اشتراک گذاری

آیا فلش کردن برای گوشی مضر است؟!

فلش کردن گوشی از جمله اقداماتی ست که احتمالا بسیاری از شما عزیزان حداقل برای یک بار مجبور به انجام آن شده اید، این پروسه شباهت بسیاری به عوض کردن ویندوز در کامپیوترها دارد، چرا که کاربران می بایست سیستم عامل فعال در گوشی موبایل خود را حدف و مجددا اقدام به نصب آن کنند. با فلش نمودن گوشی کاربر میتواند تمام فایل های خود را دوباره در گوشی خود جایگزین نموده و مشکلات پیش آمده در سیستم عامل را حل کند.

فلش کردن دستگاه معمولا در مواقعی انجام میشود که مشکلات به وقوع پیوسته در سیستم عامل موبایل به قدری ست که امکان حل و رفع آن وجود ندارد. در واقع این گزینه به عنوان آخرید راهکار مورد استفاده قرار میگیرد. به همین دلیل بسیاری از افراد بر این باورند که فلش کردن موبایل با ضررهایی برای دستگاه همراه خواهد بود. در این پست قصد داریم به طور کامل به بررسی این موضوع بپردازیم. چنانچه مشکلات موجود در سیستم عامل گوشی شما را به فکر فلش کردن آن انداخته است، پیشنهاد میشود مطلب پیش رو را به دقت مطالعه نمایید.

فلش کردن گوشی

فلش کردن گوشی ضرر دارد یا نه ؟

فلش کردن گوشی همانطور که اشاره شد، حذف کامل سیستم عامل و محتویات موجود در آن و نصب مجدد آن هاست. به طور کلی کاربران در انجام چنین پروسه ای محدودیت ندارند و میتوانند به هر تعداد که لازم دانستند آن را به انجام برسانند. در جواب به پرسش مطرح شده نمیتوان ضرر یا زیانی را به هنگام فلش موبایل متوجه گوشی تلفن همراه دانست. 

از این رو لازم است اشاره کنیم که انجام گیری این فرایند برای دستگاه هیچ گونه ضرری ندارد. البته توجه به این نکته ضرورت دارد که در برخی برند های تلفن همراه امکان دان گرید وجود ندارد. در واقع کاربر نمیتواند نسخه ی پایین تر و قدیمی تر از سیستم عامل حال حاضر و فعال را در دیوایس خود نصب کند. نتیجه ی چنین کاری خاموش شدن تلفن همراه است.

همچنین ذکر این نکته ضرورت دارد که در چنین پروسه ای کلیه ی اپلیکیشن ها و اطلاعات شخصی و ضروری کاربر به طور کامل از روی دستگاه حذف میشوند و امکان بازیابی آن ها وجود ندارد. همانطور که گفته شد ضرر و زیانی دستگاه فلش شده را تهدید نمیکند اما آن چه در نظر داشتن آن ضرورت دارد، انجام گیری صحیح و بی خطای این فرایند است. کاربران لازم است بدانند که در صورت بروز هر خطایی در روند نصب رام، دستگاه شان با مشکل جدی تری نظیر بریک شدن، بروز خطا در آنتن دهی، عدم اتصال به بلوتوث یا وای فای و… مواجه خواهد شد.

این مقاله را از دست ندهید : رفع ایراد مشکل باطری موبایل

نکات کلیدی در فلش کردن موبایل

از آن جا که فلش کردن گوشی نیازمند دقت ویژه است لازم دانستیم اشاره کنیم که در انجام مراحل آن حتما از درایو های نرم افزاری هماهنگ با گوشی خود استفاده کنید. اگر تخصص این کار را ندارید حتما از تعمیرکار موبایل سامسونگ کمک بگیرید زیرا انجام این کار توسط خود شما یا اشخاصی که تخصصی در تعمیرات موبایل ندارند آسیب های جبران ناپذیری به تلفن همراه وارد خواهد نمود.

در صورت عدم هماهنگی ممکن است فلش شدن تلفن همراه با مشکل مواجه شود و یا حتی بریک شود. همچنین توجه داشته باشید که رام دانلود شده با گوشی شما هماهنگ باشد. تا زمانی که فلش شدن موبایل شما به انتها نرسیده است، برنامه ی جدیدی را باز نکنید. گاهی باز نمودن برنامه های جدید میتواند به هنگ کردن گوشی موبایل سامسونگ در هنگام انجام این پروسه منجر شود که مشکلات متعددی را به همراه دارد.

نمایندگی گوشی سامسونگ

فروش و تعمیر انواع گوشی موبایل سامسونگ از تخصصی ترین و اصلی ترین خدماتی ست که نمایندگی گوشی سامسونگ به مشتریان و کاربران خود در سراسر کشور ارائه میدهد. این نمایندگی در شعب متعددی به فعالیت میپردازد. در تمامی شعب این نمایندگی، تمرکز بر حوزه ی خدمات پس از فروش قرار دارد و این سرویس ها با جدیت بسیار بالایی دنبال میشود. چنین خدماتی تنها با تکیه بر دانش و تجربه ی بالای متخصصین و برخورداری از لوازم و قطعات اورجینال این برند امکان پذیر است.

نمایندگی samsung، برای اطمینان بالای کاربران خود، تمامی خدمات خود را چه در حوزه ی فروش و چه در زمینه ی تعمیر به صورت گارانتی شده و به همراه ضمانت نامه ی کتبی ارائه میدهد. کلیه ی سرویس های پشتیبانی و تعمیر به واسطه ی برخورداری این نمایندگی از بالاترین سطح از امکانات در سریع ترین زمان ممکن به انجام خواهد رسید.

Rate this post
اشتراک گذاری