اشتراک گذاری

چطور در کمترین زمان ممکن تبلت خود را رجیستری کنیم؟

برای اطلاع از شرایط و چگونگی رجیستری کردن تبلت، ادامه این مطلب را دنبال کنید. طرح رجیستری تبلت، در ادامه رجیستری موبایل اجرا شده و از مرداد ماه 1400، آغاز شده است. نکته مهم این که تنها تبلت های سیمکارت خور مشمول این طرح هستند. با توجه به این که اخیرا آخرین مهلت رجیستری کردن تبلت ها نیز اعلام شده است و کاربران مدت زمانی محدودی را برای ثبت دستگاه های خود فرصت دارند، بهتر است با مراحل رجیستری‌تبلت آشنایی داشته باشید. در ادامه این مراحل را به شما آموزش می دهیم تا برای ثبت تبلت خود در سامانه همتا با مشکل مواجه نشوید.

رجیستری تبلت

رجیستری تبلت با موبایل چه تفاوتی دارد؟

می توان گفت که تفاوت خاصی بین رجیستری موبایل و تبلت وجود ندارد. درواقع رجیستری کردن این دو دستگاه کاملا مشابه است و می توان مراحل یکسانی را برای هردوی آنها طی کرد. اگر تبلت سیمکارت خور دارید، بهتر است در اولین فرصت اقدام به رجیستری کردن آن نمایید. با انجام دادن این کار، دستگاه در سامانه همتا تعریف می شود تا خدمات شبکه به آن تعلق بگیرد. در غیر این صورت، تبلت جنس قاچاق به شمار رفته و عملا نمی توانید از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بریک شدن گوشی و تبلت چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟

نحوه رجیستری کردن‌تبلت

برای رجیستری‌تبلت هم باید به سامانه همتا دسترسی داشته باشید. بدین منظور، باید شماره IMEI تبلت خود را در سامانه همتا ثبت کنید. این شماره معمولا در بارکدی که روی جعبه چسبیده شده است، درج می شود. اگر شماره را پیدا نکردید، کافی است کد دستوری #06#* را با تبلت بگیرید تا شماره IMEI آن برای شما نمایش داده شود. پس از آن باید کد IMEI را از طریق یکی از روش های زیر برای سامانه همتا ارسال کنید.

سامانه پاسخ شما را در قالب یک پیامک می دهد و به این ترتیب، رجیستری‌تبلت انجام می شود. برای ثبت کد در همتا، می توانید کد را به شماره ۷۷۷۷ پیامک کرده و یا کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری نمایید. وب سایت اینترنتی hamtainfo.ntsw.ir  هم مسیر دیگری است که از طریق آن می توانید کد تبلت خود را ثبت کنید. البته اپلیکیشن همتا هم طراحی شده است تا مسیر راحت تری برای رجیستری‌تبلت خود طی کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر تبلت های ویندوزی

 

3.2/5 (5 امتیاز)
اشتراک گذاری