اشتراک گذاری

کدهای مخفی آیفون

آیفون اپل دارای ساختار سیستماتیک منحصر به فردی است که قابلیت های فراوانی را عرضه می دارد. برخی از قابلیت های این گوشی های هوشمند از چشم کاربر دور مانده و مخفی هستند. کدهای مخفی آیفون اعدادی هستند که با شماره گیری آن ها می توانید به ویژگی های خاصی از این دستگاه دسترسی پیدا کنید. 

این کدها یک سری اطلاعات و ویژگی های کاربردی در ساختار آیفون مورد نظر را به نمایش در می آورند. اگر از کاربران یکی از آیفون های اپل می باشید، آشنایی با کدهای مخفی آن نیز خالی از لطف نخواهد بود. با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی سری اعداد منوی مخفی آیفون بپردازیم.

کدهای مخفی آیفون

معرفی برخی از کدهای مخفی آیفون

کد پنهان سازی شماره ی تماس

با وارد کردن کد Number#31# و زدن دکمه ی برقراری تماس در آیفون اپل می توانید موجب عدم نمایش شماره تماس خود در گوشی افراد خاصی که با آن ها تماس می گیرید، شوید. برای این منظور برنامه شماره‌گیر یا دایلر آیفونتان را اجرا کنید و با استفاده از کد #31#Number شماره ی خود را مخفی نمایید. 

لازم به ذکر است که در دستور این سری از کدهای مخفی آیفون، منظور از Number شماره تماس فرد یا مخاطبی است که تمایل دارید شماره آیفون شما در حین برقراری تماس با او در گوشی مورد استفاده اش نمایش پیدا نکند. در واقع بر اساس تنظیمات این کد، شخص مربوطه شماره ی شما را با اسم No Caller ID را دریافت می‌کند.

کد پنهان سازی شماره ی تماس

انتقال تماس به حالت انتظار توسط کدهای مخفی آیفون

یکی دیگر از کاربردهای کدهای مخفی آیفون، انتقال تماس به حالت انتظار است. با استفاده از کد مخفی خاصی می‌توانید نسبت به فعال سازی وضعیت انتظار تماس آیفون اقدام کنید. به این وضعیت اصطلاحا Call Holding یا Call Waiting گفته می‌شود. برای فعال کردن این قابلیت کد مخفی# 43 *را در وارد کرده و اجرا کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر می توانید با واحد پشتیبانی نمایندگی رسمی اپل تماس حاصل فرمایید.

انتقال تماس به حالت انتظار توسط کدهای مخفی آیفون

نمایش اختصاصی کد IMEI آیفون

یکی دیگر از کدهای مخفی آیفون منجر به نمایش IMEI اختصاصی دستگاه می‌شود. بدین منظور کافیست که وارد بخش دایلر یا شماره‌گیر آیفون شوید و کد #06# *را وارد کرده و دکمه برقراری تماس را لمس کنید. پس از چند میلی ثانیه، کد IMEI اختصاصی آیفون نمایش داده می‌شود.

نمایش اختصاصی کد IMEI آیفون

یافتن شماره ی واسط اپراتور مورد استفاده در آیفون

ارسال پیامک برای یک مخاطب با ارسال همان پیغام به یک شماره خدمات دهی منحصر به فرد که مرتبط با اپراتور سیم کارت مورد استفاده است، شکل می گیرد. در آیفون‌های اپل با شماره‌گیری کد #5005*7672#  *و لمس گزینه برقراری تماس، می‌توانید شماره واسط اپراتور دستگاه خود را مشاهده کنید.

کد مرتبط با آنتن دهی سیم کارت گوشی

میزان آنتن دهی سیم کارت گوشی های مختلف عموما با بررسی سیگنال بار یا همان نوار باریک گوشه ی بالایی صفحه تشخیص داده می شود. در این میان یکی از کدهای مخفی آیفون می تواند به شکل دقیق‌تری کیفیت آنتن‌دهی دستگاه را مشخص سازد. 

برای این کار کد *3001#12345#* را وارد کرده و دکمه برقراری تماس را لمس کنید. پس از زدن دکمه ی تماس شاهد باز شدن صفحه ای با گزینه های مختلف خواهید بود. در اینجا لازم است انگشت خود را بر روی دکمه پاور (Power) آیفون قرار دهید و کمی نگه دارید تا اسلایدر مربوط به خاموش کردن دستگاه نمایش داده شود. سپس، دکمه هوم (Home) فشرده و نگه دارید تا به صفحه اصلی آیفون منتقل شوید.

علت و راهکارهای رفع مشکل پریدن آنتن‌ گوشی آیفون در این مقاله !

حال به گوشه سمت راست و بالایی نمایشگر آیفون نگاه کنید. مشاهده خواهید که یک عدد به جای سیگنال بار گوشی نمایش داده می‌شود. این عدد میزان کیفیت آنتن‌دهی گوشی اپل را به اطلاع می رساند. اگر عدد نمایان شده بین 80- و 40- باشد، آنتن‌دهی آیفون در حد مطلوبی است. هرچه از 80- به سمت 40- پیش بروید، سیگنال دهی قوی‌تری را خواهید داشت. اما اگر عدد مرتبط با آنتن دهی مابین 80- الی 140- باشد، گوشی چندان کیفیت مطلوبی در راستای قدرت آنتن دهی ندارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که به صورت کلی عدد 80 حالت نرمال آنتن‌دهی آیفون را نمایش می‌دهد.

نمایندگی رسمی آیفون اپل

نمایندگی تعمیرات موبایل اپل در راستای بازیابی صحیح انواع آیفون های مدرن و باکیفیت کمپانی محبوب اپل فعالیت دارد. این مرکز با استفاده از سطح بالای دانش کارشناسان و تکنسین های با تجربه ی خود و به کارگیری تجهیزات تعمیراتی پیشرفته به ارائه ی تخصصی ترین خدمات ترمیم و تعمیر می پردازد. 

در کارگاه های مجهز نمایندگی تعمیرات موبایل اپل پس از عیب یابی دقیق دستگاه معیوب، مراحل تعمیر طبق پارامترهای استاندارد انجام می شوند. لازم به ذکر است که ترفند ها و تکنیک های نوین این مرکز باعث شکل گیری فرآیند تعمیرات در حداقل زمان و با کمترین خطای ممکن می گردند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری