اشتراک گذاری

تعمیر مشکل داغ شدن موبایل سامسونگ

داغ شدن موبایل سامسونگ ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. این اتفاق ممکن است به دلایل متفاوتی مانند استفاده نادرست از گوشی و رعایت نکردن موارد لازم پیش آید. در مواقعی نیز داغ شدن موبایل به استفاده نامناسب مربوط نبوده و به شرکت سازنده موبایل مربوط می شود. برای از بردن مشکل داغ شدن موبایل سامسونگ باید دنبال علت آن باشیم.

البته در مواردی مانند گرم شدن گوشی هنگام روشن شدن گرمای ایجاد شده کاملا عادی است. موارد این گونه را نباید جز اشکالات گوشی هنگام داغ شدن در نظر گرفت. اما اگر حرارت ساطع شده از گوشی بسیار بالا باشد موجب ایجاد خسارت زیادی در گوشی می شود. اگر می خواهید علت داغ شدن گوشی خود را بدانید مقاله زیر را مطالعه کنید تا بتوانید از ایجاد خسارت به گوشی خود جلوگیری کنید.

داغ شدن گوشی سامسونگ

دلایل داغ شدن گوشی سامسونگ

 1. ایراد در باتری و شارژر
 2. برنامه های پس زمینه و وای فای
 3. قاب محافظ نامناسب
 4. اجرای برنامه های سنگین
 5. وجود ویروس در گوشی

بهترین روش های رفع مشکل داغ شدن گوشی

 1. گوشی را 100 درصد شارژ نکنید
 2. جلوگیری ار برخورد نور مستقیم خورشید
 3. اجرا نکردن چندین برنامه همزمان
 4. استفاده از حالت پرواز
 5. کم کردن روشنایی صفحه
 6. محدود کردن استفاده از بلوتوث

علت داغ شدن موبایل سامسونگ چیست؟

با اجرای فرمان از سوی کاربر فعل و انفعالاتی در گوشی برای اجرای دستور انجام می شود. این فرمان ها نیاز به نیروی الکتریسیته برای اجرای دستورات دارند. استفاده از نیروی الکتریسیته برای انجام دستورات به تولید حرارت منجر می شود. گرمای تولید شده در قطعه مورد نظر باید برابر با میزان الکتریسیته ای باشد که قطعه دریافت می کند.

وقتی شما برنامه سنگینی را اجرا می کنید به طور طبیعی جریان بیشتری مصرف کرده و این مصرف بیشتر جریان موجب گرم شدن بیشتر گوشی می شود. اما اگر گوشی شما به صورت غیر طبیعی داغ شد علت های مختلفی دارد. دلایل این موضوع می تواند سخت افزاری و یا نرم فزاری باشد. این داغ شدن موجب آن می شود که قطعات داخلی آسیب ببینند و حتی در مواردی گوشی منفجر شود. در این موارد برای جلوگیری از خسارات جبران ناپذیر از داغ شدن گوشی خود جلوگیری کنید. در ادامه دلایل داغ شدن موبایل سامسونگ بررسی می شود.

1. اشکال در باتری گوشی و شارژر

در مواقعی گوشی در حال پردازش سنگین نیست اما باز هم گوشی داغ می کند. از دلایل این موضوع می توان به باتری گوشی اشاره کرد. استفاده از باتری غیر اورجینال می تواند باعث ایجاد چنین مشکلاتی شود. اگر باتری گوشی شما باتری اورجینال می باشد در صورت داغ شدن موبایل سامسونگ احتمال خراب آن باتری وجود دارد. شارژر های نامناسب و باتری های غیر اصل می توانند منجر به ایجاد چنین مشکلاتی شود. اگر گوشی شما با شارژ نامناسب شارژ شود و با مدام در برق باشد احتمال آسیب به آن بالا می رود. برای جلوگیری از داغ شدن موبایل حتما  از شارژر های اصل و باتری های مرغوب استفاده کنید.

خدمات تخصصی نمایندگی سامسونگ: تعمیر باتری موبایل سامسونگ

3. داغ شدن موبایل سامسونگ به دلیل اجرای برنامه های پس زمینه و وای فای

برنامه های پس زمینه می توانند باعث داغ شدن موبایل سامسونگ شود. همچنین اگر وای فای شما روشن باشد مانند برنامه های پس زمینه مدام در حال تبادل اطلاعات است. این عوامل می توانند باعث داغ شدن گوشی شوند. هر چه تعداد برنامه های پس زمینه در حال اجرا بیشتر باشد گوشی بیشتر داغ می شود. بنابراین اگر گوشی شما داغ می شود غیر فعال کردن برنامه های پس زمینه و خاموش کردن وای فای می تواند این مشکل را رفع کند.

4. قاب محافط موبایل نامناسب

از دلایل داغ شدن گوشی می توان به قاب گوشی اشاره کرد. قاب نامناسبی که اجازه ورود و خروج به گوشی را ندهد می تواند گوشی را داغ کند. قاب های ضخیم و بدون داشتن مجرای تهویه به گوشی شما آسیب می زنند. اگر گوشی شما داغ شد قاب آن را جدا کنید. با جدا کردن قاب از افزایش دمای گوشی خود جلوگیری کنید.

