اشتراک گذاری

آموزش گرفتن بکاپ از اطلاعات گوشی

گوشی های هوشمند امروزی سامسونگ و یا سایر برندهای موجود در بازار دارای قابلیت های متفاوتی هستند. هریک از این قابلیت ها می تواند موبایل را به سیستمی برای ثبت و ضبط دیتاهای مهم کاربر تبدیل کند. از این رو ضرورت مسئله ی تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی کاملا واضح است. در ادامه به تشریح روش های اصلی بکاپ گیری از دیتاهای موبایل می پردازیم.

تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی

زمان صحیح بکاپ گیری از دیتاهای موبایل سامسونگ

متاسفانه معمولا کاربران موبایل های هوشمند تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی را جدی نمی گیرند. اما فراموش نکنید که ممکن است گوشی سامسونگ و یا سایر برندهای تولید کننده توسط بد افزارهای مختلفی ویروسی شود و اطلاعات خود را از دست بدهد.

خرابی هارد گوشی در اثر آبخوردگی و اصابت ضربه نیز از دیگر مشکلاتی هستند که حضور دیتاهای دستگاه را تهدید می کنند. بنابراین هر گاه دیتای مهمی به گوشی خود اضافه کردید، بکاپ گیری را انجام دهید.

نحوه تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی

بکاپ گیری از دیتاهای گوشی با استفاده از رایانه

بهترین روش تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی استفاده از رایانه ی شخصی است. کافیست گوشی را به ویندوز متصل سازید و اطلاعات خود را در هارد سیستم کپی کنید. البته اگر از برنامه ی خاصی برای کپی کردن اطلاعات در کامپیوتر و لپ تاپ استفاده می کنید، مطمئن شوید که نرم افزار مورد استفاده، معتبر باشد.

بکاپ گرفتن از اطلاعات موبایل  با گوگل درایو

گوگل درایو ابزاری کاربردی برای تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی است. کار با این ابزار ساده است.  برای استفاده از گوگل درایو در بخش تنظیمات اندروید کلمه ی ” Back up ” را سرچ کنید و در نتایج جستجو عبارت Backup and restore را انتخاب کنید.

با این کار به صفحه ای می روید که یک عبارت خاکستری رنگ کوچک به نام ” Google account ” در آن دیده می شود. این بخش را فعال کنید و در زیر منوی” Backup account ” حسابی را که باید اطلاعات شما در آن ذخیره شود را بزنید. بدین ترتیب خیلی ساده کلیه ی اطلاعات گوشی از جمله لیست مخاطبین و پیامک های دریافت شده توسط گوگل درایو در حساب کاربری شما کپی می شود.

بکاپ گرفتن از اطلاعات موبایل توسط گوگل درایو

برنامه های بکاپ گیری 

اگر یک سرچ کوچک در محیط اینترنت داشته باشید؛ با نرم افزارهای بکاپ گیری متعددی رو به رو می شوید. یکی از معتبرترین برنامه ی بکاپ گیری، گوگل فوتوز است. این برنامه در تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی های اندروید کارایی بالایی دارد.

اگر فقط از عکس های موجود در گالری بکاپ لازم دارید، google photos برای شما کافی است. برای این منظور برنامه ی گوگل فوتوز را دانلود کرده و آدرس ایمیل خود را در آن ثبت کنید. سپس در منوی Settings برنامه گزینه ی Back up & sync را فعال کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان واحد پشتیبانی نمایندگی رسمی سامسونگ تماس حاصل فرمایید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری