اشتراک گذاری

تعمیر بیس باند آیفون

خطای no service در گوشی های هوشمند دلایل متعددی دارد. اما نمایش این کد در آیفون، معمولا نشان دهنده خرابی بخشی به نام بیس باند است. در چنین شرایطی اگر ایراد از اپراتور سیمکارت و یا خرابی دیگر بخش ها و مشکلات نرم افزاری نباشد، باید اقدام به تعمیر بیس باند آیفون کنید. اما این کار چطور انجام می شود

شما نمی توانید بیس باند را تعمیر کنید چون برای این کار باید گوشی را باز کنید و نیاز به تجهیزات تخصصی دارید. بنابراین همکاران ما در نمایندگی تعمیر موبایل اپل مرکز سخت افزار ایران، آماده اند تا ضمن عیب یابی گوشی هنگام قطع شدن آنتن، بیس باند را بررسی و ترمیم یا تعویض کنند. در ادامه مقاله پیش رو، نکاتی را در مورد نحوه تعمیر بیس باند گوشی apple و اقدامات موثر در رفع مشکل no service به شما ارائه می دهیم.

تعمیر بیس باند آیفون

هزینه تعمیر بیس باند آیفون چقدر است؟

با توجه به گران بودن تعمیرات گوشی های اپل، احتمالا این سوال برایتان پیش آمده که تعمیر بیس باند آیفون چقدر هزینه دارد. تا زمانی که گوشی و بیس باند بررسی نشوند، نمی توان پاسخ روشنی به این سوال داد. بیس باند، در ارتباط با آنتن دهی گوشی کار می کند و با برد هم در ارتباط است.

بنابراین ممکن است تنها بحث خرابی این قطعه مطرح نباشد و اجزای دیگری هم آسیب دیده باشند. پس از عیب یابی گوشی و تعیین شدت خرابی بیس باند، تکنسین تعمیر موبایل اپل تصمیم می گیرد که آن را ترمیم کرده و یا تعویض نماید. تعمیر بیس باند آیفون در مقایسه با تعویض این قطعه، ارزان تر است. چراکه در صورت نیاز به تعویض بیس باند، باید قیمت قطعه جدید را هم به هزینه نهایی اضافه کنید.

آموزش تعمیر بیس باند موبایل اپل

آموزش تعمیر بیس باند موبایل اپل

اگر پیغام no service را در گوشی آیفون خود مشاهده کردید، پیش از این که به فکر تعمیر بیس باند موبایل apple باشید، بد نیست اقدامات زیر را انجام دهید. حتی اگر مشکل برطرف نشود، مطمئن می شوید که ایراد  از بیس باند است و بهتر برای ترمیم آن برنامه ریزی می کنید.

خاموش و روشن کردن گوشی

بهترین کار زمانی که گوشی آنتن نمی دهد و سیمکارت را شناسایی نمی کند، خاموش و روشن کردن آن است. ممکن است هیچ ایراد خاصی وجود نداشته باشد و تنها یک ناهماهنگی نرم افزاری، مانع از سرویس دهی گوشی شده باشد. پس گوشی تان را خاموش و روشن کنید و اگر همچنان پیغام no service را دیدید، اقدامات بعدی را انجام دهید.

چک کردن اپراتور

 در برخی موارد برای رفع مشکل no service نیازی به تعمیر بیس باند آیفون نیست. مثلا وقتی که اپراتور شبکه مشکل داشته باشد. در این صورت دیگر کاربران هم با چنین پیغامی در نمایشگر موبایل خود مواجه می شوند و راهی نیست جز این که صبر کنید تا خود اپراتور مسئله را حل کند.

بروزرسانی سیستم عامل

پیش از این که برای تعمیر بیس باند گوشی اپل به تعمیرگاه مراجعه کنید، سری به سیستم عامل بزنید. گاهی بروز نبودن آی او اس، مشکلاتی را در عملکرد گوشی ایجاد می کند که یکی از آنها قطع شدن آنتن است.

جایگذاری مجدد سیمکارت

گاهی تعمیرکار قبل از تعمیر بیس باند آیفون اپل، سیمکارت را جابجا می کند. یک تکنسین ماهر و باتجربه به خوبی می داند که آنتن ندادن موبایل همیشه ناشی از خرابی بیس باند نیست و ممکن است سیم کارت بد جا گرفته باشد. حتی می توانید قبل از مراجعه به تعمیرگاه، خودتان سیمکارت را بیرون آورده و مجددا جاگذاری کنید.

نحوه تعمیر بیس باند آیفون iphone

برای تعمیر بیس باند آیفون، معمولا خازن های این قطعه را تعویض می کنند. به این دلیل که در اغلب موارد، سوختن خازن ها باعث از کار افتادن بیس باند و بروز مشکلاتی در آنتن دهی گوشی می شود.

البته اقدامات دیگری همچون ترمیم کریستال بیس باند، ترمیم یا تعویض آی سی تغذیه، تعمیر و تعویض سی پی یو و ترمیم RF هم در راستای تعمیر این قطعه انجام می شوند. معمولا پس از تعمیر بیس باند و تعویض اجزای آسیب دیده آن، مشکل این قطعه برطرف شده و پیغام no service هم از بین می رود. در غیر این صورت، تعمیرکار بیس باند را نمونه جدید و البته اورجینال جایگزین می کند تا مشکل به صورت ریشه ای برطرف شود.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری