اشتراک گذاری

نحوه تعمیر سنسور اثر انگشت موبایل به چه صورت است؟

سنسور اثر انگشت موبایل بخش بسیار حساس و مهمی است که برخی مواقع به خوبی کار نمی کند. بسته به این که مشکل ایجاد شده به دلیل اختلالات نرم افزاری است یا سخت افزاری، باید برای تعمیر سنسور اثر انگشت موبایل سامسونگ راهکاری را در پیش گرفت.

گوشی های هوشمند از جمله پر کاربرد ترین محصولات این روز های بازار محسوب می شوند. به همین دلیل نیز تولید کنندگان مختلف این محصولات سعی می کنند تا با افزودن برخی مشخصه های جدید تر به این گوشی ها، تنوع و جذابیت شان را برای کاربران موبایل افزایش دهند.

در بین ویژگی های متفاوتی که برند های معروفی همچون اپل و سامسونگ به دستگاه های خود می افزایند، قابلیت سنسور اثر انگشت یکی از برترین مشخصه هایی است که گوشی های هوشمند دارند. در حال حاضر اکثر موبایل های هوشمند جدید به این ویژگی مجهز اند.

اما فینگر تاچ گوشی های هوشمند حساسیت بسیار بالایی دارد و امکان بروز هر گونه مشکلی در این بخش وجود دارد. در نتیجه اگر حسگر اثر انگشت گوشی مورد نظر خراب شد، سوالی که مطرح می شود این است که آیا امکان تعمیر سنسور اثر انگشت وجود دارد یا خیر؟ در ادامه به بررسی دلایل خراب شدن سنسور اثر انگشت در گوشی ها و بررسی نحوه تعمیر حسگر اثر انگشت می پردازیم

چه دلایلی باعث می شود فینگر تاچ اسکرین درست کار نکند؟

در بسیاری از موارد گزارش های زیادی وجود دارد که نشان می دهد این حسگر اثر انگشت در اکثر دستگاه ها به درستی کار نمی کند. از این رو معمولا اثر انگشت کاربر را به درستی شناسایی نمی کند و به عنوان مثال قفل صفحه نمایش گوشی سامسونگ باز نمی شود. اما این مشکل به دلایل متفاوتی ممکن است ایجاد شود. بسته به این که دلیل بروز اختلال ایجاد شده چه چیزی است، راهکار موجود برای تعمیر سنسور اثر انگشت گوشی نیز متفاوت خواهد بود.

برخی از دلایل عدم کارکرد درست فینگر تاچ گوشی

عدم کارکرد درست به دلیل مشکلات سخت افزاری

در بسیاری از موارد ممکن است که سنسور اثر انگشت موبایل شما به دلیل وجود یک ایراد سخت افزاری درست کار نکند. به این معنی که یا خود سنسور آسیب دیده است یا این که بخش بسیار مهمی درون موبایل که ویژگی فینگرتاچ را کنترل می کند آسیب دیده باشد. موارد دیگری مانند آسیب و ضربه به گوشی یا ورود آب به درون آن هم می تواند باعث بروز آسیب های سخت افزاری شود. در نهایت نیاز به تعویض یا تعمیر سنسور اثر انگشت دستگاه وجود دارد.

تشخیص این که مشکل ایجاد شده منشا سخت افزاری دارد یا نرم افزاری اهمیت بسیار زیادی در روند تعمیر حسگر اثر انگشت دستگاه دارد. چرا که مشکلات نرم افزاری به راحتی قابل حل شدن است. اما بروز آسیب های سخت افزاری تنها توسط تعمیرکاران حرفه ای موبایل قابل برطرف شدن است

گزینه ریست فکتوری را امتحان کنید

این راهکار ساده و راحت نیز در بسیاری از موارد نتیجه بخش خواهد بود. در نتیجه می توانید برای رفع ایراد ایجاد شده در عملکرد فینگر تاپ دستگاه، گوشی خود را مجددا به تنظیمات کارخانه بازگردانید تا عملکرد سنسور اثر انگشت دستگاه به حالت اولیه خود بازگردد.

کارکرد نامناسب فینگرتاچ به دلیل مشکلات نرم افزاری

در بسیاری از موارد مشکلات نرم افزاری موجب عدم کارکرد مناسب حسگر اثر انگشت می شوند. در واقع نرم افزار اندرویدی که روی گوشی شما نصب شده است به خوبی عمل نکرده و در نتیجه قادر به تشخیص اثر انگشت کاربر نیست. همین امر نیز منجر می شود تا ویژگی فینگر تاچ گوشی مورد نظر به درستی کار نکند.

