اشتراک گذاری

نگهداری باتری موبایل و تبلت

یکی از موضوعاتی که می‌تواند برای کاربران موبایل و تبلت آزاردهنده باشد، خالی شدن زودهنگام باتری موبایل و تبلت است. اگر چه استهلاک باطری موبایل و تبلت در دراز مدت امری بدیهی است اما نگهداری باتری موبایل و تبلت ، به شیوه‌ای صحیح می‌تواند به عمر مفید این قطعات بیافزاید.

اهمیت میزان کارکرد باطری موبایل و تبلت به حدی است که بسیاری از کاربران هنگام خرید این دستگاه‌ها به مدل باتری و میزان نگهداری شارژر آن توجه می کنند. ضمن آنکه برای بسیاری از خریداران یکی از معیارهای ویژه در انتخاب گوشی داشتن باتری با نگهدارنده‌گی شارژ بالا است. واقعیت آن است که اکثریت قریب به اتفاق باتری‌های بکاررفته در گجت های امروزی، در دراز مدت دچار مشکل می شوند. همین موضوع سبب شده تا ما در مقاله پیش‌رو چند نکته مهم در خصوص نگهداری باتری موبایل و تبلت را با شما به اشتراک بگذاریم.

نگهداری باتری موبایل و تبلت

نکات مهم در خصوص نگهداری باتری موبایل و تبلت

شارژ اولیه

باتری‌های لیتیومی با سایر باطری ها متفاوت هستند و اهمیت زیادی دارد که اولین بار چگونه شارژ شوند. روش مناسب برای نگهداری بهتر باطری های لیتیومی این است که ابتدا اجازه دهید شارژ گوشی در اثر استفاده تمام شود و گوشی خاموش شود. سپس گوشی را به شارژر وصل کرده و بدون اینکه استفاده نمایید بطور کامل شارژ کنید.

استفاده نکردن از باطری

چنانچه قصد دارید برای مدت طولانی از باتری استفاده نکنید بهتر است باطری را 50 درصد شارژ و در دمای خنک نگهداری کنید.

شارژ مناسب

بهتر است از آداپتور و کابل اصلی برای شارژ دستگاه استفاده کنید. در صورت عدم دسترسی به شارژر می‌توانید از شارژرهای همتراز با شارژ خود دستگاه استفاده کنید. این به معنای آن است که آدپتور استفاده شده باید دارای ولتاژی مشابه شارژر اصلی دستگاه باشد. برای شارژ موبایل و تبلت هرگز از فندک خودرو استفاده نکنید. زیرا به باتری و مدار دستگاه صدمه وارد می کند. ضمن آنکه شارژرهای وایرلس گرمای اتفاقی زیادی تولید می کند که برای باطری مناسب نیست.

دمای مناسب

استفاده از گوشی در دمای بالای 35 درجه به باتری آسیب می زند و منجر به خرابی زودهنگام آن می‌شود. بنابراین برای نگهداری باتری موبایل و تبلت ، بهتر است به دمای موبایل یا تبلت خود دقت داشته باشید. بهتر است زمانی که قصد فول یا کامل کردن باتری موبایل یا تبلت خود را دارید قاب آن را خارج نماید. این کار کمک می‌کند تا دمای دستگاه حین فرایند شارژ بالا نرود. بالا نرفتن دمای دستگاه در حین شارژ، در دراز مدت، به حفظ عمر مفید باتری کمک بسزایی می‌کند.

نکات مهم برای نگهداری باطری موبایل تبلت

  1. از نکات مهمی که به نگهداری باتری موبایل و تبلت شما کمک می‌کند این است که اجازه دهید حداقل ماهی یکبار باتری به طور کامل تخلیه و گوشی یا تبلت شما خاموش شود. بعد از خالی شدن کامل باتری، دوباره آن را به شارژ وصل نماید تا نشانگر شارژ باتری عدد 100 درصد را نمایش دهد. بهتر است یک ساعت بعد از پر شدن باطری، دستگاه مورد نظر در شارژ بماند.
  2. زمان استند بای دستگاه باید کوتاه باشد و بهتر است برای ماندگار بودن بیشتر شارژ باتری از تصاویر بک گراند یا پس زمینه ی تیره و غیر متحرک استفاده نماید. رعایت این اصول در نگهداری بهتر باتری تاثیر زیادی دارد.
  3. هر زمان که شرایط مناسبی برای شارژ کردن باطری تبلت و گوشی پیش آمد می‌توانید دستگاه خود را به شارژر متصل کنید. اما به طور کل برای افزایش عمر باتری و استفاده بیشتر از آن، قبل از اینکه نشانگر دستگاه شارژ موبایل یا تبلت عدد 20 درصد را نشان میدهد آن را به شارژ متصل کنید.
  4. متصل کردن کردن دستگاه گوشی و تبلت به شارژر، به دستگاه های هوشمند جدید صدمه وارد نمی کند زیرا در مدل های جدید گوشی و تبلت، زمانی که باتری فول می شود جریان وردی به صورت خودکار قطع می گردد

علائم خرابی باتری

از نشانه های خرابی باتری می توان به تخلیه سریع، رییست شدن، خاموش شدن ناگهانی، گیر کردن یا به اصطلاح هنگ کردن، دیرشارژ شدن در برخی موارد، خاموش یا ریست شدن روی یک درصد معین از شارژ باطری، بالا نرفتن شارژ از درصد خاصی از شارژ، باد کردن باتری و… اشاره کرد.

چنانچه قبل از خرابی و از کارافتادن کامل باتری، روش نگهداری باتری موبایل و تبلت را آموزش ببینید و کلیه نکات را رعایت کنید امکان خرابی باتری کاهش می‌یابد و طول عمر باتری بیشتر می شود. اما در صورتی که علائم که در بالا توضیح داده شد را مشاهد کردید در سریع ترین زمان به مراکز معتبر مراجعه کنید و با توجه به اهمیت نقش باتری در دستگاه هوشمند برای تعویض و یا تعمیر آن اقدام نماید.

مرکز تعمیرات تبلت اپل

مرکز تعمیرات تبلت اپل

واحد تعمیرات موبایل اچ تی سی

واحد تعمیرات موبایل اچ تی سی

شهرت نمایندگی تعمیر موبایل ایسوس به علت ارائه ی بهترین خدمات فروش و پس از فروش همچنین استفاده از کادری مجرب بر کسی پوشیده نیست. همچنین مشتری مداری در اولویت های این شرکت قرار دارد.مدیرت این مرکز،برای تمرکز بر ارائه ی بهتر خدمات و همچنین بازدهی بیشتر برای هر قسمت پارت های مجزایی به وجود آورده است. مثلا کسانی که گوشی های ان ها دچار مشکل شده است، برای تعمیرات باید به بخش تعمیرات موبایل ایسوس مراجه کنند، تا کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و زبده نمایندگی ایسوس، مشکل را برطرف کنند.

Rate this post
اشتراک گذاری