اشتراک گذاری

بازیابی شماره های پاک شده در آیفون و آیپد

اپلیکیشن مخاطبان (Contacts) بخش مهمی از گوشی آیفون است که برای برقراری تماس، ارسال ایمیل یا فرستادن پیام متنی به دوستان و آشنایان خود از آن استفاده می‌کنید. شاید شما فهرست مخاطبان طولانی داشته باشید، یا فهرستی کوتاه را چیده‌اید تا دسترسی به مخاطبان برایتان آسان باشد. هر چه که باشد، از دست دادن شماره تلفن‌های شما می‌تواند دردناک باشد.

گاهی ممکن است شماره های پاک شده در آیفون شما مربوط به دوستان بسیار قدیمی‌تان، یا گاهی هم مربوط به کسب و کار شما باشد که باعث آسیب رساندن به شغل شما نیز شود. با این حال نگران از دست رفتن مخاطبان نباشید. خوشبختانه روش‌هایی برای بازیابی شماره های پاک شده در آیفون و آیپد شما وجود دارد که می‌تواند مخاطبانی که به صورت اتفاقی از روی گوشی یا تبلت اپل شما پاک شده‌اند را مجدداً بازگردانی کند.

بازیابی شماره های پاک شده در آیفون و آیپد

سه روش بازیابی شماره های پاک شده در آیفون

سه روش برای بازیابی شماره های پاک شده در آیفون یا آیپد شما وجود دارد. اول از همه شما می‌توانید از یک بکاپ در iCloud استفاده کنید. دومین روش استفاده از یک بکاپ در iTunes است. اگر هیچ یک از این روش‌ها جواب نداد، می‌توانید از اپلیکیشن‌های متفرقه استفاده کنید.

بازیابی مخاطبان از طریق بکاپ iCloud

این شاید آسان‌ترین روش از بین تمام روش‌ها برای بازیابی شماره های پاک شده در آیفون باشد. با این حال ریسک آن نیز زیاد است، زیرا می‌تواند تمام اطلاعات آیفون شما را نیز پاک کرده و آن را به تنظیمات کارخانه بازگرداند. معمولاً اگر اجازه‌ی گرفتن بکاپ را به گوشی‌تان داده باشید، آیفون شما به ایجاد بکاپ می‌پردازد.

برای این کار شما باید ابتدا بررسی کنید که یک بکاپ وجود داشته باشد. سپس بررسی کنید که این بکاپ برای پیش از زمانیست که مخاطبان از روی گوشی شما حذف شده‌اند. با بازیابی این بکاپ، گوشی شما و اطلاعات آن به زمانی بازمی‌گردد که آن تهیه شده است. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

در گوشی/ تبلت اپل خود به مسیر Settings > General > Storage & iCloud Usage > Manage Storage بروید. اکنون شما فهرستی از تمام بکاپ‌های موجود در آی کلود را مشاهده خواهید کرد. شما نمی‌توانید به صورت جداگانه به فایل‌های موجود در این بکاپ‌ها دسترسی پیدا کنید. باید یکی از آن‌ها را که جدیدترین بکاپ پیش از پاک شدن شماره تلفن‌ها است، برای بازیابی انتخاب کنید.

بازیابی مخاطبان از طریق بکاپ iTunes

این گزینه نیز یکی دیگر از راه‌ها برای بازیابی شماره های پاک شده در آیفون و آیپد شما است. در این روش ابتدا لازم است که شما بکاپ را از طریق iTunes ایجاد کرده باشید. برخلاف iCloud، یک بکاپ آتونز در سرویس ابری ذخیره نخواهد شد، در عوض روی هارد درایو کامپیوتر شما قرار می‌گیرد.  اگر از طریق همین روش از آیفون خود بکاپ گرفته باشید، خبر خوب اینکه قادر به بازیابی شماره تلفن های پاک شده خود هستید.. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

  • آیفون خود را از طریق یک کابل USB به کامپیوتر خود وصل کنید. زمانی که اتصال انجام شود، به صورت خودکار نرم افزار iTunes اجرا خواهد شد.
  • در سمت چپ قسمت بالای پنجره آیتونز شما یک آیکون کوچک آیفون را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید.
  • در پنجره‌ی بعدی باید گزینه‌ای به نام Restore iPhone را انتخاب کنید.
  • در بین بکاپ‌ها به دنبال بکاپی که مربوط به پیش از پاک شدن مخاطبان است را پیدا کنید و از آن استفاده کنید.

بازیابی مخاطبان با نرم افزار dr.fone

دو روش فوق اگر چه شماره های پاک شده در آیفون و آیپد را بازیابی می‌کند، اما تمام اطلاعات شما را نیز پاک خواهد کرد. برای مواجه نشدن با این اتفاق، شما می‌توانید از نرم افزار dr.fone استفاده کنید. این نرم افزار به شما کمک می‌کند بدون نیاز به حذف دیگر اطلاعات شما، فقط مخاطبان پاک شده بازیابی شوند.

این یک نرم افزار ساخت شرکت Wondershare است که میلیون‌ها کاربر از آن در سراسر جهان استفاده می‌کنند. در این روش حتی هیچ نیازی به بکاپ‌ها در iCloud و iTunes نیز نخواهد بود و داده‌ها مستقیماً از طریق خود گوشی شما بازیابی می‌شوند. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

    • آیفون را به کامپیوتر وصل کنید: ابتدا باید آیفون را از طریق کابل USB به کامپیوتر خود وصل کنید. نرم افزار dr.fone را دانلود کنید. سپس آن را اجرا کرده و گزینه‌ی Data Recovery را از بین گزینه‌های منو انتخاب کنید. در پنجره بعدی، شما سه گزینه را در پنل کناری می‌توانید ببینید. گزینه‌ی Recover from iOS Device را انتخاب کنید.
    • شروع اسکن: در مرحله بعد شما گزینه‌های مختلفی را روی صفحه می‌توانید مشاهده کنید. فقط گزینه‌ی Contacts را انتخاب کنید. اکنون در پایین، سمت راست پنجره روی دکمه‌ی Start Scan کلیک کنید. مرحله‌ی پردازش بسته به حجم داخلی آیفون شما در مدت زمان متفاوتی انجام می‌شود. پس کمی منتظر بمانید.
    • بازیابی مخاطبان پاک شده آیفون: شما یک پنل پیش‌نمایش را مشاهده خواهید کرد که در آن مخاطبان پاک شده از آیفونتان به نمایش درخواهد آمد. روی گزینه‌ی Contacts کلیک کنید. در نهایت شما می‌توانید مخاطبان مدنظر را انتخاب کنید و در انتها روی گزینه‌ی Restore to Device برای بازیابی مخاطبان در آیفون یا Recover to Computer برای بازیابی مخاطبان در کامپیوتر کلیک کنید.

با این فرآیند سه مرحله‌ای ساده، شما در عرض چند دقیقه می‌توانید بدون نیاز به حتی وجود بکاپ از آیفونتان، مخاطبان حذف شده را بازگردانی کنید.

2.2/5 (4 امتیاز)
اشتراک گذاری