اشتراک گذاری

تنظیم فیس آیدی گوشی با ماسک

استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی و همچنین در صورت قرار گرفتن در میان جمعیت ضروری است. در حالی که استفاده از ماسک صورت منجر به حفظ سلامتی می شود اما  باز کردن قفل صورت تلفن هوشمند را با مشکل مواجه می کند زیرا برای شناسایی چهره بدون ماسک از قبل طراحی شده است. فیس آیدی گوشی را می توان به گونه ای تنظیم کرد که چهره همراه با ماسک را تشخیص دهد. تنظیم فیس آیدی گوشی با ماسک، طی مراحلی انجام می شود.

تنظیم فیس آیدی در گوشی های مختلف 

تلفن های هوشمند اندرویدی معمولاً از سیستم پیشرفته تشخیص چهره برخوردار هستند. البته گوشی های آیفون در این مورد پیشرفته تر هستند. در این گوشی ها به راحتی می توان همراه با ماسک تنظیمات حریم خصوصی را انجام داد. تنها  با یک آموزش ساده می توان تلفن همراه را به گونه ای تنظیم کرد که تشخیص چهره با ماسک برای آن ممکن شود.

 افرادی که ماسک می زنند، به این دلیل که تلفن همراه چهره بدون ماسک را شناسایی کرده است، با مشکل مواجه می شوند. در این بین آن ها مجبور می شوند تا ماسک خود را دربیاورند که خطر بیماری را برای آن ها به همراه دارد. بنابراین این آموزش به آن ها افراد کمک می کند تا بدون نیاز به درآوردن ماسک، قفل تبلت یا گوشی خود را باز کنند.    

در گوشی های قدیمی تر اثر انگشت برای تشخیص حریم خصوصی استفاده می شد اما امروزه این امکان از طریق فیس ایدی به وجود آمده است تا تشخیص چهره حریم خصوصی افراد را تضمین کند. ترفندهایی در گوشی های مختلف به کار گرفته می شود که امکان تشخیص چهره با ماسک را فراهم می کنند. 

ترفندهای تشخیص فیس آیدی با ماسک

ترفندهایی برای تنظیم حریم شخصی گوشی ها وجود دارد که این امکان می دهد تا تشخیص چهره را در آیفون خود تنظیم کنید، به طوری که حتی در صورت استفاده از ماسک هم چهره شما تشخیص داده شود. قبل از اینکه مراحل طی شود، باید توجه داشت که لازم است چندین بار این کار را امتحان کرد و برای تنظیم فیس آیدی موبایل زمانی را در نظر گرفت. در واقع می توان به گوشی آموزش داد که چهره با ماسک را بشناسد. 

برای تنظیم فیس آیدی با ماسک، ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه از قبل چهره شما را بدون ماسک شناسایی می کند. در غیر این صورت باید در وهله اول تنظیم فیس آیدی  بدون ماسک انجام شود. در صورتی که از قبل چهره ثبت شده است، باید به بخش تنظیم فیس آیدی مراجعه کرده و در آنجا یک تصویر جدید برای تنظیم فیس آیدی استفاده شود. برای این کار باید ماسک بر روی بینی زده شود تا چهره به دو نیم تقسیم شود.  

همانطور که به طور معمول تنظیم فیس آیدی انجام می شود، باید چهره در مقابل دوربین چرخیده شود تا در فیس آیدی ثبت شود. باید چند بار این کار انجام شود. لحظه ای که ایفون درخواست می کند، باید به آرامی ماسک را برداشته و به آرامی سر را حرکت داده تا صورت کامل توسط گوشی تشخیص داده شود. پس از پیگیری موفقیت آمیز فرآیند، پیام شناسه تنظیم شده و ظاهر می شود. حالا باید امتحان کرد که چهره با ماسک تشخیص داده می شود.

تنظیم فیس آیدی گوشی با ماسک

نکات تنظیم فیس آیدی

پیشنهاد می شود که فقط نوک بینی پوشانده شود زیرا پوشاندن بیش از حد صورت ممکن است نتیجه معکوس ایجاد کند. ماسک باید از وسط تا شود و همچنین باید آن با دست جلوی صورت گرفته شود تا دقیقا وسط چهره را بپوشاند. بعد از انجام این  مراحل باید به تنظیمات رفته و رمز عبور خود را وارد کنید. در قسمت تنظیمات باید گزینه بازنشانی را انتخاب کرده و فیس آیدی جدید جایگزین قبلی شود. در این صورت مجددا تنظیمات مورد نظر راه اندازی می شوند.

ممکن است که هشداری مبنی بر پوشاندن صورت دریافت شود اما این پیام بعد از چند بار تلاش ناپدید می شود. باید تمام مراحل تنظیم فیس آیدی گوشی با ماسک طی شده و پس از آن صورت به شکل کامل در مقابل دوربین بچرخد. بعد از آن باید صبر کرد تا اولین اسکن صورت انجام شود. بعد از آن اسکن دوم انجام می شود.

در این حین باید ماسک برداشته شود طرف دیگر صورت توسط دوربین شناسایی می شود. هنگامی که اسکن دوم به پایان رسید، باید بتوان قفل آیفون را به هنگام استفاده از ماسک صورت باز کرد. به طور کلی باید تنظیم فیس آیدی بازنشانی شده و طوری تنظیم شود که تشخیص چهره با ماسک برای آن امکان پذیر باشد. نکته مهم این است که در اولین اسکن باید ماسک نصف صورت را بپوشاند.

روش دیگر تنظیم فیس آیدی

در این روش باید به تنظیمات فیس آیدی رفته و بعد از آن یک بار به هنگام تشخیص چهره با ماسک، ماسک در یک طرف صورت گرفته شود. بعد از آن باید ماسک در طرف دیگر صورت گرفته شود. به این صورت تنظیم فیس آیدی گوشی با ماسک انجام می شود. در این حالت قفل صفحه توسط چهره با ماسک باز می شود.

به طور کلی در تنظیم فیس آیدی باید دقت داشت که نباید کل بینی پوشانده شود زیرا در این صورت قابلیت اعتماد گوشی از بین می رود و دیگر چهره قابل تشخیص نیست. برای تنظیم فیس آیدی باید  وقت و حوصله زیادی را به خرج داد زیرا ممکن است لازم باشد تا چندین بار این کار را امتحان کرد تا نتیجه لازم را گرفت.

به هنگام باز کردن قفل گوشی با استفاده از فیس آیدی به هیچ وجه نباید از عینک آفتابی استفاده شود. زیرا چهره مجددا قابل شناسایی نخواهد بود. برای تشخیص چهره با ماسک و عینک آفتابی باید مراحل دیگری هم انجام شود. البته این یکی از مشکلات عمده تنظیم فیس آیدی محسوب می شود که برای رفع آن باید آموزش هایی ارائه شود.

امنیت تنظیم فیس آیدی گوشی با ماسک

به هنگام تنظیم فیس ایدی باید در نظر گرفت که گوشی دارای قابلیت هایی است که در نهایت منجر به تشخیص چهره خواهد شد. گوشی در واقع خطوط فیزیکی صورت را اندازه گرفته و تمام اجزای صورت را تشخیص می دهد. بنابراین در صورتی که به هنگام راه اندازی فیس آیدی اجزای صورت مثل بینی و دهان دیده نشود، برایش گیج کننده خواهد بود.

در این صورت دستگاه دیگر به شناسایی چهره نمی پردازد و از این کار دست می کشد. به همین دلیل گفته می شود که اگر ماسک نیمی از صورت بپوشاند تشخیص چهره توسط ماسک به خوبی انجام می شود. برای این کار باید بخشی از ماسک در مقابل دهان نگه داشته شود. برای راحت تر شدن کار می توان از یک قطعه برای نگه داشتن ماسک از زیر چانه استفاده کرد.

این قطعه ماسک را کاملا محکم در زیر چانه نگه می دارد تا به صورت کامل تا نوک بینی را بپوشاند. قطعه ای که برای نگه داشتن استفاده می شود، باید برای پوست کاملا بی خطر باشد و هیچ گونه آسیبی را به پوست وارد نکند. این کار ممکن است برای برخی از افراد کمی دشوار به نظر برسد اما در صورت یکبار تنظیم فیس آیدی گوشی با ماسک دیگر نیاز به تنظیم مجدد نیست.

تنظیم فیس آیدی موبایل با ماسک و عینک

علاوه بر امکان تنظیم فیس آیدی با ماسک، می توان آن را به گونه ای تنظیم کرد که بتواند عینک دودی را هم شناسایی کند. برای این کار بعد از اینکه ماسک توسط دستگاه در دو طرف صورت تنظیم شد، می توان از عینک هم استفاده کرد. در صورتی که جزئیات چهره کم باشد، گوشی چشم ها را هم مورد توجه قرار می دهد.

تغییرات چهره به ویژه چشم می تواند بر عملکرد فیس آیدی تأثیر مستقیم داشته باشد. به همین دلیل اگر از عینک آفتابی استفاده می شود، ممکن است که قفل گوشی باز نشود. بنابراین تنظیم گوشی باید با عینک انجام شده باشد. در غیر این صورت مشکلاتی به وجود خواهد آمد.. تشخیص فیس آیدی با ماسک به درستی انجام می شود، تنها در صورتی که ماسک به همان صورتی که تنظیم شده است، بر  روی صورت قرار بگیرد.

استفاده از سیستم احراز هویت گوشی می تواند امنیت گوشی را چند برابر کند حتی با وجود ماسک هم سارق نمی تواند قفل گوشی را باز کند. بنابراین پیشنهاد می شود که حتما تنظیم فیس آیدی گوشی با ماسک انجام شود. نیمه صورت که کاملا مشخص است، باعث می شود تا سارق نتواند به راحتی قفل گوشی را باز کند.

Rate this post
اشتراک گذاری