اشتراک گذاری

نحوه تعمیر تبلت های ویندوزی به چه صورت است؟

تبلت های ویندوزی به دلیل ساختار سخت افزاری منحصر به فرد خود و طراحی نرم افزاری و ظاهری ویژه ای که دارند، در صورت خرابی و بروز مشکل تعمیرات آن ها باید به صورت کاملا تخصصی صورت بگیرد. تعمیر تبلت های ویندوزی از جمله خدمات بسیار تخصصی است که شامل سرویس های نرم افزاری، نصب و به روز رسانی های برنامه ها و سیستم عامل و انواع تعمیرات سخت افزاری می شود.

برای تعمیرات تبلت ویندوزی باید حتما از مراکز تعمیرات تخصصی بسیار معتبر، مانند مرکز سخت افزار ایران کمک گرفت تا با استفاده از ابزار های به روز و تخصصی خود و با تکیه به تجربه و مهارت کارشناسان این مرکز، انواع تعمیرات این سیستم ها به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. در این جا می خواهیم نگاهی کلی به مشکلات تبلت های ویندوزی، عیب یابی این دستگاه ها و در نهایت تعمیر تبلت های ویندوزی بیاندازیم.

تبلت های ویندوزی

انواع خدمات تعمیر تبلت های ویندوزی

تعمیرات تبلت ویندوزی را باید به دو دسته تعمیرات نرم افزاری و تعمیرات سخت افزاری تبلت دسته بندی کرد. در لیست تعمیرات نرم افزاری می توان به روز رسانی و نصب سیستم عامل، نصب برنامه ها، ریست فکتوری کردن سیستم و حذف ویروس ها و بد افزار ها را در نظر گرفت.

در مقابل با توجه به نشانه های خرابی دستگاه، تعمیر تبلت های ویندوزی از نظر سخت افزاری می تواند شامل تعمیر برد، تعمیر هارد و ریکاوری اطلاعات از دست رفته آن، تعمیر ال سی دی، تاچ و فلت تصویر، تعمیر اسپیکر، تعمیر دکمه های پاور و ولوم، تعمیر باتری، تعمیر تبلت آب خورده و … شود.

تعویض قطعات در صورت ضرورت نیز بخش دیگری از تعمیرات سخت افزاری تبلت های ویندوزی را تشکیل می دهد که از جمله آن می توان به تعویض ال سی دی تبلت، تعویض باتری و … اشاره کرد. در ادامه به برخی از رایج ترین گزینه های تعمیر تبلت ها را بررسی می کنیم.

تعمیرات نرم افزاری تبلت های ویندوزی

در دسته تعمیرات نرم افزاری تبلت های ویندوزی می توان به موارد متعددی با توجه به نوع مشکل دستگاه اشاره کرد. مشکلاتی مانند کند شدن سیستم، هنگ کردن دائم تبلت، ویروسی شدن تبلت، مشکل در اتصال به وای فای یا کار کردن بلوتوث دستگاه، نصب نرم افزار های مختلف، ریست فکتوری کردن تبلت و مشکلاتی در رابطه با بوت شدن تبلت یا آپدیت های آن را می توان در لیست تعمیرات نرم افزاری قرار داد.

تعمیر تبلت های ویندوزی در صورتی که مشکل آن ها نرم افزاری باشد، به دلیل سیستم عامل ویندوزی این دستگاه ها، به دقت و مهارت بسیار بیشتری نیاز دارد و باید دستگاه به دقت عیب یابی و بررسی شود. از آن جایی که سیستم عامل ویندوز مورد استفاده در این تبلت ها دائما به آپدیت شدن و رفع باگ های ویندوزی نیاز دارد، این سرویس یکی از مهم ترین گزینه ها در تعمیرات تبلت ویندوزی از نظر نرم افزاری محسوب می شود.

تعمیرات سخت افزاری تبلت های ویندوزی

بخش اعظم تعمیر تبلت های ویندوزی، شامل تعمیرات سخت افزاری این دستگاه ها می شود. این تعمیرات کاملا تخصصی بوده و برای انجام آن ها به مهارت کافی و داشتن ابزار ها و دستگاه های تخصصی نیاز است.

تعمیر و تعویض برد تبلت های ویندوزی

یکی از اصلی ترین قطعات در تبلت های مختلف برد آن هاست. در صورت خرابی برد معمولا تبلت دائما هنگ می کند و از آن جایی که برد وظیفه کنترل و مدیریت بخش های مختلف را بر عهده دارد، عملکرد نرمال و هماهنگ دستگاه از بین می رود.

از دیگر نشانه های مهم خرابی برد در تبلت های ویندوزی علاوه بر هنگ کردن تبلت، شامل روشن نشدن تبلت، ریستارت شدن مداوم دستگاه، فریز شدن آن و مواردی از این دست می شود. از این رو تعمیر برد، یکی از گزینه های مهم در لیست تعمیر تبلت های ویندوزی از نظر سخت افزاری محسوب می شود.

گاهی با تعویض خازن ها، ترانزیستور ها، آی سی ها یا ترمیم مدار ها می توان برد را تعمیر کرد. اما در مواردی مانند سوختن برد تبلت ویندوزی، برای رفع مشکل دستگاه باید برد به صورت کامل با یک نمونه جدید و اورجینال تعویض شود.

تعمیر و تعویض ال سی دی تبلت ویندوزی

از دیگر گزینه های رایج در تعمیر تبلت های ویندوزی، تعمیر و تعویض ال سی دی دستگاه است. مواردی مانند ضربه، فشار، رطوبت و … می تواند به ال سی دی آسیب برساند. در صورت شکستگی صفحه نمایش تبلت، ابتدا دستگاه عیب یابی شده تا مشخص شود کدام بخش دچار آسیب شده و بر این اساس تعمیرات تبلت ویندوزی انجام شود.

گاهی تنها گلس شکسته و تاچ به خوبی کار می کند، در نتیجه با تعویض گلس تبلت ویندوزی مورد نظر، مشکل برطرف خواهد شد. گاهی نیز قابلیت لمسی صفحه از بین می رود و در نمایش محتوای تصویری نیز مشکل ایجاد می شود.

از کار افتادن تاچ یا کند شدن آن، ظهور خطوط افقی و عمودی در تصویر، تیره شدن کامل یا بخشی از نمایشگر تبلت، کم نور شدن صفحه نمایش و … از جمله مشکلات مرتبط با ال سی دی تبلت های ویندوزی است که باید سرویس تعمیراتی مناسب برای آن ها ارائه شود. در مواردی برای رفع مشکلات نمایشگر، به تعویض تاچ و ال سی دی تبلت های ویندوزی نیاز است.

تعمیر و تعویض ال سی دی تبلت ویندوزی

تعمیر هارد در تبلت های ویندوزی

مورد حائز اهمیت دیگری که در لیست تعمیر تبلت های ویندوزی می توان به آن اشاره کرد، خرابی هارد و نیاز به تعمیر این قطعه است. این قطعه که تمام داده ها را در دل خود ذخیره کرده است، در صورت خرابی می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. ضربه و تکان های شدید، زمین خوردن دستگاه یا نفوذ رطوبت و نوسانات ولتاژی می تواند موجب خرابی هارد تبلت شود.

در این صورت اولین گزینه تعمیرات تبلت ویندوزی، بازیابی اطلاعات هارد سوخته یا هارد فرمت شده است. بعد از ریکاوری هارد تبلت، باید دید آیا امکان تعمیر هارد وجود دارد. جراحی هارد و تعمیر و تعویض بخش هایی مانند هد هارد، موتور اسپیندل هارد و پلاتر، از جمله انواع تعمیراتی است که برای این قطعه ضروری انجام می شود. در نهایت تعویض هارد تبلت ویندوزی گزینه ای است که برای رفع مشکلات ایجاد شده در دستگاه مد نظر قرار می گیرد.

تعمیر و تعویض باتری تبلت

باتری قطعه بسیار مهم دیگری در تبلت هاست که معمولا هم به مراتب گزینه اصلی تعمیر تبلت های ویندوزی است. باتری های تبلت به صورت معمول یک عمر مفید مشخص دارند. با این حال خرابی زودتر از زمان معمول این قطعات به مراتب مشاهده می شود.

دلیل آن را می توان موارد زیادی در نظر گرفت. از جمله استفاده از شارژر های نامناسب. گاهی اوقات باتری باید کامل تعویض شود. اما در مواردی مشکل از باتری نیست و خرابی بخش های مرتبط با باتری مانند آی سی شارژ تبلت یا خرابی خود شارژر و کابل شارژ دلیل مشکلات دستگاه مورد نظر است.

شارژ نشدن دستگاه، زود خالی شدن شارژ دستگاه و … می تواند نشان دهنده مشکلات مربوط به باتری باشد. در مواردی که از طریق تست باتری با دستگاه های تخصصی مشکلی در این قطعه مشخص نشود، گزینه اصلی تعمیرات تبلت ویندوزی، تعمیر و تعویض سوکت شارژ یا آی سی شارژ تبلت مورد نظر است.

مشکلات مختلف تبلت های ویندوزی

گزینه های متعدد تعمیر تبلت های ویندوزی گاهی بر اساس مشکلات رایجی است که بسته به مدل و نوع دستگاه، در آن مشاهده می شود و استفاده از تبلت را مشکل می کند.

عدم کارکرد دکمه های پاور یا ولوم دستگاه

یکی از رایج ترین مشکلات تبلت های ویندوزی، کار نکردن مناسب دکمه های ولوم و پاور در این تبلت هاست. در مواردی این کار نکردن به دلیل هنگ کردن تبلت است که در این صورت باید گزینه های تعمیر تبلت های ویندوزی مانند تعمیر و عیب یابی برد و … را در نظر گرفت.

اما گاهی مشکل از خود دکمه هاست. برای رفع مشکل در این مواقع یک روش ساده را امتحان می کنند و آن هم فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور به مدت 8 ثانیه است. اگر با این کار دکمه ها باز هم درست کار نکنند، باید برای تعمیرات تبلت ویندوزی مورد نظر یک عیب یابی تخصصی تر انجام شود.

داغ کردن بیش از حد تبلت ویندوزی

یکی دیگر از مشکلات رایج تبلت های ویندوزی ، داغ شدن بیش از حد آن هاست. داغ شدن تبلت های ویندوزی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از آن ها سنگین شدن بیش از حد تبلت است. در این دستگاه ها به دلیل اجرای برنامه های سنگین و کار کردن طولانی مدت با تبلت ممکن است دستگاه زیاد داغ کند. گاهی اوقات با حذف بدافزار ها، حذف بازی ها و برنامه های سنگین مشکل برطرف می شود.

گاهی نیز به دلیل استفاده بسیار زیاد تبلت داغ کرده و با خاموش کردن و خنک کردن دستگاه، دیگر مشکلی وجود ندارد. اما اگر این داغ کردن بیش از حد باشد، این امکان وجود دارد که به دلیل مشکلات باتری یا برخی خرابی های داخلی تبلت داغ کند. در نتیجه برای تعمیر تبلت های ویندوزی مورد نظر باید مشکل به صورت تخصصی تر بررسی و برطرف شود.

Rate this post
اشتراک گذاری