اشتراک گذاری

چرا موبایل سامسونگ هنگ می کند؟

گوشی های موبایل که بدون شک به یکی از پرکاربرد ترین و ضروری ترین وسایل شخصی بدل شده اند، تمامی اطلاعات، ویدیوها و تصاویر کاربران را در خود جای دادند و همین امر به اهمیت هر چه بیشتر این وسیله افزوده است و بروز مشکل در گوشی های موبایل را با دردسرهای فراوانی همراه ساخته است. یکی از همین مشکلات که موضوع صحبت امروز ما نیز هست، مشکل هنگ کردن موبایل سامسونگ است که ممکن است دلایل نرم افزاری و سخت افزاری بسیاری به همراه داشته باشد. شاید شما گاها متوجه کندی سرعت عملکرد گوشی موبایل سامسونگ خود شده باشید. ما اینجاییم تا علت های اصلی این مشکل و راه های جبران و برطرف ساختن آن را مورد بررسی قرار دهیم.

هنگ کردن موبایل سامسونگ

هنگ کردن موبایل سامسونگ

از اصلی ترین دلایل هنگ کردن موبایل سامسونگ را میتوان آلودگی فضای دستگاه به ویروس های متعدد دانست. ویروس های عملکرد گوشی موبایل را مستقیما نشانه میگیرند و فشار بسیار زیادی را به پردازنده ی آن تحمیل میکند که این امر هم موجب داغ شدن موبایل و هم کندی سرعت عملکرد نرم افزاری و گاها سخت افزاری آن میشود.

از دیگر دلایل اصلی بروز این مشکل میتوان نفوذ بدافزارهای مخرب را نام برد. این بد افزارها نیز با عملکردی مشابه ویروس ها میتوانند اختلالاتی نظیر انجماد یا هنگی گوشی موبایل را به همراه داشته باشند. لذا با دانلود آنتی ویروس حرفه ای و معتبر میتوان تا حدود زیادی از بروز چنین مشکلی جلوگیری به عمل آورد.

علاوه بر موارد مذکور عواملی نظیر پر شدن فضای موبایل، اجرای همزمان برنامه های سنگین، استفاده از اپلیکیشن های سنگین و غیر ضروری، استفاده از لوازم جانبی تقلبی و بی کیفیت، بی توجهی نسبت به آپدیت سیستم عامل و … میتواند از دلایل مستقیم کاهش سرت عملکرد گوشی موبایل سامسونگ باشد.

راهکارهای جلوگیری از هنگ کردن موبایل سامسونگ

استفاده از موبایل های با کیفیت

اولین و موثرترین راه کار مقابله با هنگ کردن موبایل سامسونگ ، استفاده از گوشی های موبایل با کیفیتِ میان رده و بالا رده است. این واقعیت وجود دارد که گوشی های پایین رده بیشتر در معرض بروز مشکلاتی از این دست هستند. این گوشی ها به هنگام نصب نرم افزار و بازی های مختلف با کاهش عملکرد سرعت بیشتر مواجه میشوند.

تا حد امکان برنامه های فعال در پس زمینه را ببندید

باز نگه داشتن برنامه ی پس زمینه همواره یکی از اصلی ترین دلایل هنگ کردن گوشی سامسونگ است. بی توجهی نسبت به این امر فشار زیادی را به گوشی موبایل تحمیل میکند که نتیجه ای جز هنگ کردن به همراه ندارد. از این رو توصیه میشود تا حد امکان از باز نگه داشتن برنامه های موجود در پس زمینه اجتناب کنید.

میزان حافظه ی رم دستگاه را حداقل 40 درصد خالی نگه دارید

از آن جا که پر بودن فضای رم یکی از اصلی ترین دلایل هنگ کردن موبایل سامسونگ و هر گوشی تلفن همراه دیگری است، یکی از مهم ترین توصیه های کارشناسان و متخصصان نمایندگی تعمیرات موبایل، خالی نگه داشتن فضای موبایل به میزان حداقل 40 درصد است. خالی بودن این فضا فشار بسیار کمتری را به پردازنده ی دستگاه تحمیل میکند و از کندی عملکرد موبایل به میزان قابل توجهی می کاهد.

نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ یکی از تخصصی ترین و جامع ترین مراکز ارائه ی سرویس های پشتیبانی و تعمیر است که با تکیه بر مهارت کارشناسان خود، تخصص و تجربه ی کادر تعمیر، امکانات و تجهیزات به روزی که در دست دارد، توانسته است بالاترین سطح از خدمات و سرویس های پشتیبانی و تعمیر را در اختیار کلیه ی کاربران و دارندگان انواع گوشی های موبایل سامسونگ قرار دهد.

نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ ، ضمن تعهد به اجرای تمامی اصولِ مشتری‌مدار، خود را ملزم به ارائه‌ی بهترین سطحی کیفی خدمات می‌داند. کادر فنی این مرکز در راستای رسیدن به این اهداف، در تلاش است تا ضمن ارتقاء سطح کیفی خدمات، تمامی سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ را با گارانتی ارائه نماید.

Rate this post
اشتراک گذاری