اشتراک گذاری

کالبد شکافی آیپد پرو 2021

مانند هر محصول دیگر اپل، نوبت به کالبد شکافی آیپد پرو 2021  رسیده است. اما قبل از بررسی تغییرات و آنچه که در پشت نمایشگر غول جدید اپل منتشر شده است، بهتر است کمی به ویژگی ها و تفاوت های اعلام شده از سوی اپل در تبلت جدید بپردازیم. آیپد پرو 2021 با همراهی تراشه جدید اپل یعنی M1 به بازار ارائه شد. به جرات می توان گفت که iPad Pro 2021 چیزی از یک کامپیوتر کم ندارد. نسل جدید صفحه نمایش اپل با فناوری Mini LED تغییر دیگری بود که با همراهی نمایشگر های Liquid Retina XDR امکان پذیر شد.

بدون شک، این تغییر یکی از بهترین تصمیمات اپل بوده است، زیرا کیفیت تصویر با جزئیات بیشتر و رنگ واقعی تر خیره کننده است. اینترنت 5G فوق سریع، پشتیبانی از پورت تاندربولت، قابلیت Center Stage در دوربین جلو بار دیگر آیپد پرو 2021 را به گزینه ای هیجان انگیز تبدیل کرده است. سایت معتبر ifixit به عنوان یکی از معتبرترین رسانه ها در زمینه تعمیر و بررسی دقیق محصولات الکترونیک، ویدئویی در رابطه با کالبد شکافی آیپد پرو 2021 منتشر کرده است که درک بهتر تفاوت های این محصول را میسر می کند. در این مقاله به بررسی ویدیو کالبد شکافی iPad Pro 2021  به همراه تصاویر انتخابی از این ویدئو می پردازیم.

کالبد شکافی آیپد پرو 2021

مشاهده اولین تغییرات در کالبد شکافی آیپد پرو 2021

به نظر می رسد مراحل باز کردن تبلت اپل، آیپد پرو 2021 ، تغییر آنچنانی نداشته است. برای باز کردن تبلت به همان تجهیزات قدیمی نیاز دارید که خبر از عدم تغییر در شاسی دستگاه می دهد. مانند همیشه سه کابل، نمایشگر و تجهیزات متصل به آن (مشخصاً دوربین جلو) را به برد اصلی (Logic Board) متصل می کند. با جدا شدن کامل نمایشگر، در نگاهی اجمالی تغییر خاصی مشاهده نخواهید کرد. اما با کمی دقت متوجه آنتن های 5G در اطراف بدنه می شوید. 

بیشتر بخوانید: آیپد پرو 11 اینچی اپل با صفحه نمایش OLED

کالبدشکافی iPad Pro 2021

جزئیات بیشتر در مورد قطعات iPad Pro 2021

در ادامه  کالبد شکافی آیپد پرو 2021، iFixit به سراغ دوربین جلو متفاوت اپل می رود که از قابلیت Center Stage و فناوری هوش مصنوعی استفاده می کند و در نتیجه با استفاده از خاصیت یادگیری تراشه M1 و دوربین اولترا واید جلو، در صورت حرکت سوژه دوربین به دنبال آن حرکت خواهد کرد. این تغییر چشمگیر دوربین که کار را برای کاربران در تماس های ویدئویی و شبکه های اجتماعی راحت می کند، به واسطه تراشه جدید اپل M1 ممکن شده است که این بار در زیر خمیر حرارتی قرار گرفته است. اما در طرف دیگر باتری دو سلولی 40.33 Wh اپل جدید اپل در جای همیشگی خود قرار دارد.  

کالبدشکافی تبلت اپل 2021

تفاوت های بزرگ در نمایشگر اپل

اما شاید هیجان انگیزترین بخش کالبد شکافی آیپد پرو 2021  نمایشگر جدید اپل است. ifixit موفق به جدا کردن پنل LCD از لایه انتشار دهنده نور شده است و با استفاده از میکروسکوپ تصاویری را از چینش Mini LED های نمایشگر منتشر کرده است. براساس این تصاویر ال ای دی ها در مربع های کوچک (نواحی دیمر) کنار هم قرار گرفته اند. تبلت اپل با قابلیت کنترل جداگانه LED  ها توانسته است عمق رنگ مشکی را در تصاویر خود بهبود بخشد. در مجموع تعداد 2596  منطقه دیمر با 4  ال دی دی در هر منطقه  در این نمایشگر بکار رفته است. تعداد کل LED ها به بیش از 10000 عدد می رسد. حال آنکه در نسل های قبلی از یک نوار LED در یکی از طرفین استفاده می شده است.  قطر نمایشگر اپل کمی کمتر از نیم میلیمتر بیشتر شده است اما مسئله اصلی وزن آن است که نسبت به نسل قبلی بیشتر شده است. 

بیشتر بخوانید: بهترین تبلت های 2021

کالبد شکافی آیپد پرو 2021
کالبدشکافی تبلت اپل 2021
Rate this post
اشتراک گذاری