اشتراک گذاری

چرا گوشی سامسونگ دانلود نمی کند؟

دانلود نکردن گوشی مشکل رایج و مهمیست که ممکن است در طی استفاده از تلفن های هوشمند امروزی دردسرساز گردد. در این حالت، فرقی ندارد که گزینه ی دانلود را از چه سایتی انتخاب کنید و یا حتی برند و نوع گوشیتان چه باشد، آن چه که رخ می دهد، عدم دانلود خواهد بود. موبایل های باکیفیت سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ممکن است کاربران خود را با مشکل دانلود نشدن رو به رو سازند. اگر از کاربران تلفن همراه Samsung هستید و به تازگی با اختلال دانلود نکردن گوشی سامسونگ مواجه شده اید، این مقاله برای شماست. با ما همراه باشید تا به شناسایی علل این مشکل و راهکارهای کاربردی رفع آن بپردازیم.

دانلود نکردن گوشی سامسونگ

دلایل پیدایش مشکل دانلود نکردن گوشی سامسونگ

معمولاً شایع‌ترین علتی که باعث ایجاد مشکل در هنگام دانلود می‌شود، پر بودن حافظه گوشی است. ابتدا باید ببینید که فایل‌های دانلود شده در کدام قسمت ذخیره می‌شوند، در حافظه اصلی یا کارت حافظه؟ درصورتی‌که میزان فضای خالی باقی مانده در حافظه ی گوشی کمتر از حجم فایل مورد نظرتان جهت دانلود باشد، باید حافظه دستگاه را خالی کنید.برای خالی کردن حافظه می‌توانید برنامه‌هایی که دیگر نیازی به آن‌ها ندارید را uninstall کرده و یا عکس و فیلم‌ها را به کامپیوتر شخصی منتقل کنید.

دیگر علت مورد بحث در معضل دانلود نکردن گوشی سامسونگ، مشکلات اینترنت است. گاهی ظاهرا اتصال اینترنت برقرار بوده و مشکلی وجود ندارد، اما با این حال گوشی قادر به دانلود کردن فایل های انتخابی توسط کاربر نیست. مشکلات اینترنت در این شرایط، اصلی ترین عامل دانلود نشدن فایل ها در گوشی هوشمند به شمار می روند. جهت آشنایی با راهکارهای رفع مشکل عدم دانلود در گوشی Samsung به ادامه مطلب توجه کنید.

راهکارهای رفع مشکل دانلود نکردن گوشی سامسونگ

خوشبختانه راه حل های بسیاری برای رفع مشکل دانلود نکردن گوشی سامسونگ وجود دارد که از جمله کاربردی ترین آن ها، عبارتند از:

خالی کردن حافظه ی کش

همانطور که اشاره شد، یکی از اصلی ترین دلایل دانلود نکردن گوشی سامسونگ و سایر گوشی های هوشمند موجود در بازار، پر بودن حافظه کش است. شما با خالی کردن کش دانلود منیجر، می توانید مشکل مذکور را تا حد زیادی برطرف سازید.

برای این کار، وارد Settings گوشی خود شده و Apps را انتخاب کنید. آیکون سه نقطه موجود در بخش بالایی صفحه را بزنید و گزینه Show system apps را انتخاب نمایید. پس از انتخاب گزینه Download Manager، وارد بخش Storage شوید. سپس به ترتیب گزینه های Clear Cache و Clear Data را برگزیده و گوشی را ریستارت نمایید. حالا می توانید فایل یا فایل های مورد نظرتان را به راحتی دانلود کنید.

فعال کردن مدیریت دانلود گوشی

مدیریت دانلود یا دانلود منیجر یک قابلیت جالب در گوشی های اندرویدی است که مطابق نامش، فرآیند دانلود در این دستگاه را مدیریت می کند. اگر این بخش به هر دلیلی غیر فعال شود، گوشی فایل ها را دانلود نمی کند. برای برطرف کردن مشکل دانلود نکردن گوشی سامسونگ در این شرایط، باید وارد بخش تنظیمات شده و گزینه Apps را انتخاب کنید.

سپس از طریق سه نقطه بالای صفحه Show system apps را انتخاب کرده و Download Manager را باز کنید. حالا گزینه Enable را انتخاب کنید تا دانلود منیجر فعال شده و بتوانید هرگونه فایل یا برنامه ای را در گوشی خود دانلود نمایید.

فعال کردن مدیریت دانلود گوشی

مدیریت دانلود یا دانلود منیجر یک قابلیت جالب در گوشی های اندرویدی است که مطابق نامش، فرآیند دانلود در این دستگاه را مدیریت می کند. اگر این بخش به هر دلیلی غیر فعال شود، گوشی فایل ها را دانلود نمی کند. برای برطرف کردن مشکل دانلود نکردن گوشی سامسونگ در این شرایط، باید وارد بخش تنظیمات شده و گزینه Apps را انتخاب کنید.

سپس از طریق سه نقطه بالای صفحه Show system apps را انتخاب کرده و Download Manager را باز کنید. حالا گزینه Enable را انتخاب کنید تا دانلود منیجر فعال شده و بتوانید هرگونه فایل یا برنامه ای را در گوشی خود دانلود نمایید

نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ

نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ ارائه دهنده ی تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر و بازیابی انواع گوناگون گوشی های کمپانی محبوب Samsung در بالاترین سطح کیفی ممکن می باشد. این مرکز با به کارگیری دانش کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیراتی به یاری کاربران تلفن های هوشمند گلکسی شتافته و تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را به ارمغان می آورد.

نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ »
4/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری