اشتراک گذاری

چرا ال سی دی تبلت ال جی نیاز به تعویض دارد؟

ال سی دی تبلت ال جی متاثر از موارد و دلایل مختلفی ممکن است آسیب ببیند. این آسیب در هر سطح و اندازه ای یک راهکار به خصوص را برای رفع شدن می طلبد. در حالتی که امکان تعمیر ال سی دی تبلت LG وجود نداشته باشد، با تعویض آن می توان کارکرد دستگاه را به حالت اول بازگرداند.

چرا ال سی دی تبلت ال جی نیاز به تعویض دارد؟

تبلت های برند ال جی که یک برند شناخته شده در زمینه تولید انواع محصولات و دستگاه های الکترونیکی است، در دسته تبلت های بسیار پر استفاده و پر طرفدار قرار دارند. این تبلت ها در عین ظرافت در طراحی و زیبایی که دارند، دستگاه های حساسی هستند و در صورت افتادن و زمین خوردن، آسیب می بینند. این آسیب در درجه اول در صفحه نمایش دستگاه دیده می شود. اما نگران کننده ترین حالت آسیبی است که به ال سی دی تبلت ال جی وارد می شود.

خراب شدن ال سی دی تبلت LG یکی از رایج ترین و دردسرساز ترین مشکلاتی است که کاربران این دستگاه ها با آن مواجه می شوند. در بیش تر موارد بروز این آسیب نیز در اثر استفاده نادرست از دستگاه و عدم مراقبت از آن حین استفاده است. اگر ال سی دی دستگاه آسیب ببیند، در بیش تر موارد امکان تعمیر آن وجود ندارد. البته این موضوع به نوع و سطح آسیب بستگی دارد. با این حال پیش از آن که وارد بحث تعمیر و تعویض ال سی دی تبلت lg شویم، بهتر است برخی نکات مهم و موثر در این روند را در نظر بگیریم تا بتوانیم بهتر برای رفع مشکل ایجاد شده در LCD تبلت ال جی تصمیم بگیریم.

همیشه آسیب به ال سی دی تبلت ال جی وارد نشده است

اولین موضوع مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که بر خلاف تصور اولیه بیش تر کاربران در زمان زمین خوردن و شکستن صفحه نمایش دستگاه، آسیب وارد شده همیشه به ال سی دی تبلت LG وارد نشده است.

برای درک بهتر این مهم باید ابتدا به بخش های متفاوت یک نمایش گر تبلت اشاره کنیم تا بر این اساس درک این مساله راحت تر باشد. یک صفحه نمایش به طور معمول شامل چند بخش متفاوت است. گلس دستگاه و قاب دور آن، پنل تاچ صفحه نمایش تبلت و در نهایت ال سی دی دستگاه. هر کدام از این موارد مشخصه ها و کاربری متفاوتی دارند که آسیب در آن ها می تواند تاثیر متفاوتی را روی عملکرد دستگاه داشته باشد.

نقش گلس در تبلت ال جی

گلس در واقع همان شیشه ای است که در اولین سطح برخورد با تبلت مشاهده می شود. این قطعه شیشه ای در واقع یک شیشه مقاوم است، اما با این حال در برابر ضربه و آسیب های شدید حساس بوده و می شکند. در بیش تر موارد این گلس تبلت است که می شکند. در اصل نقش گلس نیز همین است. گلس تبلت نقش محافظت از بخش های حساس تر دستگاه مانند ال سی دی تبلت و پنل تاچ آن را بر عهده دارد. در صورت خرابی و شکستن گلس تبلت ال جی می توان با تعویض گلس تبلت مشکل را برطرف کرد. چرا که تنها گلس شکسته و به بخش های زیرین آن آسیبی وارد نشده است. تعویض گلس به مراتب مقرون به صرفه تر و راحت تر است.

پنل تاچ در دستگاه های تبلت چه نقشی دارد؟

همان طور که از نام این قطعه نیز مشخص است، نقش پنل تاچ در دستگاه های تبلت فراهم آوردن قابلیت لمس دستگاه است. این قطعه دستور های لمسی وارد شده به دستگاه را دریافت کرده و با انتقال آن به برد تبلت، آن ها را اجرا می کند. قطعا وارد شدن آسیب به این قسمت عملکرد دستگاه را به شدت مختل خواهد کرد، چرا که قابلیت تاچ دستگاه از کار می افتد و نمی توان با آن کار کرد. به همین دلیل نیاز به تعویض یا تعمیر پنل تاچ تبلت ال جی نیز یکی از موارد متداول در بین کاربران این دستگاه ها است. پنل تاچ خصوصا در اثر ضربه یا ورود آب خراب خواهد شد. البته تاچ اسکرین در ارتباط مستقیمی با ال سی دی تبلت ال جی است.

ال سی دی تبلت ال جی آخرین و مهم ترین قسمت صفحه نمایش

در زیر تمامی این قسمت هایی که به آن اشاره شد، ال سی دی تبلت ال جی قرار دارد. این قطعه مسئول نمایش و پخش محتوا های تصویری روی صفحه نمایش تبلت است. ال سی دی تبلت LG را می توان حساس ترین بخش دستگاه در نظر گرفت. خراب شدن این قطعه و فرایند تعمیر و تعویض آن هم به شدت هزینه بر است و هم به صورت معمول زمان بر تر و پیچیده تر است. معمولا زمانی که LCD تبلت ال جی از کار می افتد، کل عملکرد دستگاه نیز از کار افتاده و امکان کار با دستگاه وجود ندارد. به همین دلیل در اسرع وقت باید این قطعه تعمیر شده یا در صورت شدت بالای خرابی باید آن را با یک نمونه جدید تعویض کنند.

چگونه باید نوع قطعه آسیب دیده را تشخیص دهیم؟

کار تعمیر ال سی دی تبلت ال جی فرایند پیچیده و حساسی است که حتما باید در نمایندگی های تعمیر تبلت ال جی و مراکز معتبر تخصصی انجام شود. اما با این حال برخی نشانه ها در درجه اول می توانند به شما برای تشخیص این که میزان آسیب وارد شده به دستگاه در چه حدی است و چه قطعه ای نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، کمک کند. اگر تنها گلس تبلت ال جی شما آسیب دیده باشد، شیشه صفحه نمایش شکسته شده اما با این حال تصاویر بدون هیچ گونه مشکلی نمایش داده شده و قابلیت تاچ دستگاه نیز کار می کند.

اما اگر قابلیت لمسی صفحه نمایش را چک کردید و متوجه کار نکردن آن شدید ( در صورتی که نمایش تصاویر عادی و بدون مشکل باشد ) به این معنی است که پنل تاچ نیز آسیب دیده و باید آن را تعویض کرد. در نهایت، شدید ترین سطح آسیب، خراب شدن و از کار افتادن ال سی دی تبلت LG خواهد بود. در صورتی که lcd تبلت شما آسیب دیده باشد، نمایش محتوای تصویری دستگاه مختل می شود. تصاویر یا نمایش داده نمی شوند یا این که به صورت کلی صفحه نمایش تاریک و مخدوش است. در بیش تر موارد از آن جایی که آخرین قسمت صفحه نمایش ال سی دی آن است، در صورت آسیب دیدن و خراب شدن ال سی دی دستگاه، گلس و پنل تاچ آن نیز آسیب دیده و باید تعویض شوند.

چه مواردی دلیل آسیب به ال سی دی تبلت LG محسوب می شود؟

زمانی که می گوییم ال سی دی تبلت ال جی آسیب دیده است، این حالت ممکن است متاثر از موارد و دلایل متفاوتی رخ دهد. در رایج ترین حالت، آسیب در اثر ضربه، فشار و زمین خوردن به دستگاه وارد می شود. شکستگی بدترین و متداول ترین مشکلی است که برای ال سی دی دستگاه های هوشمند اتفاق می افتد. مشکل دیگری که در تبلت ها مشکل ساز خواهد شد، ورود آب و گرد و خاک به درون این دستگاه ها است. آب و رطوبت خصوصا می تواند به برد و مدار های مرتبط با ال سی دی دستگاه آسیب برساند. مشکلات سخت افزاری، اختلالات نرم افزاری و مواردی از این قبیل همگی می توانند موجب بروز مشکل در تصاویر نمایش داده شده توسط ال سی دی تبلت شوند.

فرایند تعمیر LCD تبلت ال جی به چه صورت انجام می شود؟

اگر ال سی دی تبلت مشکل داشته و نیاز به تعمیر آن وجود دارد، در درجه اول باید دستگاه به دقت در مراکز تعمیرات تبلت ال جی مورد بررسی قرار گرفته و عیب یابی شود. تشخیص نوع و میزان آسیب و دلیل بروز مشکل در تعیین مسیر تعمیر دستگاه اثر بسیار زیادی خواهد داشت. در مواردی که آسیب به گلس یا تاچ تبلت وارد شده است، مسیر تعمیر با تعویض این قطعات دنبال خواهد شد. اما خراب شدن ال سی دی و آسیب دیدن آن راهکار های متفاوتی را برای تعمیر می طلبد.

ابتدا باید ال سی دی دستگاه بررسی شود و دلیل خرابی آن به درستی تشخیص داده شود. برخی مشکلات را می توان برطرف کرد و نیازی به تعویض کامل ال سی دی تبلت ال جی وجود ندارد. برای مثال اگر یک آی سی قطع شده باشد یا سوکت کانکتور ال سی دی از برد تبلت جدا شده باشد، می توان با تعمیر و اتصال مجدد آن ها مشکل را برطرف کرد. در دیگر موارد امکان تعمیر ال سی دی وجود ندارد و تنها با تعویض کامل آن می توان مشکل را برطرف کرد.

نکات مهمی که در فرایند تعویض ال سی دی تبلت ال جی حائز اهمیت است

تعویض ال سی دی یک کار حساس و پیچیده است و به دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد. در نتیجه انجام این کار را نمی توان بدون کمک گرفتن از افراد متخصص انجام داد. بعد از عیب یابی دقیق دستگاه باید در قدم اول یک ال سی دی جدید مناسب مدل تبلت مورد نظر را خریداری کرد. اصل بودن و اورجینال بودن این قطعه تعویضی در حفظ کیفیت و کارکرد نرمال و قبلی دستگاه تاثیر بسیار بالایی خواهد داشت. کار تعویض ال سی دی باید به دقت انجام شود چرا که تعویض نادرست آن و عدم دقت در انجام این کار می تواند به دیگر قسمت ها نیز آسیب وارد کند.

مراکز تخصصی و معتبر برای تعویض ال سی دی تبلت ال جی

اگر به هر دلیلی ال سی دی شما دچار مشکل شده و به تعمیرات تخصصی یا تعویض ال سی دی نیاز بود، حتما این کار را در مراکز تخصصی تعمیر تبلت ال جی انجام دهید. تعویض ال سی دی تبلت ال جی نیز باید در مراکز تخصصی انجام شود. با این کار مطمئن می شوید که کار تعویض ال سی دی LG شما به دقت انجام شده و از قطعات اصلی برای دستگاه تان استفاده شده است. جهت اطلاع از ادرس نمایندگی های مجاز تعمیر تبلت به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.

Rate this post
اشتراک گذاری