اشتراک گذاری

آموزش تصویری اتصال تبلت به پروژکتور

اتصال تبلت به پروژکتور مسئله ای است که اغلب در محیط های آموزشی و شرکت ها کاربرد دارد. با وصل کردن تبلت به ویدئو پروژکتور می توان تصاویر، فیلم و محتوای مورد نیاز خود را در صفحه نمایش بزرگ تر مشاهده کرد. در صورتی که با نحوه اتصال آشنا نیستید، ادامه مطلب را دنبال کنید.

آموزش تصویری اتصال تبلت به پروژکتور

نحوه اتصال تبلت به پروژکتور

به منظور اتصال تبلت به پروژکتور روش های متعددی وجود دارد که از قرار زیر هستند:

پیشنهاد سایت : گیر کردن تبلت روی لوگو

اتصال تبلت به پروژکتور از طریق کابل

برای وصل کردن تبلت به ویدئو پروژکتور لازم است خروجی مخصوص تصویر را در تبلت خود داشته باشید. در برخی از تبلت ها علاوه بر پورت Micro HDMI، می توانید پورت Micro USB را نیز مشاهده نمایید. اما در برخی دیگر از دستگاه ها پورت واحدی وجود دارد که نقش این دو درگاه را به خوبی ایفا می کند. این پورت MHL نام دارد.

در صورتی که قصد دارید از وجود این پورت در گوشی خود اطمینان حاصل کنید، لازم است مشخصات فنی آن را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه این پورت وجود داشت، برای اتصال باید از یک تبدیل MHL به HDMI استفاده کنید. با وصل کردن این تبدیل، سر HDMI آن را به ویدئو پروژکتور وصل کنید. در غیر این صورت، از تبدیل های Micro HDMI به HDMI استفاده نمایید.

ممکن است ویدئو پروژکتور قدیمی بوده و به جای HDMI از درگاه VGA برخوردار باشد. در این شرایط لازم است از تبدیل MHL به VGA استفاده کنید. لازم است اشاره کنیم که از تبدیل های اروجینال استفاده کنید تا دستگاه های شما دچار خرابی و آسیب دیدگی نشوند.

اتصال تبلت به پروژکتور از طریق وایرلس

به منظور اتصال تبلت به پروژکتور، می توانید از تکنولوژی وایرلس نیز استفاده کنید. این روش در مقایسه با روش قبل از سرعت بالاتری برخوردار بوده، اما پروژکتور باید دارای قابلیت وای فای باشد. برای برقراری اتصال وایرلس، باید دانگل وایرلس وجود داشته باشد تا ارتباط بین گوشی و ویدئو پروژکتور برقرار گردد.

ممکن است برخی از ویدئو پروژکتورها به دانگل نیاز نداشته و به صورت داخلی برای اتصال به تبلت آماده باشند. به این ترتیب باید از طریق سایت سازنده ویدئو پروژکتور، از وجود این قابلیت ها در دستگاه خود اطمینان حاصل کنید.

اتصال تبلت به پروژکتور از طریق میراکست

برای اتصال تبلت به پروژکتور از طریق میراکست باید ابتدا اقدام به تهیه یک دانگل مخصوص نمایید. دانگل ها میراکست دارای کانکتور HDMI بوده و می توانند به پورت تلویزیون یا ویدئو پروژکتور متصل شوند. همچنین در دانگل ها می توانید پورت های USB و Micro را نیز مشاهده نمایید.

برای تامین انرژی می توانید از لپ تاپ یا پاور بانک نیز استفاده کنید. زمانی که اتصال دانگل میراکست به پرئژکتور انجام می شود، می توانید تصویر پیش فرضی مشاهده کنید تا شما را برای وصل کردن تبلت به ویدئو پروژکتور کمک کند. این حالت در زمانی امکان پذیر است که دانگل را از پیش روی تبلت خود وصل کرده باشید.

پس از آن می توانید نرم افزار را اجرا کنید. ممکن است رمزی از شما درخواست شود که باید رمز مخصوص میراکست در صفحه پیش فرض را وارد نمایید. حالا نرم افزار اجرا شده در تبلت، به سادگی می تواند به انتقال اسناد به ویدئو پروژکتور منجر شود. برای این کار نیازی به اینترنت ندارید. در صورت نیاز به تنظیمات تخصصی با کارشناسان تعمیر تبلت تماس بگیرید.

Rate this post
اشتراک گذاری