خرابی داده های ذخیره شده در حافظه گوشی

عملکرد سنسور اثر انگشت متاثر از داده ای است که در حافظه تلفن ذخیره شده است. شما یک بار اثر انگشت خود را اسکن می کنید و سپس این اسکن در گوشی ذخیره می شود. حال هر بار برای باز کردن قفل صفحه، فینگر تاچ با این داده ها ارتباط برقرار می کند تا قفل را باز کند. اگر این اطلاعات با اسکن اثر انگشت تطابق نداشته باشد، قفل باز نمی شود. از این رو به تعمیر سنسور اثر انگشت دستگاه نیاز است. در این حالت داده های ذخیره شده در گوشی دچار مشکل شده است

تعمیر فینگر تاچ به کمک پاک کردن Cash گوشی

در بسیاری از موارد، وجود مشکلاتی در حافظه پنهان گوشی یا همان پارتیشن های Cash دستگاه می تواند عامل بروز اختلال در عملکرد سنسور اثر انگشت موبایل باشد. برای رفع مشکل کافی است Cash دستگاه را پاک کرده و سپس با استفاده از گزینه ریبوت کردن دستگاه مجددا آن را راه اندازی نمایید. این راه کار ساده نیز در بسیاری از موارد می تواند به صورت کارامدی منجر به تعمیر سنسور اثر انگشت دستگاه شود.

تعمیر سنسور اثر انگشت با به روز رسانی برنامه ها و سیستم عامل دستگاه

همان طور که گفته شد در مواردی ایرادات نرم افزاری موجود به عدم نصب درست برنامه ها و عدم کارکرد درست سیستم عامل گوشی مربوط می شود. در نتیجه این امر نیز شاهد آن هستیم که مشخصه فینگر تاچ گوشی به خوبی کار نمی کند. برای این منظور توصیه می شود یک بار کل برنامه های گوشی را به روز رسانی کنید.

به بخش تنظیمات بروید و در صورت وجود هر گونه گزینه به روز رسانی، آن را فعال کنید. به این ترتیب با به روز رسانی شدن برنامه های دستگاه ممکن است مشکل موجود در سنسور اثر انگشت نیز برطرف شده و دیگر نیازی به تعمیر سنسور اثر انگشت به صورت تخصصی نباشد.

تعمیر سنسور اثر انگشت با به روز رسانی برنامه ها و سیستم عامل دستگاه

همان طور که گفته شد در مواردی ایرادات نرم افزاری موجود به عدم نصب درست برنامه ها و عدم کارکرد درست سیستم عامل گوشی مربوط می شود. در نتیجه این امر نیز شاهد آن هستیم که مشخصه فینگر تاچ گوشی به خوبی کار نمی کند. برای این منظور توصیه می شود یک بار کل برنامه های گوشی را به روز رسانی کنید.

به بخش تنظیمات بروید و در صورت وجود هر گونه گزینه به روز رسانی، آن را فعال کنید. به این ترتیب با به روز رسانی شدن برنامه های دستگاه ممکن است مشکل موجود در سنسور اثر انگشت نیز برطرف شده و دیگر نیازی به تعمیر سنسور اثر انگشت به صورت تخصصی نباشد.

چگونه تشخیص دهیم که ایراد سخت افزاری وجود دارد؟

راهکار های ارائه شده در بالا همگی برای زمانی نتیجه بخش هستند که مشکل منشا نرم افزاری داشته باشد. اما اگر ایراد موجود در سخت افزار دستگاه باشد، چطور باید متوجه آن شویم. اول از همه هر گونه آسیب و ضربه ای که به گوشی وارد شده باشد، می تواند باعث بروز آسیب سخت افزاری به دستگاه شده و در نتیجه در عملکرد سنسور اثر انگشت دستگاه اختلال ایجاد کند. در این صورت قطعا به تعمیر سنسور اثر انگشت موبایل خود نیاز دارید.

در غیر این صورت برای تشخیص ایراد سخت افزاری و نیاز به تعمیر فینگر تاچ دستگاه، باید *#0* را شماره گیری نمایید. با این کار لیستی از عملکرد های مختلف دستگاه شما به نمایش در می آید. در بین موارد موجود گزینه سنسور را انتخاب کرده و سپس از میان سنسور های متفاوت، فینگرتاچ اسکنر را انتخاب نمایید. سپس انگشت خود را روی اسکنر قرار دهید. در این حالت اگر دستگاه قادر به تشخیص اثر انگشت شما نباشد، مشکل موجود زمینه سخت افزاری دارد و در نتیجه به تعمیر سنسور اثر انگشت نیاز است.

تعویض یا تعمیر سنسور اثر انگشت موبایل سامسونگ؟

بعد از تشخیص این که ایراد موجود به دلیل اختلالات سخت افزاری است، باید دستگاه خود را به تعمیر کاران با تجربه و ماهر موبایل بسپارید. در مرکز تخصصی تعمیرات موبایل سامسونگ، تعمیر کاران حرفه ای ما به دقت گوشی مورد نظر را بررسی می کند و با عیب یابی دقیق مشکل موجود را برطرف می نمایند.

در قدم اول در صورت امکان تعمیر سنسور اثر انگشت دستگاه، آن را تعمیر می کنند یا این که در نهایت برخی از قطعات معیوب را تعویض می کنند. در مواردی هم که امکان تعمیر حسگر اثر انگشت وجود ندارد، تعمیرکاران ما در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل، اقدام به تعویض فینگر تاچ موبایل سامسونگ می کنند.

منبع

4.2/5 (4 امتیاز)
اشتراک گذاری