اشتراک گذاری

استفاده از قابلیت Stage Manager روی آیپد

شرکت اپل با معرفی و رونمایی سیستم عامل iOS 16 خود به عنوان جدیدترین سیستم عامل متمرکز اختصاصی برای آیپد، از ویژگی های مختلف این نسخه پرده برداشت. در بین تمام قابلیت های جذابی که این نسخه دارد، شاید بتوان جذاب ترین ویژگی آن را قابلیت Stage Manager در نظر گرفت. کاربرد ویژگی Stage Manager در آیپد برای استفاده هرچه راحت تر از دستگاه و کار کردن بهتر با برنامه های روی آیپد است.

با استفاده از این قابلیت، کاربران می توانند به راحتی اندازه پنجره برنامه های باز را تغییر داده و آن را کم و زیاد کنند. علاوه بر این کاربران می توانند با استفاده از این قابلیت برخی از برنامه های باز را پشت پنجره اصلی پنهان کنند. تمام این موارد موجب می شود که راحت تر بتوان بین برنامه ها جا به جا شد و از یک برنامه به برنامه دیگر رفت. اما این قابلیت در کدام آیپدها امکان استفاده دارد؟ در ادامه بیشتر با قابلیت Stage Manager در آیپد آشنا می شویم.

قابلیت Stage Manager در آیپد

در کدام آیپدها می توان از قابلیت Stage Manager استفاده کرد؟

در حال حاضر امکان استفاده از ویژگی Stage Manager تنها در آن دسته از آیپدهایی امکان پذیر است که در آنها از تراشه یا پردازنده M1 به بعد استفاده شده باشد. با این حال برند اپل تصمیم گرفته تا امکان استفاده از قابلیت Stage Manager را در آیپدهای قدیمی تر نیز فراهم کند تا حتی آن دسته از آیپدهایی که در آنها به غیر از تراشه M1 به کار رفته است نیز بتوانند از این قابلیت بهره ببرند.

به این ترتیب کاربران آیپدهای قدیمی تر نیز می توانند از قابلیت مولتی تسکینگ استفاده کرده و به صورت همزمان، چندین کار را در دستگاه خود انجام دهند. بر اساس ادعای شرکت اپل در آیپد پرو 11 اینچی و آیپد پرو 12 اینچی نیز کاربران می توانند به این قابلیت دسترسی پیدا کنند. در آیپدهای تولید شده در سالهای 2018 تا 2020 که به تراشه های  A12Z و A12X  مجهزند نیز کاربران می توانند به Stage Manager دسترسی پیدا کنند.

محدودیت استفاده از Stage Manager در آیپدهای قدیمی

درست است که اپل اعلام کرده قرار است در آیپدهای قدیمی خود که مجهز به تراشه M1 نیستند نیز از قابلیت Stage Manager استفاده کند، اما با این حال این مورد با یک محدودیت نیز رو به روست و آن این است که کاربران تنها می توانند از نمایشگر خود آیپد استفاده کنند و در این مدل ها نمی توان از یک صفحه نمایش خارجی نیز استفاده کرد. بهره بردن از یک نمایشگر خارجی به عنوان باگ این دیوایس ها در نظر گرفته می شود و اپل اعلام کرده که باید روی این ویژگی بیشتر کار کند تا عملکرد آن بهبود یابد.

به همین دلیل نیز استفاده از یک نمایشگر خارجی در حال حاضر تنها در مدل های قدرتمند و جدیدتر اپل امکان پذیر است. حتی به نظر می رسد ویژگی Stage Manager در آیپدهایی با تراشه  M2 عملکرد بهتری نیز داشته باشد. در بین بهترین تبلت های بازار ایران می توان آیپدهای قدرتمندی که از این ویژگی بهره می برند را یافت.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.