اشتراک گذاری

تعمیر تاچ تبلت سامسونگ

یکی از بزرگ ‌ترین مشکلاتی که می تواند برای گوشی‌ های هوشمند اتفاق بیفتد، شکستن صفحه نمایش و تاچ آنها است. دلیل این اتفاق را می‌توان مقاومت نه چندان قوی صفحه‌نمایش در برابر ضربه‌های احتمالی دانست. مطمئنا برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده است که صفحه‌نمایش تبلت با افتادن از دست یا اتفاقاتی از این قبیل به راحتی شکسته باشد. تصمیم به تعویض و یا تعمیر تاچ تبلت سامسونگ پس از عیب یابی صحیح دستگاه و بررسی عملکرد آن انجام می پذیرد.

کاربران گرامی با مراجعه به نمایندگی سامسونگ می‌توانند ضمن بهره‌مندی از خدمات ارائه شده در دو حوزه فروش و تعمیر، با به‌کارگیری مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان و متخصصانِ حاضر در این مجموعه، بهترین تصمیمات را در زمینه خرید و یا تعمیر دستگاه‌های سامسونگ اتخاذ کنند. نمایندگی تعمیرات سامسونگ در ایران ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نیاز به کاربران به ویژه خدمات مرتبط با تعمیرات تبلت، آموزش تعمیرات تبلت و فروش محصولات تبلت است. اگر شما قصد تعمیر تاچ تبلت سامسونگ خود را دارید در ابتدا باید فیلم های آموزشی  تهیه شده در این زمینه را به طور کامل و حتی به دفعات زیاد ببینید تا اطمینان خاطر داشته باشید که در مسیر تعمیر تاچ تبلت تان اشتباهی پیش نمی آید.

سوالات متداول تعمیرات تبلت ال جی

مراحل تعمیر تاچ تبلت سامسونگ

ابتدا یک فضای تمیز که کمترین حواس پرتی را در آنجا دارید انتخاب کنید. اتاقی که فرش ندارد عالی است. قبل از باز کردن تبلت الکتریسته ساکن در بدن که از طریق مالش پاها روی فرش ایجاد می شود را تخلیه کنید مثلا با لمس یک میز فولادی و یا هر وسیله ی این چنینی. مطمن شوید که بهترین قطعات و ابزارها را تهیه کرده اید. معمولاً برای باز کردن یک گوشی به وسایلی مثل پیچ‌گوشتی، پیچ‌گوشتی ترکس، انبرک پلاستیکی نیاز داریم. به یاد داشته باشید قبل از باز کردن گوشی، آن را خاموش کنید. سپس  پیچ های پشت گوشی را باز نمایید. حتما قبل از هر اقدامی باتری را در آورید (اگر باتری جدا نمیشود ابتدا سوکت باتری را پس از باز کردن پشت تبلت در بیاورید) تا از آسیب به تبلت جلوگیری شود .

اکنون طبق تصاویر و ویدیوهایی آموزشی تعمیرات تبلت خود را انجام دهید. در حین تعمیر حواستان باشد بالابردن سرعت فاجعه است و وقتی که گیج هستید استراحت کنید. وقتی که نا امید و خسته می شوید، یک استراحت کوچک را دست کم نگیرید. آرام باشید، اگر بخشی به طور مناسب جا نیافتاده است آن را به زور جا ندهید. یک قدم به عقب برگردید و ببینید چه چیزی از محل خود خارج شده است. هرگز پیچ را بیش از حد نچرخانید که باعث آسیب های جدی می شود. پیچ ها را در محل اصلی خود قرار دهید پیچ کردن در نقاط اشتباه می تواند آسیب ایجاد کند.

مراحل بعد از تعمیر تاچ تبلت سامسونگ

در اولین قدم بعد از تعویض یا تعمیر تاچ تبلت سامسونگ تان باید عملکرد لمسی تمام قسمت‌‌های تاچ  تبلت را چک نمایید. یک تصویر تمام مشکی را در گوشی خود به نمایش بگذارید. دقت کنید تمام صفحه‌نمایش یک‌دست مشکی باشد تا اگر پیکسلی سوخته باشد، متوجه شوید و تعویض مجدد و یا تعمیر تاچ تبلت مجدد کنید. سپس تبلت خود را در حالت روشن در دست بگیرید و به جهت افقی (چپ و راست) بچرخانید. در حین این کار زاویه دید تبلت خود را بسنجید و به کیفیت تصویر دقت نمایید. پنل‌های نامرغوب و ارزان قیمت در این حالت افت کیفیت خود را با تغییر رنگ تاچ و صفحه نمایش نشان می‌دهند.

موارد زیر را بعد از تعمیر تاچ تبلت خود بررسی کنید

پس از تعمیر تاچ تبلت سامسونگ ، اطمینان حاصل کنید که صفحه نمایش لمسی یا تاچ تبلت به طور کامل پاسخگو است. برای نقاطی که به ال سی دی / صفحه نمایش فشار امده تغییر رنگ را بررسی کنید. برای آزمایش حسگر فیوز به صورت آزمایشی تماس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که شما و کسی که با شما تماس می گیرد می توانید هر دو به وضوح و بدون پژواک صدا را بشنوید. یک آهنگ را پخش کنید، یک بار دیگر با صدای بالا و پایین گوش کنید، نباید هیچ پژواکی شنیده شود تا مطمئن شویم بلندگو سالم است. عکس بگیرید، مطمئن شوید که دوربین جلو و عقب روشن می شود و قادر به زوم کردن است. شبکه و وای فای خود را بررسی کنید و مطمن شوید که آنها سازگار هستند.

پس از تست سخت افزار های تبلت یا موبایل سامسونگ و مطمئن شدن از درست کار کردن آنها پیشنهاد میکنیم تبلت خود را به مدت چند روز تحت نظر بگیرید تا صحیح کاردن مداوم تمامی قطعات اطمینان حاصل پیدا کنید چراکه ممکن است در موارد مثل درست کردن صفحه نمایش شکسته تبلت یا تعویض تاچ تبلت های سامسونگ ، هواوی و … بعد از مدتی قطعه مورد نظر همانند قطعه خود کارخانه به دلیل مرغوب نبودن جنس ، بد جا خوردن و.. به خوبی کار نکند.

4.5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری