اشتراک گذاری

خوانده نشدن سیم کارت در تبلت

خوانده نشدن سیم کارت در تبلت  مشکل رایجی است که کاربران تبلت های گوناگون از آن شکایت دارند. این مشکل می تواند دارای دلایل متعددی باشد. اما به طور کلی عدم خوانده شدن سیم کارت در تبلت فارغ از نوع و برند سازنده ی تبلت های هوشمند رخ می دهد. در ادامه به شما می گوییم برای مبارزه با مشکل عدم خوانده شدن سیم کارت در تبلت باید چه کار کرد.

خوانده نشدن سیم کارت در تبلت

دلایل خوانده نشدن سیم کارت در تبلت

علل پیدایش مشکل خوانده نشدن سیم کارت در تبلت به دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شود. برای رفع این مشکل باید ریشه ی اصلی اختلال موجود در دستگاه را یافت. برخی از عمده ترین علل عدم شناسایی سیم کارت در تبلت های هوشمند عبارتند از:

 • شکستگی یا خمیدگی سیم کارت
 • فرسودگی ساختار تشکیل دهنده ی سیم کارت
 • پانچ اشتباه سیم کارت
 • رجیستر نشدن سیم کارت
 • ویروسی شدن تبلت در اثر نصب بدافزارهای مخرب
 • تنظیمات نادرست شبکه
 • عدم آنتن دهی اپراتور در موقعیت جغرافیایی
 • بد جا انداختن سیم کارت
 • تعویض رام تبلت
 • خرابی جایگاه سیم کارت تبلت
 • آبخوردگی تبلت

میخوای بدونی چگونه مشکلات آنتن دهی موبایل را برطرف کنیم ؟ پس مقالشو از دست نده !

4 ترفند کاربردی برای رفع مشکل عدم خوانده شدن سیم کارت در تبلت

خوشبختانه معمولا مشکل خوانده نشدن سیم کارت در تبلت یک اختلال پیش پا افتاده است که با انجام راهکارهای زیر برطرف می شود:

حالت پرواز

روشن و خاموش کردن حالت هواپیما می‌تواند در برخی موارد کمک کند. با فعال کردن حالت هواپیما، ارتباطات بی‌سیم تبلت قطع می‌شود و با غیرفعال کردن آن، ارتباطات بی‌سیم دوباره برقرار می‌شود. اما لازم به ذکر است که این روش همیشه مشکل را حل نمی‌کند و ممکن است سیم کارت هنوز توسط تبلت شناسایی نشود.

ریستارت کردن تبلت

ریستارت کردن، اولین راه حلی است که باید برای مبارزه با مشکل عدم شناسایی سیم کارت در تبلت انجام دهید. قدرت ری استارت را در دستگاه های دیجیتالی دست کم نگیرید. این کار می تواند در عرض چند دقیقه باعث تجدید قوای تبلت شود.

پاک کردن کش اندروید و نرم افزارهای مشکوک

داده های اضافی کش سیستم دیجیتال اندروید و البته بد افزارهایی که ممکن است به صورت ناخودآگاه بر روی تبلت نصب شده باشند، دو دلیل اصلی ظهور مشکل خوانده نشدن سیم کارت در تبلت هستند. جدا از پاک کردن کش باید نرم افزارهای مشکوک را هم پاک کنید تا وضعیت نرم افزاری تبلت بازیابی شود. اگر پس از این کار نیز همچنان مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت ادامه داشت؛ به نمایندگی رسمی تعمیرات تبلت مراجعه کنید.

بررسی دستی تنظیمات شبکه ای اپراتور

یک اختلال کوچک در بخش تنظیمات شبکه ی اپراتور می تواند باعث مسدود شدن پروسه ی آنتن دهی به تبلت مورد استفاده ی شما شود. با کمک راهنمایی های واحد پشتیبانی اپراتور سیم کارت، تنظیمات شبکه را به صورت دستی تغییر دهید.

جاسازی دوباره ی سیم کارت

یک بار سیم کارت تبلت را بیرون بکشید و پس از تمیز کردن قسمت های ارتباطی سیم کارت با دستمال بدون پرز، دوباره آن را به درون تبلت انتقال دهید. گاهی اوقات این پروسه ی ساده مشکل خوانده نشدن سیم کارت در تبلت را به راحتی برطرف می سازد.

2.8/5 (5 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.