اشتراک گذاری

چرا گوشی آیفون زنگ نمی خورد؟

یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران گوشی های اپل دارند، زنگ نخوردن آن است. به این معنا که هنگام تماس با کاربر، گوشی زنگ نمی خورد. البته این مشکل تنها منحصر به آیفون نیست و کاربران موبایل های اندرویدی هم بعضا از بروز آن شکایت دارند. اما به نظر شما چرا آیفون اپل زنگ نمی خورد؟ آیا دستگاه خراب شده و نیاز به تعمیر دارد؟ مسائل و ایرادهای نرم افزاری تا چه اندازه در زنگ نخوردن گوشی آیفون موثر هستند؟

ما پاسخ همه این سوال ها را به شما خواهیم داد. خبر خوب این که زنگ نخوردن گوشی های هوشمند معمولا منشأ سخت افزاری نداشته و مربوط به یک ایراد نرم افزاری است. البته گاهی هم مساله جدی است و نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی موبایل apple خواهد بود. برای آشنایی با دلایل زنگ نخوردن گوشی آیفون و روش های رفع این مشکل از شما عزیزان دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

زنگ نخوردن گوشی آیفون

دلایل زنگ نخوردن گوشی آیفون

عوامل متعددی در زنگ نخوردن iphone دخیل هستند که اگر شناسایی شوند، می توان به راحتی مشکل را برطرف کرد. ساده ترین علت بروز چنین مشکلی، سایلنت بودن گوشی است. ممکن است حواستان نباشد و گوشی تان در حالت سایلنت یا بی صدا باشد.

برخی قابلیت های گوشی همچون حالت “مزاحم نشوید” هم مانع از زنگ خوردن موبایل خواهند شد. گاهی اصلا حواستان نیست اما دکمه ولوم فشار داده می شود و صدای زنگ کم می گردد. بنابراین در صورت زنگ نخوردن گوشی آیفون حتما تنظیمات زنگ و صدا را بررسی کنید.

Ringer Switch هم ویژگی دیگری است که اگر فعال باشد صدای زنگ را قطع می کند. اگر همه این موارد به درستی تنظیم شده اند و همچنان گوشی زنگ نمی خورد، احتمال وجود یک ایراد سخت افزاری هم وجود دارد. توصیه می کنیم در این شرایط از تکنسین های نمایندگی موبایل اپل برای بررسی گوشی و احیانا تعمیر آن کمک بگیرید. در ادامه دلایل زنگ نخوردن گوشی apple را بیشتر بررسی می کنیم.

این مطلب مفید رو از دست نده : چگونه بفهمیم که اکانت اپل آیدی هک شده است ؟

فعال بودن Do Not Disturb

قابلیت Do Not Disturb قابلیتی است که با کشیدن کنترل سنتر از پایین صفحه به سمت بالا فعال می شود. بسیاری از کاربران متوجه فعال شدن این ویژگی نمی شوند و وقتی گوشی شان زنگ نمی خورد نگران می شوند. فعال بودن این آپشن که شبیه ماه نشان داده می شود، به منزله این است که نمی خواهید کسی مزاحمتان شود. هنگام فعال بودن حالت مزاحم نشوید، تنها آلارم ها یا زنگ های هشداری که به ‌صورت دستی برای زمان خاصی فعال کرده ‌اید، به صدا در می آیند.

دکمه  Ringer/Silent

در نهایت، فشردن دکمه  Ringer/Silent هم می تواند موجب زنگ نخوردن گوشی آیفون شود. این دکمه منحصرا در گوشی های اپل تعبیه شده و گوشی را در حالت بی صدا قرار می دهد. وقتی این دکمه فعال می شود، گوشی شما از لرزش بسیار کمی برای اعلان ها استفاده می کند. ممکن است با رفتن به Setting > Sounds و غیرفعال کردن Vibrate on Silent  این لرزش را هم از کار انداخته باشید. در این صورت متوجه زنگ خوردن گوشی خود نخواهید شد.

فعال بودن Airplane Mode

یکی دیگر از دلایل زنگ نخوردن گوشی آیفون ، فعال بودن Airplane Mode است. این ویژگی در  واقع حالت پرواز است و اگر فعال باشد، گوشی موبایل زنگ نمیخورد. به عبارت بهتر در این حالت سیمکارت از دسترس خارج می شود و اصلا نمی توان تماسی با آن برقرار کرد. برای بررسی این موضوع می ‌توانید از کنترل سنتر آیفون استفاده کنید یا این که Setting را چک کنید.

فعال بودن Airplane Mode

فعال بودن Ringer Switch

یکی دیگر از قابلیت های آیفون اپل ، گزینه ای تحت عنوان Ringer Switch است. اگر این گزینه فعال بوده و ویبره هم غیر فعال باشد، گوشی هنگام تماس زنگ نمی خورد و صدای آن به گوش شما نخواهد رسید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : استفاده از قابلیت Stage Manager روی آیپد

پایین بودن ولوم گوشی

گاهی زنگ نخوردن گوشی آیفون ناشی از پایین بودن ولوم گوشی است. ممکن است حواستان نبوده باشد و کلید ولوم را فشار داده باشید. در این صورت صدای زنگ کم شده یا قطع می شود و موقع تماس گوشی تان زنگ نمی خورد.

نمایندگی موبایل اپل

نمایندگی موبایل اپل در مرکز سخت افزار ایران یک دپارتمان تخصصی است که در حوزه فروش، تعمیرات و خدمات پس از فروش این محصول فعالیت می کند. همانطور که می دانید گوشی های اپل طرفداران بسیاری در کشورمان دارند و کاربران آن همواره نیازمند برخی سرویس های تخصصی می باشند. تعداد بالای کاربران این محصول مدیریت نمایندگی اپل را بر آن داشت که واحدی مجزا را به فروش و ترمیم آن اختصاص دهد.

نمایندگی مجاز آیفون با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی در خدمت کاربران این محصول است تا ضمن ارائه سرویس های با کیفیت، این عزیزان را از مراجعه به چندین مرکز خدماتی معاف نماید. کادر فنی واحدهای فروش و تعمیرات این مرکز افرادی هستند که سالها در حوزه کاری خود تجربه کسب کرده اند. همین مساله نیز موجب ارتقاء قابل توجه سطح کیفی خدمات نمایندگی موبایل apple شده است.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری