اشتراک گذاری

آموزش فلش تبلت به صورت جامع

در بسیاری از موارد تبلت به دلایل مختلفی از جمله ویروسی شدن، هنگ کردن مکرر و از همه مهم تر فراموش کردن پسورد دستگاه نیاز به فلش کردن دارد. فلش کردن برنامه ها و اطلاعات دستگاه را بازیابی کرده و آن را به حالت اولیه بازمی گرداند.

تبلت ها از جمله گجت های دیجیتالی هستند که کاربرد هایی مابین گوشی تلفن هوشمند همراه و یک لپ تاپ را دارند. روی آن ها طیف وسیعی از برنامه ها نصب می شود و با استفاده از آن ها می توان به صورت راحت تری از پلتفرم های اجتماعی مختلف استفاده کرد.

کاربرد گسترده تبلت ها به دلیل نصب انواع برنامه ها و قابلیت اتصال به اینترنت موجب شده تا این دستگاه ها نیز به مراتب در معرض ویروسی شدن یا دیگر مشکلات نرم افزاری قرار بگیرند. در نتیجه این امر در مواقعی برای تعمیر تبلت نیاز به انجام برخی از تعمیرات نرم افزاری از جمله فلش کردن تبلت یا روت کردن آن است.

اما هر کدام از این فرایند ها به چه صورت انجام می شوند. در این جا می خواهیم در خصوص آموزش فلش تبلت صحبت کنیم و بدانیم که با فلش کردن تبلت چه اتفاقی در دستگاه می افتد. اما برای این منظور بهتر است ابتدا تفاوت بین فلش کردن دستگاه و روت کردن آن را بدانیم.

آموزش فلش تبلت

آموزش فلش تبلت چه تفاوتی با روت کردن تبلت دارد؟

این دو اصطلاح در اکثر موارد همراه با هم هستند. چرا که در واقع هر دوی این فرایند ها بخشی از فرایند مخصوصی است که برای بازیابی سیستم عامل اندروید به کار می روند. اما با این حال تفاوت های جزئی آموزش فلش تبلت را با روت کردن آن متفاوت می کند.

زمانی که از عبارت روت کردن دستگاه استفاده می کنیم، در واقع تنها به یک مشخصه در تبلت یا گوشی دسترسی می یابیم. این بخش به صورت معمول در حالت پیش فرض دستگاه در دسترس کاربران قرار ندارد. اما در مقابل این عملیات، آموزش فلش تبلت قرار دارد.

در آموزش فلش تبلت باید گفت که زمانی که حرف از فلش کردن موبایل و تبلت یا اصطلاحا فلش کردن اندروید میزنیم، منظور بازیابی و تغییر دادن ورژن اندروید دستگاه مورد نظر به حالت اولیه آن است. به زبانی ساده تر، در واقع طی این عمل، دستگاه مورد نظر کاملا به تنظیمات اولیه خود بر می گردد. در مواردی نیز منظور از فلش کردن دستگاه، ارتقا سیستم عامل آن است.

برای انجام فلش کردن تبلت به چه ابزاری نیاز است؟

در خصوص توضیح آموزش فلش تبلت این نکته را ذکر کردیم که فلش کردن در واقع یک فرایند نرم افزاری است و فلش کردن روی نرم افزار تبلت انجام می شود. در نتیجه برای انجام فلش دستگاه، به برنامه ها و فایل های مربوط به دستگاه نیاز است.

برنامه و نرم افزاری که برای انجام فرایند فلش کردن تبلت نیاز است، SB Flash tool نام دارد. در ادامه نیز به فایل ها و درایو های مربوط به دستگاه نیاز است که در صورت نداشتن آن می توان آن ها را از وب سایت شرکت سازنده تبلت به دست آورد.

آموزش فلش کردن تبلت شامل چه فرایند هایی می شود؟

در برخی مواقع که سیستم نرم افزاری تبلت با مشکل مواجه می شود و دستگاه عملکرد درستی ندارد، به فلش کردن تبلت نیاز است. با این کار همان طور که پیش از این نیز گفته شد، برنامه های دستگاه به روز رسانی شده و کاملا به حال اولیه باز می گردند.

برای ارائه شرح کامل و جامعی از فرایند های که در آموزش فلش تبلت طی می شود باید گفت که قدم اول بررسی دقیق دستگاه است. برای این کار ابتدا تبلت مورد نظر از طریق کابل مخصوص آن به کامپیوتر یا باکس فلش متصل می شود.

در ادامه کار، فایلی که مخصوص فلش کردن دستگاه مورد نظر است انتخاب می شود. این فایل بر اساس نوع و مدل هر تبلت متفاوت خواهد بود. در ادامه آموزش فلش تبلت، باید این نکته را در نظر گرفت که هر فایل فلشی تنظیماتی مخصوص به خود را دارد که با توجه به آن فرایند فلش کردن پیش می رود.

بعد از انجام این تنظیمات ( برای مثال تعیین پاک شدن یا پاک نشدن اطلاعاتی که روی تبلت وجود دارد ) وارد ادامه کار می شویم. بعد از انجام تمامی تنظیمات لازم، استارت فلش کردن تبلت را می زنیم تا برنامه مربوطه کار فلش کردن تبلت را انجام دهد.

در چه مواردی نیاز به فلش کردن تبلت وجود دارد؟

دلایل و عوامل متعددی می تواند باعث شود که تعمیرکار تبلت شما تصمیم به فلش کردن دستگاه بگیرد. یکی از شایع ترین دلایلی که یک تبلت نیاز به فلش شدن دارد، قفل شدن دستگاه به دلیل فراموش کردن رمز ورود به آن است.

در دیگر موارد نیز ممکن است دستگاه شما بسیار کند عمل کند یا به دلیل ویروسی شدن، عملکرد درستی نداشته باشد و دائما هنگ کند. علاوه بر این ها نیز خاموش شدن ناگهانی تبلت در حین کار در مواردی می تواند به دلایل ایرادات نرم افزاری بوده و در نتیجه نیاز به فلش تبلت باشد. همه این موارد نشان دهنده اهمیت اموزش فلش تبلت هستند.

آیا همیشه با فلش کردن دستگاه، اطلاعات روی آن پاک می شود؟

برخی بر این باورند که همیشه با فلش کردن دستگاه، کلیه اطلاعات و برنامه های نصب شده روی آن حذف می شود و دستگاه کاملا به حالت اولیه خود بازمی گردد. این واقعیت درست است و یکی از مواردی است که در اموزش فلش تبلت نیز به آن اشاره کردیم.

اما با این حال، برخی از انواع فایل های فلش کردن گوشی ها نیز وجود دارند که در بخش تنظیمات آن ها می توان گزینه عدم پاک شدن اطلاعات را انتخاب کرد. علاوه بر این، برخی از این برنامه های و فایل های فلش کردن که در فرایند آموزش فلش تبلت مورد استفاده قرار می گیرند، تنها موجب به روز رسانی برنامه ها شده و آن ها را حذف نمی کنند.

در نتیجه به صورت کلی طی در توضیح آموزش فلش کردن تبلت باید این نکته را در نظر داشت که فلش کردن دستگاه یا به صورت کامل انجام شده و کلیه برنامه ها و اطلاعات آن حذف خواهد شد. در مقابل نیز در مواردی فلش کردن تنها برای به روز رسانی و ارتقا سیستم انجام می شود و به این ترتیب برنامه ها و اطلاعات روی آن پاک نمی شود.

فلش تبلت را به تعمیرکار ماهر تبلت بسپارید

در نهایت توصیه ای که در خصوص فلش کردن دستگاه می شود، توجه به مهارت و تخصص فردی است که این کار را انجام می دهد. بهتر است فرد مورد نظر به خوبی از تمامی مراحل آموزش فلش تبلت مطلع باشد و آموزش های لازم را پشت سر گذاشته باشد. چرا که در غیر این صورت می تواند منجر به آسیب رسیدن به دستگاه شما شود.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری