اشتراک گذاری

تعویض ال سی دی تبلت

یکی از حساس ترین و البته مهم ترین قطعات تشکیل دهنده تبلت های هوشمند امروزی، ال سی دی است. ال سی دی در کنار تاچ می تواند پل ارتباطی میان قابلیت های دستگاه و خواسته ی کاربر باشد. این بخش از تبلت معمولا در اثر بی احتیاطی کاربر کارایی خود را از دست می دهد. اگر تبلت سقوط کند، اولین بخشی که احتمالا دچار اختلالات ساختاری خواهد شد، LCD است. در ادامه شما را با جنبه های مختلف این اتفاق و البته روند تعویض LCD تبلت های هوشمند آشنا می سازیم.

تعویض ال سی دی تبلت

دلایل خرابی ال سی دی تبلت

همان طور که گفته شد، دلیل اصلی خرابی ال سی دی تبلت، بی احتیاطی کاربر است. این بی احتیاطی می تواند به ابعاد زیر تقسیم شود:

  • آبخوردگی تبلت
  • سقوط آزاد تبلت از ارتفاع
  • سرایت خرابی تاچ تبلت به ال سی دی
  • اصابت ضربه به بدنه تبلت

نشانه های خرابی ال سی دی تبلت هوشمند

نشانه های خرابی ال سی دی تبلت کاملا واضح هستند. در سه حالت مختلف تعویض LCD تبلت هوشمند ضروری است:

1. ظهور خطوط شکستگی واضح روی نمایشگر تبلت

اگر پس از سقوط گوشی شاهد خطوط تار عنکبوتی شکستگی می باشید، به احتمال بسیار زیاد خرابی ال سی دی حتمی است. البته اگر خوش شانس باشید؛ ممکن است شکستگی ها ناشی از گلس تبلت باشد. در این حالت هزینه ی ترمیم و نیز افت کیفیت دستگاه کمتر است.

2. تاریکی بیش از اندازه صفحه نمایش تبلت

در صورتی که نور نمایشگر تبلت شما بالاست، اما مرتبا با تصاویر بسیار تیره رو به رو می شوید، باید برای تعمیر ال سی دی تبلت اقدام کنید.

3. روشن نشدن کلی صفحه نمایش تبلت

روشن نشدن صفحه نمایش در اثر خرابی ال سی دی با حضور صدای واضح تبلت همراه می شود. این مشکل ممکن است به جای سوختگی کامل تبلت اشتباه گرفته شود. اگر نمایشگر تبلت روشن نمی شود، یک بار با سیم کارت درون ان تماس بگیرید.

خدمات تخصصی مرکز تبلت موبایل: تعویض گلس تبلت

آیا ال سی دی شکسته تبلت تعمیر می شود؟

بسیاری از مراکز تعمیراتی نامعتبر و سودجو، ادعای تعمیر ال سی دی شکسته ی تبلت را دارند. چنین مراکزی اعلام می کنند که با چسب های مخصوص و هزینه ی کم می توانند ترک های ال سی دی شکسته ی تبلت را بچسبانند. اما باید بدانید که به هیچ عنوان نمیتوان ال سی دی را با چسب تعمیر کرد.

چسب کاری ال سی دی می تواند به مرگ کامل تبلت شما ختم شود. از طرفی می بایست تعویض ال سی دی با دقت و ظرافت کاری بالا توسط نمونه ی اورجینال مشابه صورت پذیرد. نمایندگی تعمیرات تبلت مناسب ترین گزینه ی انتخابی برای تعویض ال سی دی انواع و اقسام تبلت های موجود در بازار می باشد. تمامی خدمات این مجموعه به همراه گارانتی عرضه می شوند.

دلایلی که منجر به تعویض ال سی دی تبلت می‌شوند

1. ضربه خوردن به ال سی دی تبلت

نخستین عاملی که می‌تواند باعث خرابی ال سی دی تبلت شود، ضربه خوردن به آن است. این ضربه خود می‌تواند چند حالت داشته باشد. ممکن است ضربه آرامی به نمایشگر تبلت وارد شود که باعث ترک خوردن آن شود. در این صورت شاید تاچ آسیبی نبیند، اما استفاده از نمایشگر به خاطر ترک‌هایی که وارد شده سخت می‌شود و باید آن را تعویض کنید. اما گاهی این ضربه به قدری محکم است که حتی تاچ را هم مختل می‌کند. به طور مثال زمانی که تبلت از ارتفاع به زمین بیفتد. شاید در اتفاق نخست بتوان با تعویض گلس روی نمایشگر مشکل را حل کرد، اما در اتفاق دوم حتماً باید تاچ و ال سی دی با همدیگر تعویض شوند.

منظور از گلکس روی نمایشگر، گلکسی نیست که شما از فروشگاه‌های لوازم جانبی تهیه می‌کنید و روی صفحه تبلت خود قرار می‌دهید. این گلس، یک شیشه است که سازنده تبلت آن را در کارخانه روی نمایشگر پرس می‌کند.

2. خیس شدن تبلت

برخی از تبلت‌های موجود در بازار دارای گواهی اطمینان مقاومت در برابر نفوذ آب هستند. با همین تفکر، بعضی از کاربران تصور می‌کنند که می‌توانند تبلت خود را زیر آب بگیرند و آن را بشویند. گواهی مقاومت در برابر نفوذ آب تنها زمانی اثربخش است که به طور اتفاقی گوشی شما برای چند لحظه به داخل آب بیفتد یا آب باران آن را کمی خیس کند.

سازندگان تلاش می‌کنند گلس روی ال سی دی تبلت را به نحوی پرس کنند که هیچ روزنه‌ای برای نفوذ وجود نداشته باشد. اما در هر صورت اگر شما مراقبت کافی از دستگاه خود نکنید، احتمال اینکه آب روزنه‌ای برای نفوذ زیر نمایشگر پیدا کند، وجود دارد. وقتی هم که آب به زیر نمایشگر نفوذ کند، ممکن است باعث اتصالی در سیم‌هایی که از مادربرد به نمایشگر متصل هستند شود. این اتفاق نه تنها می‌تواند منجر به خرابی ال سی دی تبلت شود، بلکه احتمال دارد مادربرد تبلت شما را هم بسوزاند و تبلت شما را به یک تکه آجر بی‌استفاده تبدیل کند! پس همیشه سعی کنید تبلت خود را از آب دور نگه دارید. در صورت بوجود آمدن این مشکل، می توانید از مطلب تعمیر تبلت آب خورده استفاده کنید.

1. خراش روی ال سی دی تبلت

به جز موارد فوق، ممکن است برخی ایرادهای سخت افزاری زیر قاب تبلت هم باعث شود مجبور به عوض کردن ال سی دی تبلت خود شوید. به عنوان مثال وقتی به درستی از تبلت استفاده نکنید و روی آن خراش بیفتد، تنها راه برطرف کردن این مشکل تعویض LCD است.

2. پرش تصویر ال سی دی تبلت

یک ایراد سخت افزاری دیگر، پرش صفحه نمایش تبلت است. البته پرش تصویر لزوماً به معنای خرابی خود ال سی دی نیست. گاهی خراب شدن سیم اتصال دهنده ال سی دی به مادربرد می‌تواند باعث رخ دادن این اتفاق شود. در هر صورت تنها یک متخصص با بررسی دقیق می‌تواند متوجه مشکل شود تا در صورت خرابی ال سی دی تبلت، آن را تعویض کند یا ایرادهای دیگر قطعات را برطرف کند.

3. سفید شدن نمایشگر تبلت

گاهی اوقات به یک باره صفحه نمایش تبلت شما سفید می‌شود و در همین حالت باقی می‌ماند. اولین کاری که بعد از مواجه شدن با این مشکل باید انجام دهید، فلش کردن تبلت است. شاید یک ایراد نرم افزاری باعث رخ دادن این مشکل شده باشد. بنابراین یک متخصص باید این موضوع را بررسی کند. اگر با فلش کردن هم مشکل حل نشد، احتمالاً وقت تعویض ال سی دی تبلت شما فرا رسیده است.

4. خطوط رنگی روی صفحه نمایش تبلت

یکی دیگر از مواردی که احتمال رخ دادن آن پس از وارد شدن ضربه به صفحه نمایش تبلت وجود دارد، ظاهر شدن خطوط راه راه رنگی روی صفحه است. این خطوط نشان می‌دهند آسیب جدی به صفحه نمایش تبلت شما وارد شده و برای برطرف کردن آن راهی به جز عوض کردن ال سی دی تبلت وجود ندارد.

5. تعویض ال سی دی تبلت همراه با گارانتی

همانطور که گفته شد، ال سی دی را می‌توان مهم‌ترین قطعه تبلت‌ها دانست. پس مهم است که وقتی به تعویض آن نیاز است، چه کسی این کار را انجام دهد. نمایندگی تعمیرات تبلت و موبایل در مرکز سخت افزار ایران، به لطف متخصصان باتجربه و تجهیزات پیشرفته خود می‌تواند در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت اقدام به عوض کردن ال سی دی تبلت شما کند. همچنین شما می‌توانید اطمینان داشته باشید نمایشگری که جایگزین ال سی دی معیوب تبلت شما می‌شود، کاملاً اورجینال بوده و بالاترین کیفیت ممکن را دارد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.