اشتراک گذاری

چرا گوشی سیم کارت را نمی خواند ؟

برای همه ی ما تاکنون  پیش آمده زمانی که سیم کارت را داخل گوشی قرار می دهیم، یا زمانی که مشغول کار با گوشی هستیم با پیغام هایی مانند عدم اتصال و خطا رو به رو شویم، زمانی که گوشی سیم کارت را نمی خواند ، دلایل مختلفی دارد. اما اگر شما مطمئن هستید که سیم کارت مشکلی ندارد و یا به درستی جا خورده است، عوامل دیگری هم بر این موضوع دخیل هستند مانند: فلش کردن یا تعویض رام گوشی، تنظیم نبودن خودکار شبکه ارتباطی و ریجستری نشدن قانونی سیم کارت، این عوامل ها می توانند مشکل نخواندن سیم کارت توسط گوشی های ایسوس باشد.

چرا گوشی سیم کارت را نمی خواند ؟

راهکارهای رفع مشکل خوانده نشدن سیمکارت در گوشی

در سطر های بالاتر عواملی که سبب  عدم شناسنایی سیم کارت توسط گوشی ایسوس می شود را مرور کردیم.حال می خواهیم برای این سوالات پاسخی بیابیم و شما را در حل کردن مشکلاتی از این دست راهنمایی کنیم. تا سبب ارامش خاطر و از بین بردن نگرانی در وجود شما شویم. این راه حل ها عبارتند از:

1. موبایل را خاموش و سیم کارت را خارج کنید

اگر زمانی متوجه شدید خواندن سیم کارت توسط گوشی ایسوس شما به مشکل خورده است، تنها کاری کرد باید انجام دهید، بدون نگرانی موبایل را خاموش و سیم کارت را خارج کنیم و پس از سپری شدن چندین ثانیه آن را در جای قبل قرار دهید.

اگر پس از روشن کردن گوشی باز گوشی سیم کارت را نمی خواند از موبایل دیگری برای انجام این کار کمک بگیرید یا اگر گوشی دو سیم کارت دارید، ان را روی اسلاید دیگری نیز مورد امتحان قرار دهید.

2. تعویض رم 

برخی از کاربران برای نصب برنامه های جدید و یا ارتقای سیستم عامل خود دست به دامن  تعویض رام یا اصطلاحا فلش زدن رام می شوند. و این احتمال را نادیده می گیرند که ممکن است بعد از نصب رام جدید شماره سریال سریال گوشی خود پاک یا از بین برود.

و همین موضوع سبب می شود که گوشی سیم کارت را نمی خواند . ما  می توانیم با خرید از نمایندگی های رسمی ایسوس از به وجود امدن این مشکل پیشگیری کنیم.

ترفندهای افزایش عمر باتری موبایل در این مقاله !

3. ثبت نشدن سریال گوشی و یا ریجستر نشدن آن

گوشی هایی که به صورت غیر قانونی مثلا از طریق کشوره های همسایه وارد کشور می شود،مخابرات سریال گوشی ان ها را ثبت نمی کند. پس از مدتی این گوشی ها پیامی مبنی بر از کار افتادن دریافت می کنند، و اگر برای ثبت سریال گوشی اقدام نکنید امکان شناسایی سیم کارت شما برای همیشه از بین می رود. راه حل  این مشکل بسیار ساده می باشد. کافیست برای خرید تنها به نمایندگی های معتبر گوشی های ایسوس مراجعه کنید.

چرا سیم کارت شناسایی نمی شود

چرا سیم کارت نامعتبر است؟

کاربران زیادی گزارش کرده اند که با مشکل معتبر نبودن سیم کارت روبرو شده اند. این ایراد با پیام هایی مثل سیمکارت شما معتبر نیست یا سیمکارت شما مجاز نیست دیده شده است. در این شرایط بهتر است با اپراتور سیمکارت خود تماس بگیرید. البته اگر سیمکارت را به تازگی در گوشی قرار داده اید، مطمئن شوید که به درستی در اسلات قرار گرفته باشد. همچنین می توانید بروزرسانی سیستم عامل را امتحان کنید. 

نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس

شهرت نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس به علت ارائه ی بهترین خدمات فروش و پس از فروش همچنین استفاده از کادری مجرب بر کسی پوشیده نیست. همچنین مشتری مداری در اولویت های این شرکت قرار دارد.مدیرت این مرکز،برای تمرکز بر ارائه ی بهتر خدمات و همچنین بازدهی بیشتر برای هر قسمت پارت های مجزایی به وجود آورده است. مثلا کسانی که گوشی های ان ها دچار مشکل شده است، برای تعمیرات باید به بخش تعمیرات موبایل ایسوس مراجه کنند، تا کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و زبده نمایندگی ایسوس، مشکل را برطرف کنند.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.