اشتراک گذاری

آموزش اتصال تبلت سامسونگ به اینترنت سیم کارت

با توجه به این که امروزه تبلت ها کاربردهای بسیار بیشتری دارند و بسیاری از کاربران ترجیح می دهند برای بسیاری از کارهای خود از یک تبلت به جای یک لپ تاپ یا کامپیوتر دست و پا گیر استفاده کنند، اتصال این دستگاه ها به داده همراه اهمیت زیادی دارد. در این آموزش هدف بررسی نحوه اتصال تبلت سامسونگ به اینترنت سیم کارت است.

چه برای کارمندان و مدیران و چه برای دانشجویان و خصوصا دانش آموزان داشتن یک تبلت کارامد از بین بهترین تبلت های بازار ایران که با اتصال به اینترنت سیم کارت عملکرد خوبی را ارائه دهد این روزها جزو واجبات است. در نتیجه با خرید یک تبلت در درجه اول باید بتوانند تنظیمات اینترنت دستگاه را انجام داده تا بتوانند آن را به اینترنت سیم کارت وصل کنند. در این مطلب آموزشی می خواهیم مراحل و چگونگی اتصال تبلت سامسونگ به اینترنت سیم کارت را بررسی کنیم.

آموزش اتصال تبلت سامسونگ به اینترنت سیم کارت

مراحل اتصال تبلت سامسونگ به اینترنت سیم کارت

در کل وصل کردن تبلت سامسونگ به اینترنت سیم کارت پیچیدگی چندانی ندارد و می توان در چند مرحله ساده آن را انجام داد. در درجه اول بهتر است یک بار تنظیمات شبکه را ریست کرد و آن را به حالت پیش فرض بازگرداند تا هر گونه اختلال احتمالی در اتصال تبلت سامسونگ به اینترنت سیم کارت برطرف شود. بعد در ادامه به صورت دستی تنظیمات را اعمال کرد تا دستگاه به اینترنت سیم کارت وصل شود.

ریست تنظیمات شبکه تبلت

برای این کار در درجه اول وارد بخش تنظیمات تبلت شوید و در آن جا گزینه More Setting را از بین گزینه ها انتخاب کنید. در منویی که در ادامه باز می شود، گزینه Mobile networks را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Access Point Names بزنید.

با انتخاب این گزینه یک منو برای شما نمایان می شود که باید وارد آن شوید و در ادامه گزینه Reset to default را بزنید. به این ترتیب تنظیمات شبکه دستگاه به حالت پیش فرض باز می گردد و شما می توانید از ابتدا به صورت دستی با انجام تنظیمات مورد نیاز، اتصال تبلت سامسونگ به اینترنت سیم کارت را انجام دهید.

ریست تنظیمات شبکه تبلت
ریست تنظیمات شبکه تبلت

وصل شدن اینترنت سیم کارت

بعد از دنبال کردن مراحل قبلی برای وصل کردن تبلت به اینترنت سیم کارت باز هم وارد بخش تنظیمات یا منوی تبلت شوید. در آن جا System settings را انتخاب کرده و در تب  wireless and networks وارد شوید. حال گزینه More را زده و لیست شبکه های موبایل در دسترس یا همان mobile networks را انتخاب کنید. در ادامه روی گزینه access point names بزنید تا به لیست شبکه ها و نقاط در دسترس دسترسی پیدا کنید.

در ادامه برای اتصال تبلت سامسونگ به اینترنت سیم کارت در بالای منوی باز شما گزینه نقطه دسترسی جدید را انتخاب کنید. حال شما باید تنظیمات شبکه مورد نظر را به صورت دستی وارد کنید. بسته به این که اینترنت داده دستگاه همراه اول، ایرانسل یا رایتل است، در این بخش باید تنظیمات و اطلاعاتی را به صورت دستی وارد نمایید. سه بخشی که باید داده آن را به صورت دستی وارد کنید شامل name، Apn و port می شود.

در خصوص شبکه ایرانسل که این اطلاعات به ترتیب شامل irancell، mtnirancell و 1902 می شود. برای همراه اول نیز این اطلاعات به ترتیب شامل mcinet و mcinet می شود. مابقی بخش ها را به همان صورت دست نخورده بگذارید و در ادامه با زدن دکمه save، تنظیمات اعمال شده را ذخیره کنید. به این ترتیب تنظیمات اینترنت سیم کارت روی تبلت انجام شده و از این به بعد برای اتصال به اینترنت سیم کارت کافی است گزینه موبایل دیتا را روی حالت فعال یا on قرار دهید.

وصل شدن اینترنت سیم کارت
5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری