی مواجه بوده؛ اگرچه در سه ماهه پایانی،  رشد ثابت ۰٫۳ درصدی را نیز تجربه کرده است. همچنین این گزارش نشان می دهد که عرضه تبلت به بازار هم در سال گذشته، تا 48 درصد کاهش داشته است.

در کنار این مسئله، بازار کروم بوک ها هم تعریفی نبوده و در سه ماهه پایانی سال گذشته، با افت ۲۴٫۳ درصدی همراه بوده است. اما به نظر شما دلیل این افت فروش چیست؟ در ادامه با بررسی دقیق تر خبر افت فروش تبلت و کروم بوک در سال 2022 با ما همراه باشید.

علت افت فروش تبلت و کروم بوک در سال 2022

علت افت فروش تبلت و کروم بوک در سال 2022

بر اساس گزارشی که  GSMArena منتشر کرده است، شرکت های مشهوری همچون آمازون، هواوی و لنوو، در سه ماه آخر سال 2022، افت قابل توجهی را در بخش فروش تبلت های خود تجربه کرده اند. با توجه به این وضعیت، شرکت هایی همچون اوپو و شیائومی، کمی دوراندیشی کرده اند و معرفی تبلت را در این سال، کاهش داده اند. با توجه به مشکلات اقتصادی و تورم جهانی،  بسیاری از کاربران برای خرید تبلت  های رده بالا احتیاط به خرج داده و به سادگی گذشته خرید نمی کنند.

در عین حال، شرکت های تولیدکننده هم همین میزان، در تولید و عرضه مدل های جدید احتیاط می کنند. اگرچه عوامل متعددی در افت فروش تبلت و کروم بوک در سال 2022 دخیل هستند، می توان این مسئله را یک ارتباط بین میزان عرضه و قدرت خرید کاربران در نظر گرفت.

Rate this post
اشتراک گذاری