اشتراک گذاری

تشخیص کابل شارژ و شارژر تقلبی سامسونگ از اصل

سامسونگ یکی از محبوب‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان است و سالانه میلیون‌ها دستگاه از گوشی‌های این برند در سراسر جهان فروخته می‌شود. ممکن است ما از یک سال تا چند سال، از یک مدل گوشی استفاده کنیم و به طبع باید توسط شارژری که در داخل جعبه دستگاه قرار دارد، آن را شارژ کنیم. اما وقتی شارژر گوشی شما خراب می‌شود، ناچار به خرید یک شارژر جدید هستید. اینجاست که با مشکل بزرگ «شارژرهای تقلبی» روبرو می‌شوید. اما نگران نباشید، ما با ارائه راه‌های تشخیص کابل شارژ و شارژر تقلبی سامسونگ از اصل ، شما را برای خرید یک شارژر اصل سامسونگ بیمه می‌کنیم.

شارژر تقلبی سامسونگ

سه تفاوت شارژر اصل و شارژر تقلبی سامسونگ

نکات کوچکی وجود دارد که به تشخیص شارژر تقلبی سامسونگ از اصل کمک می‌کند. در زیر می‌توانید با در نظر گرفتن این موارد، در خرید یک شارژر جدید دقت کنید تا گرفتار صدها مدل شارژر تقلبی موجود در بازار نشوید.

اول از هرچیزی به لوگوی روی شارژر خود دقت کنید. حرف A که دومین حرف سامسونگ است، در شارژر تقلبی ضخیم‌تر است. معمولاً باید تمام حرف‌های عبارت سامسونگ از ضخامت یکسانی برخوردار باشند.

نوشته‌های چاپ شده روی شارژر را بررسی کنید. اگر عبارت Made in China در بخش پشتی آن نوشته شده بود، آن یک شارژر کپی است. همچنین در پشت نسخه کپی آن عبارت A+ نیز دیده می‌شود.

به پایه‌های شارژر نگاه کنید. پایین و بالای پین‌ها در مدل تقلبی یکسان است. اما در شارژر اصل سامسونگ پایه‌ی این پین‌ها برآمدگی بیشتری دارد.

از کجا بفهمیم کابل شارژر سامسونگ اصل است ؟

اما بعد از بررسی نکاتی در مورد تشخیص شارژر تقلبی سامسونگ از اصل آن، اکنون باید به خود کابل نیز دقت کرد. چرا که کابل شارژ نیز وظیفه‌ی انتقال نیرو از شارژر به گوشی را دارد و تقلبی بودن آن نه تنها باعث کند‌تر شارژ شدن گوشی شما می‌شود، بلکه ممکن است به باتری گوشی نیز آسیب برساند. کابل شارژ تقلبی رنگ تیره‌تری نسبت به کابل اصل دارد. علاوه بر این طول آن نیز کمی بیشتر است. دیگر راه تشخیص اصل بودن آن از تقلبی، بررسی مدت زمان شارژ گوشی است. اگر از اصل بودن شارژر خود مطمئن هستید، دیرتر شارژ شدن گوشی می‌تواند یکی از عواملی باشد که تقلبی بودن کابل شارژر را نشان می‌دهد.

منبع

Rate this post
اشتراک گذاری