5. داغ شدن موبایل سامسونگ به دلیل اجرای اجرای بازی های سنگین

از عوامل داغ شدن موبایل سامسونگ اجرای بازی های سنگین در گوشی است. اجرای بازی مانند اجرای برنامه های سنگین باعث داغ شدن گوشی می شود. هنگام نصب و اجرای بازی حجم بالایی از منابع گوشی اشغال می شود. با اشغال منابع گوشی حرارت زیادی ایجاد می شود. به خصوص اگر سخت افزار گوشی برای اجرای بازی ضعیف باشد این موضوع بر داغ شدن گوشی اثر بیشتر می گذارد.

6. ویروس ها و نرم افزارهی مخرب

وجود نرم افزار ها و ویروس ها در گوشی می تواند باعث داغ شدن گوشی شما شود. بد افزارهای موبایل باعث افزایش میزان پردازش گوشی و به دنبال آن داغ شدن موبایل شما شود. بنابراین اگر می خواهید گوشی شما از شر ویروس ها در امان باشد به امنیت گوشی خود توجه کنید. امنیت گوشی شما باید به این صورت باشد که از نصب نرم افزار هایی که منابع آن ها ناشناخته است جلوگیری کند. بدین ترتیب احتمال ویروسی شدن و داغ شدن موبایل سامسونگ پایین می آید.

روش های رفع مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ

1. باتری گوشی را تا 100 درصد شارژ نکنید

به عقیده کارشناسان مهم‌ترین علت داغ شدن گوشی سامسونگ، شارژ کردن آن تا 100 درصد است؛ بنابراین بهتر است گوشی خود را تا 80 درصد شارژ کنید تا علاوه‌بر اینکه مانع از داغ شدن گوشی شوید به افزایش طول عمر باتری آن نیز کمک کنید.

2. از برخورد نور مستقیم آفتاب به گوشی خودداری کنید

همانطور که اشاره کردیم گرمای هوا تاثیر زیادی در داغ شدن گوشی دارد به ویژه در فصل تابستان؛ بنابراین بهتر است که از برخورد نور مستقیم آفتاب به گوشی خودداری کنید.

3. چندین اپلیکیشن را به صورت هم‌زمان بر روی گوشی باز نکنید

دیگر علت داغ شدن گوشی سامسونگ باز کردن چند اپلیکیشن به صورت هم‌زمان بر روی گوشی است. بهتر است هنگام کار با گوشی تنها اپلیکیشنی که به آن نیاز دارید را باز نگه دارید و سایر اپلیکیشن‌های باز را ببندید اینگونه میزان پردازشی که گوشی انجام می‌دهد کاهش پیدا کرده و درنهایت گوشی داغ نمی‌کند.

4. از حالت هواپیما یا Airplane Mode استفاده کنید

همانطور که اشاره کردیم رایج‌ترین علت داغ شدن گوشی سامسونگ، مصرف شارژ زیاد باتری این دستگاه است؛ برای جلوگیری از مصرف شارژ زیاد باتری موبایل می‌توانید آن را بر روی حالت هواپیما یا همان حالت Airplane Mode قرار دهید چراکه این قابلیت به کاهش مصرف شارژ باتری گوشی کمک بسیار زیادی می‌کند.

5. میزان روشنایی صفحه نمایش را کم کنید

بخش زیادی از شارژ باتری گوشی صرف روشنایی صفحه نمایش این دستگاه می‌شود؛ بنابراین بهتر است زمانی که خارج از منزل هستید برای جلوگیری از داغ شدن گوشی به ویژه در فصل تابستان، نور صفحه نمایش آن را کم کنید.

6. برای مدت طولانی از بلوتوث استفاده نکنید

استفاده از بلوتوث برای مدت طولانی موجب می شود که باتری گوشی شارژ بیشتری مصرف کرده و گوشی داغ شود از این‌رو بهتر است برای مدت زمان طولانی از بلوتوث استفاده نکنید.

نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نمایندگی تعمیرات سامسونگ آماده پاسخگوی سوالات شما در خصوص انواع مشکلات گوشی است. در صورتی که برای شما عزیزان سوالی در مورد انواع مشکلات ایجاد شده در تلفن همراه پیش آمد می توانید به نمایندگی تعمیرات سامسونگ مراجعه کنید. کارشناسان ما پاسخگوی تمام مشکلات شما در مورد مشکلات گوشی هستند. نمایندگی تعمیرات سامسونگ با بهره مندی از پارت های جداگانه آماده پاسخگویی به مشکلات شما عزیزان می باشد. واحد های تعمیرات موبایل سامسونگ و تعمیرات تبلت سامسونگ با بهره مندی از کارشناسان خبره به تعمیر گوشی و تبلت مشغول هستند. این واحد ها با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته و به روز توانایی تعمیر انواع موبایل و تبت را دارند. شما هموطنان عزیز می توانید به نمایندگی سامسونگ مراجعه و خدمات تعمیر را دریافت نمایید.

4.2/5 (4 امتیاز)
اشتراک گذاری