اشتراک گذاری

آموزش حذف تبلیغات در گوشی‌ و تبلت شیائومی

گوشی و تبلت های برند شیائومی در حال حاضر سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده اند، چرا که این کمپانی با معرفی گوشی هایی با کیفیت و در عین حال مقرون به صرفه توانسته مشتریان بسیار زیادی را جذب کند. با این حال یکی از مشکلاتی که کاربران تبلت و گوشی های شیائومی دارند، تبلیغات دردسرساز روی این دستگاه هاست. حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی ضرورت زیادی دارد. این تبلیغات غیر ضروری و مزاحم ممکن است در فولدرها و اپلیکیشن های مختلف گوشی مشاهده شود.

این تبلیغات در واقع باگ رابط کاربری  MIUI گوشی های شیائومی است. نکته منفی تبلیغات نمایش داده شده در گوشی و تبلت های شیائومی این است که برخی از این تبلیغات از نظر محتوا نیز مناسب نیستند و برای مثال اگر تبلت در دسترس کودکان خانواده باشد، قطعا ظاهر شدن این تبلیغات مناسب نیست. شیائومی از طریق اعمال کردن این تبلیغات در تبلت و گوشی های خود بخشی از هزینه های تولید را کم کرده و به  همین دلیل قیمت ها را پایین تر نگه می دارد.

با استفاده از یک سری تنظیمات و راه حل ها که خود کمپانی شیائومی آن را امکان پذیر کرده می توان این تبلیغات را حذف کرد. در ادامه با روش های حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی بیشتر آشنا می شویم. در صورت بروز هر گونه مشکل با تکنسین های  تعمیر تبلت شیائومی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی

حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی در بخش های مختلف

برای حذف کردن تبلیغات هم در گوشی و هم در تبلت های شیائومی باید به سراغ تنظیمات بخش های مختلف دستگاه رفت. با اعمال یک سری تنظیمات در قسمت های زیر می توان از شر این تبلیغ های مزاحم در گوشی شیائومی خلاص شد:

 • حذف مجوز برنامه MSA
 • قسمت Ad service را غیر فعال کنید.
 • حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی در برنامه موزیک
 • حذف کردن تبلیغات قسمت Mi File Manager
 • حذف کردن تبلیغات در قسمت Downloads
 • حذف کردن تبلیغات در قسمت Security گوشی
 • تبلیغات بخش Get Apps را حذف کنید.
 • حذف کردن تبلیغات در بخش مرورگر Mi

اگر به ترتیب تمامی بخش های گفته شده را دنبال کرده و تنظیمات را انجام دهید می توان از تبلیغات دردسر ساز شیائومی راحت شد. در ادامه مراحل انجام هر یک از این تنظیمات را بررسی می کنیم.

1. حذف مجوز برنامه MSA

MSA که مخفف MIUI System Ads است، قسمت اختصاصی در رابط کاربری شیائومی است که تبلیغات دستگاه را مدیریت می کند. بنابراین یکی از کارهایی که می توان برای حذف تبلیغات در گوشی‌ و تبلت شیائومی انجام داد، غیر فعال کردن این قسمت است.

با این کار قسمت زیادی از تبلیغات غیر فعال می شوند. برای این که بتوان این تنظیمات را غیر فعال کرد باید ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی شد و در آنجا قسمت Passwords & Security را انتخاب کنید. برای غیر فعال کردن MSA کافی است در انتهای صفحه تیک این برنامه را در بخش Authorization & Revocation بردارید. به این ترتیب با غیر فعال شدن این برنامه بخش زیادی از تبلیغات گوشی و تبلت شیائومی حذف می شود.

2. غیرفعال کردن Ad service

Ad service سرویسی در گوشی شیائومی است که به ازای اطلاعاتی که در گوشی جمع آوری می کند و متناسب با آن اطلاعات یک سری تبلیغات مرتبط با آنها را نمایش می دهد. به این مورد تبلیغات شخصی سازی شده گفته می شود. بنابراین یکی دیگر از کارهایی که می توان برای حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی انجام داد، غیر فعال کردن این سرویس است.

 • برای این که بتوان این سرویس را خاموش کرد باید باز هم در بخش تنظیمات گوشی، قسمت Passwords & Security را انتخاب کرده و در صفحه ای که در ادامه باز می شود قسمت Privacy را انتخاب کنید.
 • در لیست این بخش گزینه Ad service را انتخاب کرده و در آنجا تیک گزینه Personalized ad recommendations را بردارید.
 • به این ترتیب شما تبلیغات شخصی سازی شده گوشی را نیز حذف خواهید کرد.

3. حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی در برنامه موزیک

قسمت دیگری که باید با انجام یک سری تنظیمات تبلیغات آن را غیر فعال کنید، برنامه موزیک است. در این برنامه نیز همیشه یک سری تبلیغات نمایش داده می شود. با ورود به برنامه موزیک و غیر فعال کردن تبلیغات آن می توان از این نوتیفیکیشن های مزاحم راحت شد.

 • برای حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی در این بخش باید برنامه موزیک را باز کرده و در منوی این برنامه وارد بخش تنظیمات شوید.
 • حالا در این قسمت روی گزینه Advanced Settings بزنید.
 • در آن بخش تیک گزینه های Show online recommendations on startup، show ads و Personalized recommendations را بردارید تا تبلیغات این بخش نیز غیر فعال شود.
حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی در برنامه موزیک

4. حذف کردن تبلیغات قسمت Mi File Manager

در بخش فایل منیجر هم یک سری تبلیغات مزاحم نمایش داده می شود که قطعا اکثر کاربران تمایل دارند با حذف آنها از شر این تبلیغات راحت شوند.

 • برای حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی در این قسمت باید ابتدا وارد برنامه مدیریت فایل شده و از منوی کشویی این بخش قسمت تنظیمات را انتخاب کنید.
 • حال در لیست نمایش داده شده گزینه About را انتخاب کنید.
 • در ادامه در صفحه ای که باز می شود تیک گزینه Recommendations را بردارید تا تبلیغات این بخش غیر فعال شود.
حذف کردن تبلیغات قسمت Mi File Manager

این مقاله را از دست ندهید: دلیل نشان ندادن تاریخچه تماس اندروید

5. از بین بردن تبلیغات در قسمت Downloads

قسمت دانلود بخشی است که می توان به فایل های دانلود شده دسترسی یافت. این قسمت نیز یک سری تبلیغات اضافی و دردسرساز دارد که باید آنها را غیر فعال کرد.

 • برای حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی باید برنامه دانلود را باز کرد و در آن قسمت روی سه نقطه سمت راست رفت و گزینه تنظیمات را انتخاب کرد.
 • در این بخش تیک گزینه Show recommended content را بردارید تا به این ترتیب تبلیغات این بخش هم غیر فعال شود.
از بین بردن تبلیغات در قسمت Downloads

6. پاک کردن تبلیغات در قسمت Security گوشی

برای حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی در مرحله بعدی باید به سراغ بخش Security دستگاه رفت. در این بخش هم تبلیغات مزاحمی وجود دارد که باید آنها را غیر فعال کرد.

 • برای این منظور باید بخش Security را انتخاب کرده و در آن بخش با رفتن روی آیکون چرخ دنده، در صفحه ای که باز می شود تیک گزینه Receive Recommendations را برداشت تا تبلیغات این بخش هم غیر فعال شود.
 • برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با تکنسین های تعمیر موبایل شیائومی تماس بگیرید.
پاک کردن تبلیغات در قسمت Security گوشی

7. حذف تبلیغات بخش Get Apps

هنوز چند مرحله دیگر برای حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی وجود دارد. قدم بعدی حذف تبلیغات بخش Get Apps است.

 • برای این منظور باید وارد بخش تنظیمات گوشی شوید.
 • در ادامه قسمت Password and Security و بعد از آن Authorization and Revocation را انتخاب کرد.
 • در این قسمت باید گزینه رو به روی بخش Get Apps را روی حالت غیر فعال قرار داد تا به این ترتیب تبلیغات گوشی و تبلت در این قسمت هم غیر فعال شود.
حذف تبلیغات بخش Get Apps

این مطلب خواندنی را از دست ندهید: گیر کردن تبلت روی لوگو

8. حذف کردن تبلیغات در بخش مرورگر Mi

در مرورگر Mi هم یک سری تبلیغات مزاحم وجود دارد که باید برای حذف تبلیغات در گوشی و تبلت شیائومی این بخش را هم تنظیم کرد.

 • برای این منظور باید تنظیمات مرورگر را باز کرده و قسمت Privacy & security را انتخاب کنید.
 • در این بخش باید Personalized service را روی حالت غیر فعال قرار داد تا تبلیغات این بخش هم حذف و غیر فعال شود.
5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری